*alt_site_homepage_image*

Vaikų vasaros stovyklos: pramogos, edukacijos, išvykos ir puikios patirtys

decoration

Vilniaus rajone jau startavo vaikų vasaros stovyklos, kurios kviečia vaikus turiningai praleisti laiką, patirti nuostabių akimirkų, pailsėti ir atrasti daug naujų dalykų.

Vilniaus rajono savivaldybė kasmet finansuoja (iš dalies) mokinių vasaros poilsio programas per viešai skelbiamą Mokinių vasaros poilsio programų konkursą. Šiemet Savivaldybė mokinių vasaros poilsio programoms įgyvendinti skyrė 30,5 tūkst. Eur, taip prisidedant prie daugiau negu 1 260 mokinių užimtumo vasaros atostogų metu.

Paraiškas organizuoti mokinių vasaros poilsio programas pateikė 51 įstaiga, iš jų: 31 bendrojo ugdymo, 3 neformaliojo vaikų švietimo, 5 Vilniaus rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos, 7 viešosios įstaigos ir 5 asociacijos.

Šiemet, kaip ir kasmet, organizuojamos dieninės bei išvažiuojamosios su nakvyne įvairių krypčių mokinių vasaros užimtumo programos: sportinės, kūrybinės, turistinės bei mišrios.

Kviečiame susipažinti su vasaros stovyklų ryškiausiomis akimirkomis!

Informacija bus pildoma


Vaikų vasaros stovykla „Mažieji smalsučiai“ Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje

Vaikų vasaros stovykla – tai puikus būdas smagiai, aktyviai ir turiningai praleisti laiką su bendraamžiais.

Birželio 7-13 dienomis Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Mažieji smalsučiai“, finansuota Vilniaus  rajono savivaldybės lėšomis. Stovyklos veiklų koordinatorė – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Ana Bakulo, organizatorės – pradinio ugdymo mokytojos. Stovyklos tikslas – tęsti projektą „Vilniui 700“, kuris šiemet buvo vykdomas mūsų gimnazijoje. Projekto programoje buvo suplanuota supažindinti vaikus su Lietuvos istorija ir aplankyti tris Lietuvos sostines: Kernavę, Trakus, Vilnių.

Pirmąją dieną stovyklautojai išklausė programos pristatymą, instruktažą, sukūrė stovyklos plakatą. Tą dieną vaikų laukė siurprizas – batutas. Vaikai žaidė susipažinimo žaidimus, šoko, dainavo, piešė. Labai linksmai, turiningai ir greitai prabėgo diena.

Antrąją dieną pradinukai keliavo į Kernavę. Kernavėje mokiniai aplankė muziejų, kuriame susipažino su Kernavės archeologine vietove, archeologų darbu, jų radiniais. Vėliau vaikai aplankė atidarytą muziejinę ekspoziciją po atviru dangumi. Vaikai sužinojo ir patys pamatė, kad statyboms buvo panaudotas tik kirvis – tokiu būdu tiksliai atkartota tuometinė technologija.

Trečiąją dieną vaikai dalyvavo netradiciniame užsiėmime „Mokiniai – mokiniams. Įdomieji chemijos eksperimentai“, kurio metu atliko įdomius chemijos bandymus. 8 ir IG klasių mokiniai padėjo chemijos mokytojai Anai Ivanovai pasiruošti įdomiems bandymams. Vėliau vaikai išvyko į V. Sirokomlės muziejų, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Žvakių liejimas“. Stovyklautojai patys turėjo galimybę išlieti žvakę. Vėliau vaikų laukė šaunios vaišės: keptos dešrelės ant laužo. Vaikai  vaišinosi, žaidė įvairius žaidimus, šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius, dalijosi patirtais įspūdžiais.

Ketvirtąją dieną vaikai keliavo į Trakus. Mokiniai aplankė Trakų istorijos muziejaus ekspoziciją, kurioje atsispindi Trakų miesto, pilių ir Trakų žemės istorija.

