*alt_site_homepage_image*

Jau netrukus startuos vaikų džiaugsmo kupinos vasaros stovyklos (pakeitimai nuo birželio 17 d.)

decoration

Pasibaigus mokslo metams prasideda kasmet organizuojamos vaikų vasaros stovyklos, kurių kiekvienais metais laukia visi mokiniai. Pailsėti, praplėsti turimas žinias ir įgūdžius, pažinti naujus dalykus, papramogauti ir pabūti smagiai kartu su draugais – neatsiejama vasaros dalis. Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti vaikams turiningą ir įdomų užimtumą saulėtomis vasaros dienomis, vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti šiemet skyrė virš 25 tūkst. Eur.

Savivaldybė šiemet prisidės prie 44 dieninių, turistinių ir išvažiuojamųjų stovyklų finansavimo, kurių siūlomomis įvairiomis užimtumo programomis galės pasinaudoti beveik 1 tūkst. mokinių. Šiais metais mokinių vasaros poilsį organizuoja įvairios Vilniaus rajono švietimo įstaigos, kultūros ir socialinių paslaugų įstaigos, asociacijos ir viešosios įstaigos. Praeitais metais Vilniaus rajono savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti skyrė virš 22 tūkst. Eur, taip prisidedama prie 38 vaikų stovyklų organizavimo.

Anot Švietimo skyriaus vyr. specialistės Violetos Purpurovič, koordinuojančios vaikų vasaros poilsio organizavimą, kiekvienais metais į mokinių vasaros užimtumo veiklų organizavimą įsitraukia vis daugiau naujų švietimo teikėjų, kurie siūlo turiningas vasaros programas vaikams.

„Siekiama, kad stovyklos būtų ne tik įdomios, o ir naudingos, lavinančios ir ilgai išliekančios vaikų atmintyje. Šiemet Vilniaus rajono jaunesni ir vyresni vaikai turės galimybes stovyklose pademonstruoti savo šokių talentus, pažinti įvairius gamtos ir kultūros lobius, išmėginti savo jėgas sportinėse veiklose, t.y. žaisdami tinklinį, futbolą, plaukiodami baidarėmis, jodinėdami žirgais bei ilsėsis prie Baltijos jūros. Greta bus organizuojamos edukacinės veiklos ir kūrybinės dirbtuvės“, – sako V. Purpurovič, pažymėdama, kad šiemet visoms pateiktoms 44 paraiškoms organizuoti mokinių vasaros poilsio programas buvo pritarta.

2021 m. Vilniaus rajono mokinių vasaros poilsio programos (Patvirtintos Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. A27(1)-1402)

Vyriausybei sušvelninus karantiną, nuo balandžio 17 d. gali būti didesnės vaikų stovyklų grupės. Neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimuose uždarose erdvėse vienu metu ir vaikų stovyklose vienoje grupėje galės dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų. Iki šiol Vyriausybės sprendimo stovyklų grupės negalėjo būti didesnės nei 15 vaikų.

Ribojimai netaikomi, kai vaikų stovykloje dalyvauja tik vaikai ir darbuotojai, kurie atitinka vieną iš šių sąlygų: yra pilnai pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, persirgę ja ir nuo ligos patvirtinimo praėję ne daugiau nei 210 dienų arba yra atlikę COVID-19 tyrimą ir gavę neigiamą atsakymą (ne anksčiau nei prieš 72 valandas atlikus PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas atlikus antigeno testą).


Įvertinkite naujieną