*alt_site_homepage_image*

 Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio Tolerancijos namas 2022

decoration

Lapkričio 16-ąją buvo minima Tolerancijos diena. Tai turbūt ta kiekvienų mokslo metų diena, kai švietimo įstaigose pedagogai daugiau dėmesio skiria vaikams aiškindami tradicinių vertybių žmogaus gyvenime svarbą, kalba apie bendrystės, sugyvenimo kartu pamatus – pagarbą, draugystę, meilę, santaiką, pakantumą, supratimą, mandagumą.

Šių metų Tolerancijos dienos simboliu parinktas Tolerancijos namas. Tolerancijos namo idėjai aptarti Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kvietė pasitelkti pasakas, bylojančias bendrystę, draugystę bei įvairias situacijas, tinkančiais šiai temai.

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje Tolerancijos diena minėta lapkričio 15-16 dienomis. Minėjimo organizatorės – meninio ugdymo mokytoja Ivanesa Žilevič, judesio korekcijos mokytoja Natalija Šeluchovskaja, logopedė Žanna Ceiko ir socialinė pedagogė Asta Stupenkienė – visas darželio vaikų grupes ir jų mokytojas kvietė aktyviai jungtis į šią pilietinę iniciatyvą ir ,,statyti“ vaikų darželio bendruomenės Tolerancijos namą. Renginio pradžioje padiskutavę apie žodžio tolerancija prasmę, ugdytiniai žiūrėjo animacinį filmuką ,,Trys paršiukai“, aptarė jį. Po bendros diskusijos organizatorės visus dalyvius kvietė į antrąją minėjimo dalį – savo indėlį šioje iniciatyvoje įamžinti simbolinėje ,,plytoje“ nupiešiant save, savo šeimą, grupės draugus ar kitus širdžiai mielus dalykus, susijusius su bendrystę apibūdinančiais žodžiais ir ją ,,įmūryti“ į darželio bendruomenės Tolerancijos namą. Taip plyta prie plytos buvo sukurtas tvirtas Nemenčinės vaikų darželio Tolerancijos namas 2022. Džiugu, kad iniciatyvą palaikė ir aktyviai renginio veiklose dalyvavo ir ugdytinių tėveliai, kartu diskutavo, kūrė.

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželis – daugiakalbis ir daugiakultūris darželis. Čia, po vienu stogu, persipina skirtingos kalbos, kultūros, tradicijos. Pamatinių tolerancijos sąvokos sudedamųjų – pagarbos, pakantumo, santaikos, supratimo – dėka gyvuoja ir klesti darželis, gerbdamas kiekvieną savo bendruomenės narį, jo nuomonę ir pažiūras.

 

Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio socialinė pedagogė Asta Stupenkienė


Įvertinkite naujieną