Penktąją stovyklos dieną vaikams buvo organizuota išvyka į Vilnių. Vaikai lankėsi Vilniaus Valdovų  rūmuose. Susipažino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raida valstybės bei Europos istorijos kontekste. Stovyklautojai aplankė ir gražiausią sostinės vietą – Trijų Kryžių kalną, nuo kurio visi galėjo pasigrožėti nuostabiai atsiveriančia Vilniaus panorama. Taip pat susipažino su Trijų Kryžių memorialo atsiradimo istorija, pasivaikščiojo legendomis apipintomis apylinkėmis. Vėliau dalyviai aplankė Bernardinų sodą. Susipažino su parko istorija, augalų ekspozicija, mėgavosi skaniais ledais bei smagiai pasisupo sūpuoklėse.

Po visų išvykų laimingi ir pilni įspūdžių vaikai grįždavo namo. Labai greitai prabėgo savaitė. Vaikai sakė, kad visos išvykos jiems patiko ir buvo sunku išskirti vieną, nes visos buvo nepakartojamos ir įdomios.


Pradinio ugdymo mokytoja Nijolia Balcevič,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Jurevič


1-4 klasių mokinių vasaros poilsio programa Vilniaus r. Kyviškių pagrindinėje mokykloje

Birželio 12-16 d. Vilniaus r. Kyviškių pagrindinėje mokykloje vyko 1-4 klasių mokinių vasaros poilsio programa dalinai finansuojama Vilniaus rajono savivaldybės.

1-4 klasių mokiniai dalyvaudami edukacinėse veiklose „Banginuko lobio medžioklė“, „Geometrija Birštone“, „Sūraus vandens mieste“ pažino Birštono kurortą, jo istoriją, sveikatinimo, turizmo objektus.

Mokiniai lipdami į Gedimino pilies bokšto aikštelę sužinojo įvairiausių istorijų apie unikalų Vilniaus senamiestį bei Lietuvos trispalvę, be kurios Gedimino pilies bokšto – neįsivaizduojame! Gedimino pilies muziejuje esantys eksponatai, interaktyvi ekspozicija bei gido pasakojimas leido mokiniams „pakeliauti“ laiku – „sudalyvauti“ kryžiuočių antpuolyje, ir Baltijos kelio akcijoje.  Po apsilankymo Gedimino pilies bokšte mokiniai įveikė 193 autentiškus medinius laiptelius ir pažvelgė į Vilniaus Senamiesčio stogus iš  Šv. Jonų bažnyčios apžvalgos aikštelės.

Tyrinėdami Vilniaus istorines vietas 1-2 klasės mokiniai dalyvavo pažintinėje kelionėje po senovinių žaislų bei žaidimų pasaulį, o 3-4 klasės mokiniai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės salės erdvėje susipažino su čia esančiais eksponatais susijusiais su Žalgirio mūšiu. Įdomūs pasakojimai ir kūrybiškos veiklos atskleidė vaikams Vilniaus ir jį kūrusių žmonių istorijas!

Mokiniai aplankė ne tik suplanuotas istorines vietas Birštone ir Vilniuje, bet taip pat pavyko pasižvalgyti po mokyklos apylinkes. Mokiniai Kyviškių aerodrome stebėjo kylantį lėktuvą, Ursul ūkyje mokiniai susipažino su ūkininkavimu ir pienininkyste. Įrengtoje sporto aikštelėje Kyviškėse buvo pilna judesio, šypsenų, gerų įspūdžių ir emocijų.

Įžuvinimo akcijos metu kiekvienas vaikas į rankas paėmė žuvelę, sugalvojo jai vardą, tyliai sušnabždėjo norą ir įleido į tvenkinį. Šiemet į Kyviškėse esantį tvenkinį paleidome apie 100 baltųjų amūrų, paprastųjų karpių ir karosų. Vilniaus rajono mobilioji komanda supažindino mokinius su saugaus elgesio prie vandens taisyklėmis ir rekomendacijomis.

Mokiniai stovykloje turiningai praleido laiką, įgijo naujų patirčių bei tikimės, kad naujai įgytas praktines žinias pritaikys gyvenime. 

Programos įgyvendinime dalyvavo 1-4 klasių auklėtojos: Irina Mickevič, Miroslava Savčenko, Anželika Grablevska, Irena Volčak ir mokytojo padėjėja Kristyna Karpovič.


Birželio 12-16 dienomis Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje vyko vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“. Stovykloje dalyvavo 35 gimnazijos pradinių klasių mokinukai, stovyklą finansavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija bei mokinių tėveliai.

