*alt_site_homepage_image*

Vilniaus r. švietimo įstaigų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, projektas „Lino kelias“

decoration

Linas – bene vienintelis mūsų kultūroje ypatingą pagarbą pelnęs augalas. Šiam augalui pagarba teikiama todėl, kad jis mus rengia, maitina, puošia mūsų namus, gydo ir turi išskirtinių galių. Linas – vienintelis augalas, kuris patiria daugiausiai kančių, kol užauga ir yra apdorojamas. Nors mūsų protėviai linus pluoštui sėjo jau gilioje senovėje, mes apie šį augalą žinome išties mažai.

Vilniaus rajono Avižienių vaikų lopšelis-darželis, šių metų spalio 17 – gruodžio 9 dienomis organizavo Vilniaus rajono švietimo įstaigų, teikiančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą projektą „Lino kelias“ ir projekto užbaigimo parodą „Mano Kalėdinis dovanų maišelis“. Projekto tikslas – skleisti ir puoselėti liaudies tradicijas bei papročius, susijusius su linu. Projekte „Lino kelias“ ir projekto užbaigimo parodoje „Mano Kalėdinis dovanų maišelis“ dalyvavo Vilniaus rajono švietimo įstaigos, teikiančios ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą: Avižienių gimnazija, Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis, Riešės vaikų darželis, Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinė mokykla, Buivydiškių mokykla-darželis, Glitiškių vaikų darželis, Kabiškių vaikų lopšelis-darželis, Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija, Nemėžio vaikų lopšelis-darželis.

Projektas buvo vykdomas dviem etapais. Pirmo etapo metu pedagogai suteikė ugdytiniams žinių apie lietuviams svarbų augalą – liną, nuo sėjos iki audėklo atsiradimo. Vaikai buvo supažindinti su linų apdorojimo papročiais ir įrankiais. Mokėsi liaudies dainelių, šokių, ratelių, žaidimų. Antro etapo metu ugdytiniai ir pedagogai projekto užbaigimo parodai „Mano Kalėdinis dovanų maišelis“ siuvo lininius maišelius ir juos dekoravo įvairiomis meninės raiškos technikomis bei priemonėmis. Visi parodos dalyviai pasižymėjo išradingumu, kūrybiškumu, originalumu ir meniniais gebėjimais.

Avižienių vaikų lopšelio – darželio projekto „Lino kelias“ organizavimo komanda dėkoja visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą projekte ir projekto užbaigimo parodoje bei linki visiems gražių ir šiltų artėjančių švenčių.

Kviečiame visus pasigrožėti projekto įgyvendinimo akimirkomis.

 

Mokytoja metodininkė Jadvyga Grigienė


Įvertinkite naujieną