*alt_site_homepage_image*

6-osios Gabrielio Jano Mincevičiaus mirties metinės

decoration

2022 metų gruodžio 7-ąją sukanka 6-osios Gabrielio Jano Mincevičiaus mirties metinės. Gabriel Jan Mincevič buvo nusipelnęs lenkų kultūrai ir švietimui Lietuvoje, poetas, kompozitorius, teologas, daugiametis Seimo narys ir Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas.

Šiandien Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Liucijana Binkevič kartu su Tarybos sekretore Elžbieta Jankovska, Savivaldybės administracijos direktore Liucina Kotlovska ir administracijos direktoriaus pavaduotoju Albertu Narvoiš ant a. a. Gabrielio Jano Mincevičiaus kapo padėjo gėlių, uždegė žvakę ir sukalbėjo maldą.

Dr. Gabriel Jan Mincevič (1938-2016) buvo lenkų kultūrai Lietuvoje nusipelnęs asmuo. Lenkų dainų ir šokių ansamblio „Wileńszczyzna“ įkūrėjas ir meno vadovas, lenkų kultūros festivalio Lietuvoje „Lenkų gėlės“ (lenk. „Kwiaty polskie“) bei religinės poezijos ir dainų konkurso „Garbiname Tave, Viešpatie“ (lenk. „Ciebie, Boże, wysławiamy“) iniciatorius.

Buvo poetas ir kompozitorius. Rinko ir kaupė gimtojo krašto folklorą. Išleido keletą dainų rinkinių ir muzikos vadovėlių. Yra daugiau kaip 30 dainų autorius, įskaitant tokius gražius ir populiarius kūrinius apie Vilniaus kraštą kaip „Wileńszczyzny drogi kraj”, „Ojcowizna”, „Polonez wileński”.

Aktyviai dalyvavo politinėje ir visuomeninėje veikloje, ypatingai aktyvus buvo švietimo srityje. Tris kadencijas buvo Lietuvos Respublikos Seimo narys, daug metų dirbo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoju.

Palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Gabrielio Jano Mincevičiaus vardu pavadinta viena iš gatvių Vilniaus rajono Rukainių seniūnijoje.


Vilniaus rajono savivaldybė nepamiršta didžios asmenybės, kultūros veikėjo, mero pavaduotojo, Seimo nario, krikščioniškomis vertybėmis vadovaujantis per gyvenimą žengusio Gabrielio Jano Mincevičiaus.


Įvertinkite naujieną