Pirmą dieną vaikai dalyvavo dvejose „ADI Keramikos“ studijos edukacijose: mokiniai dekoravo tekstilinius maišelius ir gamino kvapnias sojų vaško žvakes.

Antrąją dieną stovyklautojai vyko į Kernavę, kur sužinojo, kaip buvo atrastas viduramžių Kernavės miestas, pamatė atkurtus viduramžių miesto namus, dirbtuves, kiemus. Vaikai susipažino su kasdieniniu miestiečių gyvenimu, o edukacijos pabaigoje visi pabandė tošinio amato subtilybių bei patys ornamentavo tošį. Dar vėliau vaikai aplankė „Baltąjį kalną“ ir ten iškylavo.

Kitą dieną vaikai kartu su mokytojomis išsiruošė į Dūkštose įsikūrusį Neries regioninio parko lankytojų centrą, ten sužinojo daug naudingos informacijos apie Neries regioninį parką, o vėliau laukė kupina nuotykių ir iššūkių 5 km trasa!

Ketvirtąją dieną vaikai lankėsi Vilniuje, ten aplankė didingus Valdovų rūmus, kuriuose dalyvavo edukacijoje „Legenda ir tvirtovė“. Išklausėme daug įdomių legendų, aplankėme didingas menes, apžiūrėjome ekspozicijas ir įspūdingus gobelenus.

Paskutinę stovyklos dieną vykome į Kernavę. Įsikūrėme Neries upės kilpoje, kur vaikai mėgavosi gamtos grožiu, aktyvia veikla, įdomiais žaidimais. Grįžus į mokyklą visos savaitės veiklas vainikavo skanūs šventiniai pietūs ir diplomų įteikimas.

Linkime įspūdingos, saugios ir kupinos nuotykių vasaros. Iki kitų susitikimų!


Stovyklos koordinatorė pradinio ugdymo mokytoja Vida Palšytė-Lašienė


Vaikų vasaros stovykla „Kūrybinga vasara“

Vasarai jau prasidėjus, birželio 12-20 dienomis, Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 7 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams.

Vaikai susirinko į stovyklą, kur jų laukė pilna įdomių užsiėmimų programa, skirta mokinukų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose. Žinant, kokios veiklos vaikams patinka, ką jie norėtų aplankyti, su kuo susipažinti, buvo stengiamasi, kad mokiniai patirtų kuo daugiau įspūdžių, susipažintų ir dalyvautų įvairiose veiklose.

Stovyklos atidarymo dieną vaikai rašė, ko jie tikisi, ką norėtų patirti stovykloje ir kaip ketina elgtis vieni su kitais. Po taisyklių kūrimo vaikai tapo dizaineriais ir kūrė drabužius iš atliekų, kuriuos paskui pademonstravo.

Kitomis dienomis dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, sportavo, kūrė darbelius, piešė ant asfalto, bet ir vyko į edukacines ekskursijas.

Stovyklautojai vyko į kino teatrą, po to vaikai pasivaikščiojo po senamiestį, kur smagiai praleido laiką su draugais. Birželio 15 d. stovyklautojai vyko į Europos parką, kur pamatė įsimintinus Lietuvos bei pasaulio menininkų kūrinius, išgirdo intriguojančių pasakojimų apie „dinozauriškus kiaušinius“ ir „milžino krėslą“. Po orientacinio žaidimo ir pasivaikščiojimo vaikų laukė smagus piknikas gamtoje.

Birželio 19 d. vaikai aplankė Lietuvos žirgyną. Ekskursijos metu vaikai susipažino su lietuviškomis žirgų veislėmis, žirgų psichologija, elgsena ir turėjo galimybę pajodinėti.

Stovyklos metu vaikai pamatė daug naujo, įgijo įvairios patirties, patyrė daug teigiamų emocijų. Visos veiklos prisidėjo prie dalyvaujančių vaikų vertybių formavimo bei geresnio supančios aplinkos pažinimo.          

 

Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinė mokykla               


„Sveika mano vasara“ vaikų dienos stovykla

Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro, Jaunimo laisvalaikio ir sporto padalinio „Sveika mano vasara“ vaikų dienos stovykla prasidėjo nuo š. m. birželio 26 d. 

