*alt_site_homepage_image*

Projektas „Literatūrinis herbariumas“

decoration

2022-2023 m. m. Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vyko projektas „Literatūrinis herbariumas“ / “Discover poetry herbarium“, kurio tikslas – integruojant lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, biologijos ir dailės dalykų turinį ugdyti gamtamokslinius įgūdžius ir skatinti domėjimąsi savo aplinka ir supančiais reiškiniais. Mokiniai tyrinėjo netoliese augančius augalus, domėjosi jų vaistinėmis savybėmis, rinko jų pavyzdžių ir džiovino, ieškojo literatūros kūrinių, kuriuose tie augalai paminėti.

Birželio 20 dieną įvyko baigiamasis renginys, kurio pradžioje biologijos mokytoja Irena Mikulevič pristatė herbariumo rinkimo principus, aprašo pavyzdžius, panaudojimo galimybes. Po to mokiniai buvo suskirstyti į grupes, jiems pasiūlyta sukurti plakatą, kuriame būtų aprašyti bent 5 augalai, pateikta jų pavyzdžių ir eilėraščių, dainų, pasakų, mįslių ištraukų, augalų pavadinimai užrašyti lietuviškai, lotyniškai ir angliškai. Vaikai dirbo labai intensyviai, taip pasiskirstę darbus, kad kiekvienas įsitrauktų į veiklą pagal savo gebėjimus.

Parengę literatūrinį herbariumą mokiniai susirinko aktų salėje, kad pristatytų ir aptartų vykdytą veiklą. Nustebino 6 ir I G klasių mokiniai, kurie, norėdami įrodyti, kad avietės turi ne tik vaistinių savybių, bet ir yra be galo skanios, žiūrovus pavaišino sumuštinukais su aviečių uogiene.

Kiekviena komanda turėjo netikėtą užduotį – pagal skonį ir kvapą atspėti vaistinio augalo pavadinimą.

Anglų kalbos mokytoja Irina Tomaševič pateikė refleksiją lietuvių ir anglų kalbomis.

Anot vaikų, ši veikla paskatino juos domėtis supančiais augalais, vasarą atsakingai prisirinkti vaistinių augalų ir pasinaudoti jų gydančiomis savybėmis, saugoti rūšių įvairovę, atkreipti dėmesį į literatūros kūriniuose minimus augalus.


Lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Daiva Pugačiovienė


Įvertinkite naujieną