*alt_site_homepage_image*

100 metų jubiliejų mini Pagirių seniūnijos gyventoja Marijana Dainovskaja. Sveikiname!

decoration

Pagirių seniūnijos gyventoja Marijana Dainovskaja šiandien, liepos 30 d., mylimų ir mylinčių vaikų, 15 anūkų, 18 proanūkių ir 12 pro proanūkių būryje mini šimtąjį jubiliejų. Garbaus amžiaus sulaukusi Vilniaus rajono gyventoja teigia esą nepajutusi, kaip prabėgo vaikystė, jaunystė ir visas šimtmetis. „Nemaniau, kad galiu sulaukti šio jubiliejaus. Nepaisant sunkių karo metų, artimiausiųjų netekčių, jaučiu gyvenimo pilnatvę, jaučiuosi itin mylima artimųjų, dėkoju likimui už suteiktą didžiausią ir brangiausią dovaną – galimybę pažinti ir matyti, kaip savo gyvenimus kuria visi mano pro-provaikaičiai“, – jubiliejaus proga atviravo ilgaamžė senolė.

Šią dieną šimtametę aplankė bei stiprios sveikatos savo bei Vilniaus rajono savivaldybės merės Marijos Rekst vardu linkėjo Tarybos narė Lucijana Binkevič, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Ingelevič kartu su vyr. specialiste Jelena Rynkevič, Pagirių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Katažina Ruselevič. Gražios ir ypatingos sukakties proga jubiliatei įteiktas padėkos raštas, piniginė dovana, šilta antklodė, saldi dovana bei gėlių puokštė.

Lygiai prieš šimtmetį, 1921 m. liepos 30 d., Senuosiuose Trakuose (Trakų r.) gimė Marijana Dainovskaja. Ankstyvoje vaikystėje netekusi už Atlanto geresnio gyvenimo šeimai išvykusio ieškoti tėvo, Marijaną kartu su vyresne seserimi Jadvyga augino mama. Kai Marijanai sukako septyneri, mama ištekėjo antrąsyk ir kartu su dukromis persikėlė gyventi į Mažuosius Lygainius (Vilniaus r.).

Sukakusi 17 metų Marijana ištekėjo už Vladislavo Dajnovskio. Jauna šeima susilaukė 7 vaikų – šešių sūnų ir dukrą Mariją.

Moters gyvenime daug patogumų nebuvo, Senuosiuose Trakuose baigė vieną klasę, karo metais šeima patyrė nepriteklių ir badą, dar ankstyvame amžiuje palaidojo tris sūnus.

Nepaisant likimo siųstų išbandymų, šiandien 100-ąjį jubiliejų mininti senolė išliko stipri, darbšti ir stropi. Dirbo mokyklose, kolūkyje. Jubiliatė visada mielai imdavosi iniciatyvos prižiūrėti anūkus ir proanūkius.

Jubiliejaus proga linkime stiprios sveikatos, puikios nuotaikos, ramių bei šviesių gyvenimų metų. Telydi Jus artimųjų dėmesys ir pagarba!


Įvertinkite naujieną