Stovyklos metodai – edukacinis, pažintinis ir komandinis darbas. Programos įkūrėja ir vadovė Jelena Chatkevič suorganizavo vaikams išvyką į Rudaminos Pelėdų parką, edukacinius užsiėmimus Vilniaus rajono savivaldybės centrinėje bibliotekos Valčiūnų padalinyje, orientacinius žaidimus ir dar daug įdomybių vaikams. 

RDKC Juodšilių skyrius


Vaikų vasaros poilsio programa „Šokam į vasarą“

Birželio 26-30 d. Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje vyko vaikų vasaros poilsio programa „Šokam į vasarą“.

Mokinių vasaros poilsio programos vykdymo metu mokiniai keliavo į Vilnių, Rudaminą, Vilkiškes. Dalyvavo Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje „Vasara sveikiau“. Dalyvavo edukacijoje „Pasimatuok eigulio kepurę“, kurios metu drauge su miškininku žygiavo miško takais, grožėjosi gamta, braidė upelyje, klausėsi paukščių čiulbėjimo bei eigulio pasakojimų apie Lietuvos gamtą. Pramogavo Rancho Pancho kaimelyje, kuriame susipažino su spalvinga Šiaurės Amerikos indėnų ir kaubojų kultūra, žaidė įtraukiančius žaidimus, šaudė iš lanko. Apsilankė Pelėdų parke, Merkio slėnyje, Miško turtų pažintiniame parke, kuriame grožėjosi medinėmis skulptūromis, susipažino su mūsų miškuose augančias medžiais, gyvūnais. Vilniaus oro uosto lėktuvų stebėjimo aikštelėje stebėjo kaip kyla ir leidžiasi lėktuvai. Dalyvavo orientacinėse varžybose „Magiškas portalas“ Bernardinų sode, kurių metu turėjo išgelbėti pasaulį nuo pikto burtininko kerų.

 Programos metu mokiniai tobulino savo socialines-emocines, komunikavimo, kūrybiškumo kompetencijas. Panaudojant žaidimo, kūrybiškumo, sportinių veiklų metodus, buvo stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas. Edukacinių užsiėmimų ir interaktyvių veiklų metu mokiniai susipažino su sveikos gyvensenos principais, formavo teigiamą požiūrį į sveikos aplinkos svarbą.

Smagiai praleidę laiką kartu, atsisveikinę iki rugsėjo, mokiniai „Šoko į vasarą“.

Vyresn. socialinė pedagogė Renata Radivilovič


„Vilniaus krašto kultūros paveldas – tradicija gyva mene“

Vilniaus krašto kultūros paveldas iki šiol gyvuoja perduodamas iš kartos į kartą Vilniaus krašto kaimuose ir gyvenvietėse. Kultūros paveldo simboliai tapo ne tik tradicinių, šeimos švenčių dalimi, bet šiandien yra taip pat eksponuojami parodose, parduodami daugelyje mugių Lietuvoje bei užsienyje, dainų šventėse, festivaliuose, kaip saviti liaudies meno dirbiniai.

Vienu iš prioritetinių uždavinių 2023 m. Pagirių meno mokykla pasirinko Vilniaus rajono savivaldybės skatinamą regiono tradicijų ir kultūros paveldo (verbų rišimo) išsaugojimą. Todėl 2023 m. birželio mėn. meno mokyklos mokiniai turėjo galimybę dalyvauti dienos stovykloje, skirtoje pažinti, pamatyti ir sukurti, įamžinti regiono kultūros paveldo (tarp jų ir Vilniaus krašto verbų pynimo istorijos ir rišimo) ypatumus, savitumą bei išskirtinumą.

Mokiniai aplankė tradicinių amatų parodą, susitiko su verbų pynėjomis Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčioje, susipažino su rišimo tradicijomis, o matytą, išgirstą ir išmoktą įamžino savo kūryboje. Stovyklos metu vaikams vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu meno mokyklos muzikos ir dailės dalykų besimokantys mokiniai rišo verbas, gamino įvairius instrumentus, vėrė papuošalus, piešė, grojo, dainavo ir vaidino. Stovyklos, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybė, dalyviams buvo užtikrintas transportas, maitinimas, paruoštos reikiamos ugdymo priemonės. Vaikų darbai bus eksponuojami švietimo ir kultūros įstaigose bei pristatomi virtualioje erdvėje interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose.

