*alt_site_homepage_image*

199-osios Vladislavo Sirokomlės gimimo metinės

decoration

1823 m. rugsėjo 29 d. Smolhove gimė žinomas lenkų poetas ir romantizmo epochos vertėjas Vladislavas Sirokomlė, kurio tikrasis vardas Liudvik Vladislav Pranciškus Kondratovičius (dažniausiai vadinamas kaimo lyrininku).

Poetas buvo glaudžiai susijęs su Vilniumi ir jo apylinkėmis – aktyviai dalyvavo miesto visuomeniniame gyvenime. Dirbo Vilniaus Senienų muziejaus atidarymo organizaciniame komitete. Jis buvo Archeologijos komisijos sekretorius. Dirbo „Kurier Wilenski“ redakcijoje.

Vokiečių gatvėje gyveno Vladislavas Sirokomlė pas Stanislavo Moniuškos uošvį, Miulerio name. Šiame pastate 1853 m. butą išsinuomojo poetas su žmona Paulina ir sūnumi Vladislavu.

Laikotarpis, kurį V. Sirokomlė pragyveno nuo 1853 m.  Bareikiškėse, buvo ypač produktyvus ir sėkmingas. Čia jis parašė garsiausius savo kūrinius, tarp jų istorinę poemą „Margiris“ apie didvyriškus lietuvių žygius kovose su kryžiuočiais. Plačiai gerbiamas bei mylimas poetas lenkų ir baltarusių kalbomis rašė eilėraščius, satyras, komedijas, iš lotynų kalbos vertė Lietuvos bei Lenkijos renesansinę poeziją.

Žymus poetas mirė 1862 m. rugsėjo 15 d. Vilniuje ir buvo palaidotas Rasų kapinėse. Kaimo lyrininko laidotuvėse dalyvavo keli tūkstančiai žmonių.

 

Vladislavo Sirokomlės muziejus


Įvertinkite naujieną