*alt_site_homepage_image*

Rukainių gimnazijos bendruomenės linkėjimai ir dovanos savo miestui – Vilniui

decoration

1322‒1323 m. didžiojo kunigaikščio Gedimino iniciatyva iš Vilniaus buvo išsiųsti laiškai, adresuoti popiežiui, Hanzos miestams, pranciškonams ir dominikonams Saksonijoje. Vienu iš laiškų (1323 01 25) Vakarų Europai buvo pranešta apie Vilnių ‒ reikšmingą politinį centrą ir miestą, kuriame gali klestėti amatininkai ir pirkliai, taikiai sugyventi skirtingų tikėjimų žmonės. Todėl sausio 25-oji laikoma Vilniaus gimtadieniu.

Rukainių gimnazijos bendruomenė taip pat pasveikino savo mylimą miestą su 700 metų jubiliejumi. Tam, kad Vilniaus gimtadienis būtų įsimintinas, svarbu, kad šventė gyventų ir visų mūsų širdyse. Todėl mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros, lenkų, anglų kalbų, istorijos pamokas ir klasių valandėles kūrė nuoširdžius sveikinimus, linkėjimus Vilniui, juos užrašė ant geltonų, žalių, raudonų širdučių, gamino Vilniaus simbolį – Geležinį vilką. Dauguma rašiusiųjų linkėjo Vilniui ilgai gyvuoti, plėstis, išlikti Lietuvos širdimi, o žmonėms – vienybės, santarvės, ramybės, supratimo ir dvasinės stiprybės. Trispalvės širdutės papuošė pačių mokinių paruoštus žemėlapius. Vilniaus gimtadienio proga gimnazijos fojė buvo rodomos gražiausios nuotraukos apie Vilnių ir Vilniui.

Taip pat sausio 25 dieną gimnazijos facebook puslapyje vyko konkursas „Dovana Vilniui“. Mokiniai parodė savo išradingumą, kūrybiškumą, originalumą: piešė piešinius, gamino pilis, kepė tortus, sausainius, kūrė plakatus, fotografavosi. Konkurse dalyvavusius mokinius labai palaikė visa gimnazijos bendruomenė, dėjo patiktukus už labiausiai patikusią dovanos idėją. Konkursą laimėjo ir užėmė I vietą – 8 klasės mokiniai, II vietą – IIG klasės mokinė Karolina, III vietą – 5 klasės mokiniai. Labai išradingai pasveikino Vilnių gimtadienio proga – 6 klasės mokiniai. Labai aktyvūs buvo dešimtokai ir originalūs septintos klasės mokiniai. Už kūrybiškumą apdovanota IIG klasės mokinė  Agnieška ir IG klasės mokiniai, o už skanią dovanos idėją – 8 klasės mokinė  Dorota. Labai dėkojame klasėms ir mokiniams, kurie dalyvavo konkurse „Dovana Vilniui“.

Smagu, kad kiekvienas Rukainių gimnazijos bendruomenės narys prisidėjo kurdamas šventinę atmosferą. Mokinių teigimu, miestas tai ir esame mes patys, taigi ir gimtadienis mūsų visų. Su gimtadieniu!

 

Rukainių gimnazijos mokytojos: L. Kuzborska, L. Jeremejeva, R. Jachimovičienė


Įvertinkite naujieną