Vilniaus r. Pagirių meno mokykla


Atostogos su gamta – ekologinė vaikų vasaros dienos stovykla su Nemenčinės daugiafunkciniu kultūros centru

Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras šiemet jau antrą kartą organizavo stovyklą vaikams ir sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Šį kartą pasiūlėme dviejų savaičių dienos stovyklą ekologijos tema. Taigi programa sudarė žaidimus, edukacinius užsiėmimus, integracines veiklas, taip pat pasivaikščiojimus ir išvykas. Atostogos gamtoje ir ja besirūpinančių žmonių bendruomenėje – tai būdas vaikams pažinti gamtą ir išmokti ją gerbti.

Pirmą dieną, nuvykome į Kabiškės. Ten aplankėme du objektus: gaiviųjų gėrimų gamyklą ir namų ūkį su arklide. Grįžę, amatininkės Eglės Žaltauskienės vadovaujami, iš patogių medžiagų – kartono ir siūlų likučių – rankų darbo vaikai gamino „svajonių gaudyklės“ amuletus. Tą dieną taip pat aptarėme atliekų rūšiavimo ir pakartotinio atliekų panaudojimo klausimus.

Antroji diena buvo skirta sveikai mitybai – svečiavome Visuomenės sveikatos apsaugos biuro specialistus, kalbėjome apie naudingus produktus, ruošėme braškių šerbetą bei vaisių ir daržovių traškučius. Puošėme vazonus, sodinome į juos gėles. Geras suvenyras tikriausiai bus medvelninis pirkinių maišelis, kuri kiekvienas vaikas nupiešė pats.

Kita diena lankėmės Miško medelyne, ten miškininkystės darbuotojai vaikams pasakojo apie miško vaidmenį ekosistemoje ir jo priežiūros svarbą. Toliau stovyklautojų laukė Gaisrinė - čia buvome supažindinti su sunkiu ugniagesių darbu, sužinojome apie degančios žolės pavojus, gaisrus ir išsiliejusius chemikalus. Antroje dienos pusėje vyko išvyka į Glitiškių dvarą kur vaikai lipdė iš molio keramikos studijoje su liaudies meistre Margarita Čekolis.

Judėjimas yra sveikata – tad pusę kitos dienos praleidome su Nemenčinės sporto mokyklos darbuotojais, žaidėme futbolą, šaudykloje mokėmės taikliai šaudyti, važinėjome dviračiais. Po pietų, priklausomai nuo amžiaus grupės, vaikų laukė kelionė į Europos parką arba į Veriškių dvarą. Kaip vienoje vietoje, taip ir kitoje žaidėme lauko žaidimus.

Penktadienis buvo apibendrinimų diena – pradėjome nuo apsilankymo bičių ūkyje, šeimininkas papasakojo, kokį svarbų vaidmenį gamtoje atlieka bitės, turėjome galimybę pažvelgti į avilių vidų, pasiklausyti bičių „pokalbių“ ir paragauti medaus. Vyresnioji grupė dar lankėsi Slabados observatorijoje, kur iš Henriko Selevičiaus sužinojome, kad orą galima nuspėti stebint dangų ir augalus. Po pietų visi žiūrėjome filmą apie mūsų planetos išsaugojimą.

Stovyklautojai tuo tarpu naudojosi Nemenčinės ir Veriškės bibliotekų paslaugomis, žaidė stalo žaidimus, pynė dekoracijas iš virvelių ir siūlų, tvarkė paveikslus iš žolės, modeliavo drabužius iš antrinių žaliavų.

Iš viso per dvi savaites stovykloje dalyvavo per penkiasdešimt vaikų. Atsisveikinę beveik visi klausė, kada bus kita stovykla – ir tai mums patvirtinimas, kad mūsų pastangos buvo įvertintos. Kviečiame sekti mūsų pasiūlymus kultūros projektams Facebook tinkle ir iki naujų susitikimų.

Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras


Vasaros dienos stovykla „Vasarą smagu“

Atsižvelgiant į didelį vaikų užimtumo poreikį vasaros atostogų metu Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje birželio mėnesį organizuota vasaros dienos stovykla 57 pradinių klasių mokiniams. Stovyklos programą parengė socialinė pedagogė metodininkė ir dailės mokytoja Natalija Kriaučiūnienė.

