*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybė bendradarbiaus su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, sieks partnerystės ir su MRU

decoration

Penktadienį Vilniaus rajono savivaldybės taryba galutinai pritarė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) ir šios savivaldybės bendradarbiavimo sutarties pasirašymui. Po pateikimo pritarta partnerystei ir su Mykolo Romerio universitetu.

Pasak Vilniaus rajono mero Roberto Duchnevičiaus, savivaldybė stiprina bendradarbiavimą su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, jo metu bus įgyvendinamos studentų praktikos, bendri projektai, darbuotojų kompetencijų kėlimas, pedagogų pritraukimas, rajono kultūros ir švietimo sektoriaus stiprinimas, dalijamasi žiniomis, sprendžiamos įvairios gyventojų problemos.

„Nuo šiol savivaldybė, jai pavaldžios kultūros ir švietimo įstaigos oficialiai bendradarbiaus su VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetu. Tai bus didelė nauda mūsų rajono kultūros, turizmo sektoriams. Universiteto studentai ir specialistai galės padėti mums realizuoti svarbias užduotis stiprinant minėtas sritis“, – teigia R. Duchnevič.

Be to, Vilniaus rajono savivaldybės taryba po pateikimo pritarė, kad būtų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir su Mykolo Romerio universitetu (MRU).

Meras R. Duchnevič pažymi, kad partnerystė su šiuo universitetu yra ypač svarbi dėl viešojo administravimo, teisės specialistų pritraukimo į savivaldybės administraciją, pavaldžias įstaigas, taip pat dėl valstybės tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, kompetencijų ugdymo. Be to, pasak R. Duchnevičiaus, labai aktuali yra mokytojų rengimo tema.

„Norime pritraukti daugiau mokytojų į Vilniaus rajono ugdymo įstaigas. Mokytojų trūkumas yra iššūkis ne tik mūsų rajonui, bet ir visai Lietuvai. Todėl MRU vykdomos profesinės pedagogikos studijos, skirtos rengti kvalifikuotus pedagogus, yra mums svarbios. Bendradarbiaudami su universitetu galime sudominti šių studijų absolventus ateiti dirbti pedagoginį, edukacinį, tiriamąjį, vadybinį darbą rajono švietimo įstaigose, kitose viešojo sektoriaus organizacijose“, – sako R. Duchnevič.

Didelę patirtį ir įdirbį švietimo srityje turinti Vilniaus rajono vicemerė Edita Tamošiūnaitė pažymi, kad „Savivaldybė yra atvira ir įtrauki institucija, mielai priimame studentus atlikti praktiką ar mokslinius tyrimus. Planuojame, kad kartu su universitetais plėtosime partnerystę bendrų mokymų, projektų, iniciatyvų ir kt. organizavime. Tai padės studentams įgyti vertingos darbo patirties, tuo pačiu tiek studentų, tiek dėstytojų įžvalgos bus naudingos gerinant viešųjų paslaugų kokybę mūsų savivaldybėje“.

Savivaldybės planuose yra partnerystės ryšių užmezgimas ir su kitais Lietuvos bei užsienio universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis.

Taryba galutinai dėl bendradarbiavimo sutarties su MRU pasirašymo dar kartą balsuos priėmimo stadijoje. Tai numatoma padaryti kitame tarybos posėdyje.

 

Nuotr. vrsa.lt, Vilnius Tech, MRU


Įvertinkite naujieną