*alt_site_homepage_image*

Iš klasės į žaliuojančią aplinką. Lauko klasėmis džiaugiasi vis daugiau Vilniaus rajono mokinių

decoration

Šylantis oras, žaliuojantys medžiai ir vis ryškiau šviečianti saulė kviečia Vilniaus rajono mokinius praleisti ne tik laisvalaikį gamtos apsuptyje, bet ir mokytis, dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose šalia mokyklų įrengtose lauko klasėse. Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigose tokių erdvių atsiranda vis daugiau.

Pastaruoju metu lauko klasės – kupolai arba pavėsinės – tampa vis populiaresni mokyklose ir darželiuose. Mokinių ugdymui netradicinėse bei atvirose erdvėse kupolai įrenti 9-iose įstaigose: Avižienių, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos, Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo, Marijampolio Meilės Lukšienės, Pagirių, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijose, Riešės šv. Faustinos Kovalskos, Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinėse mokyklose ir Skaidiškių mokykloje-darželyje, dar 10 švietimo įstaigų turi medines lauko klases, o 4 mokyklos – mobilias pavėsines.

Kitos švietimo įstaigos taip pat aktyviai kviečia praleisti laiką gryname ore įrengtose mobiliosiose pavėsinėse ar medinėse lauko klasėse.

Šiais metais pavėsinės įrenginėjimo darbus pradėjo ir Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija.

Šiose klasėse vykdoma netradicinė ugdomoji veikla, organizuojama popamokinė veikla, vedami mokyklos bendruomenės renginiai, neformaliojo ugdymo užsiėmimai ir įvairios mokomųjų dalykų netradicinės bei integruotos pamokos: filmų peržiūros, vaidinimai, tyrinėjimai natūralioje gamtoje, pažintinės ir kitos veiklos.

Skatindamos vaikų laiko leidimą gryname ore, Vilniaus rajono švietimo įstaigos taip pat vykdo įvairius projektus, pvz., Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vykdomas pradinių klasių mokinių projektas „Žalioji klasė“, pradėtas 2017 m. Gimnazijos teritorijoje įrengtos lysvės, kuriose mokiniai ne tik sodina ir augina įvairius augalus, bet ir atlieka stebėjimo bei tyrinėjimo veiklas, o užaugintą derlių atiduoda gimnazijos valgyklai.

Pagirių „Pelėdžiuko“ lopšelio-darželio bendruomenė turi savo šiltnamį. Džiaugiamasi, kad daržovių auginimas sutelkia lopšelio-darželio bendruomenę, o sodinukų priežiūra leidžia įgyti naudingų žinių ir gebėjimų. Kad šiltnamis vaikų darželyje – tai raktas į sveiką mitybą, įsitikinusi ir Nemenčinės vaikų darželio bendruomenė. Šioje įstaigoje, be kitų veiklų, auklėtiniai užsiima sodininkyste ir vištų auginimu, atlieka eksperimentus ir pirmuosius tyrinėjimus biologijos srityje ir kt.

Kaip švietimo bendruomenės džiaugiasi lauko klasėmis, kviečiame žiūrėti nuotraukų galeriją!


Įvertinkite naujieną