Vaikams buvo sudarytos sąlygos dalyvauti įvairiose kūrybinėse, EKO, STEAM edukacijose, atlikti smagius eksperimentus, gyvai susipažinti su batsiuvio įrankiais, batų gamybos paslaptimis. Stovyklos dalyviai grojo su įvairiais muzikos instrumentais, bandė atvaizduoti muziką, mokėsi programuoti, dirbti komandoje. Visi smagiai ir aktyviai leido laiką, mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, lankėsi Nemenčinės miesto poilsiavietėse, aplankė Trakų pilies muziejų, alpakų ūkį, kur patyrė daugybę gerų įspūdžių.

 

Stovyklos vadovė socialinė pedagogė metodininkė ir dailės mokytoja
Natalija Kriaučiūnienė


Dieninė stovykla ,,KURK! PAŽINK! TOBULĖK!” Rudausių kaime

Liepos 17-21 dienomis, trečius metus iš eilės, Rudausių kaime vyko dieninė stovykla ,,KURK! PAŽINK! TOBULĖK!” skirta 10-14 metų vaikams. Stovyklą, finansuojama Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis, suorganizavo Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Rudausių struktūrinis padalinys ir Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželio skyrius Rudausių daugiafunkcinis centras.

Nuo komandos formavimo iki komandinių žaidimų

Pirmąją stovyklos dieną pradėjome Nemenčinės vaikų darželyje, kur pasitelkę integracinius žaidimus vieni su kitais susipažinome. O susipažinę, sudarėme tris komandas: „Sporto komanda“, „Pipiriukai“ ir „Žaibas“. Jau dirbdami savo komandose vaikai sukūrė koliažą iš taisyklių, kaip reikia elgtis stovyklavimo metu. Aptarę teises ir pareigas vykome į Nemenčinės stadioną, kur laukė įvairios veiklos. Vaikai mokėsi šokio, o po to dirbdami komandose galvojo po tris užduotis, kurias vėliau visi kartu atliko. Papietavę ir atsigaivinę ledais patraukėme prie Gėlos ežero. Nors tą dieną saulė stipriai kepino, tikslą pasiekėme. Prie ežero vaikų laukė maudynės, stalo žaidimai, kvadratas ir lyno tempimas. Tokia sportiška ir aktyvia gaida baigėsi pirmoji diena.

Pokalbiai su skautais ir psichologe

Antroji diena prasidėjo nuo susitikimo su skautais ir žygio prie upės. Mus aplankė skautai iš draugovės 13 WDH ,,Czarna Trzynastka“ im. Józefa Grzesiaka „Czarnego“. Jos vadovas Aleks Agapovas ir grupės vadovas Daniel Babrajtis papasakojo apie skautų gyvenimą ir pademonstravo uniformas. Skautai išmokė užkurti laužą, tačiau netikėtai užklupusi audra šią veiklą nutraukė. Grįžę į darželį tęsėme savo užsiėmimą ir svečiai parodė filmukus iš paskutinės stovyklos ,,Šachas ir Matas“, o vėliau pamokė žaisti kelis žaidimus.

Po pietų vaikai turėjo atsakyti į klausimą ,,Ko tikiesi iš stovyklos?“. Kiekvienas turėjo užrašyti savo atsakymą ant kortelės. Neužilgo prasidėjo dar vienas užsiėmimas – stovyklautojai turėjo susitikimą su psichologe Alina. Ji su vaikais kalbėjo apie emocinę sveikatą, paaiškino, kas tai yra, kur galima kreiptis, jei nori išsikalbėti ar sulaukti pagalbos. Taip pat kalbėjo su stovyklautojais, ką daryti, jog pasijusti geriau. Papildžius žinių bagažą, baigėsi ir antroji stovyklos diena.

Viena diena – dvi lankytinos vietos

Trečią dieną nuvažiavome į Vilniaus krašto švietimo muziejų. Muziejaus direktorius Marian Dzvinel papasakojo pastato muziejaus istoriją ir pristatė eksponatus. Vaikai pamatė sovietinių mokyklų uniformas, seniau mokyklose naudojamus prietaisus, fotoaparatus, vaizdajuostes, pirmuosius projektorius, senų vadovėlių biblioteką. Po ekskursijos sekė edukacinis užsiėmimas „Sausainių kepimas ir jų dekoravimas“, kurį pravedė ponia Irena. Edukaciją prasidėjo nuo pasakojimo apie meduolius ir jiems naudojamus prieskonius. Vėliau kartu užmaišėme tešlą ir p. Irena paaiškino, kaip formuoti sausainius. Kol jie kepė, vaikai galėjo išbandyti įvairius žaidimus – žiedų kryžiukus-nuliukus, žiedų mėtymą, žvejybą. Iškeptus kepinius visi puošė glajumi. Vėliau nuvykome į Europos parką, kur laukė edukacinis-orientacinis žaidimas „Lobio paieška“. Pasiskirstę dvejomis komandomis vaikai turėjo įminti mįsles ir ieškoti su atsakymu susijusių objektų. Taip bėgiodami nuo vieno eksponato prie kito stovyklautojai rado lobį – šokoladines monetas. Saldi dovanėlė įprasmino trečią dieną.

Bibliotekoje beklaidžiojant

Ketvirtą dieną praleidome Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Gavome progą apžiūrėti Medijų dirbtuvių patalpas, skirtas fotografijai, muzikos kūrimui, videomontažui, kodavimui, meistravimui. Po trumpos ekskursijos sekė užsiėmimas dirbtuvėse „Pats sau“, kuriose vaikai pasigamino odinę apyrankę iš atraižų. Kiekvienas pats sau rinkosi norimą medžiagą, ją kirpo bei antspaudų ir plaktuko pagalba užsirašė ant apyrankės žodį ar frazę. Po užsiėmimo nuėjome papietauti ir praleisti laiko Lukiškių aikštėje, kur savanorė Agata pravedė refleksiją – vaikai susėdo ratu, o viduryje buvo padėta kepurė, kuprinė ir maišas: stovyklautojai turėjo pasakyti, ką jie naujo išmoko, kas jiems labiausiai patiko ir ką stovykloje norėtų pakeisti. Apmąstymų pertraukėlei pasibaigus grįžome atgal į Martyno Mažvydo biblioteką, kur gidė pravedė ekskursiją. Vaikai apsilankė Vytauto Landsbergio bibliotekoje, laikraščių saugykloje, pamatė Jolitos Vaitkutės instaliaciją „Pabudę iš knygų“, išgirdo apie Katekizmą – pirmąją lietuviškai išspausdintą knygą. Taip baigėsi priešpaskutinė stovyklos diena.

Kūrybiškumo antplūdis

Paskutinę stovyklos dieną praleidome Nemenčinėje. Pirmoji veikla vyko Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre, kur Bożena Naruszewicz pravedė edukacinį užsiėmimą „Tapyk su Bożena“. Stovyklautojai ant drobių sukūrė eskizus, o paskui akriliniais dažais nutapė savo paveikslus. Vėliau, su paveikslais rankose, grįžome į Nemenčinės darželį, kur laukė antras kūrybiškumą skatinantis užsiėmimas – kostiumų kūrimas iš antrinių žaliavų. Vaikai vienas kitam kūrė visą kostiumą ar kostiumo detales iš šiukšlių maišų, tualetinio popieriaus rulonų, virvių, laikraščių. Kol stovyklautojai užsiėmę plušo, į koncertų salę susirinko jų tėvai, broliai ir seserys. Atėjusiems svečiams buvo paruoštas koncertas – pasirodymas, kuris prasidėjo madų šou ir kostiumų pristatymu. Vėliau stovyklautojai šoko išmoktus šokius, pristatė savo komandas, dainavo dainas ir pravedė mįslių maratoną. Po linksmosios dalies prasidėjo pokalbiai ir dalinimasis atsiliepimais apie stovyklą. Štai taip, jaukiai ir šiltai užbaigėme ,,KURK! PAŽINK! TOBULĖK!“ stovyklos dienas.

Per šias, veiklų kupinas penkias dienas, vaikai ne tik papildė žinių bagažą, bet ir įrodė sau, kad yra talentingi bei jų kūrybingumui nėra ribų.

Straipsnio autorė: Agata Liachovič


Įvertinkite naujieną