*alt_site_homepage_image*

Europos judumo savaitė Vilniaus rajono švietimo įstaigose (papildyta)

decoration

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Prie tvaraus judėjimo kampanijos kasmet aktyviai jungiasi ir dalyvauja Vilniaus rajono švietimo įstaigos. Šių metų judumo savaitės tema – „Judumas – be jokios taršos!“.

Džiaugiamės, kad švietimo įstaigų bendruomenės prisijungė prie Europos judumo savaitės ir šiemet bei tikimės, kad mokyklose vykę renginiai paskatino visus užsiimti aktyvia fizine veikla bei rūpintis savo sveikata.


Vilniaus r. Marijampolio vaikų lopšelis-darželis

Vilniaus r. Marijampolio vaikų lopšelis-darželis š. m. rugsėjo 16-22 d. prisidėjo prie Europos judumo savaitės. Judumo savaitės metu įstaigoje buvo organizuotos ir pravestos šios veiklos:

 1. Muzikinė piratų mankšta įstaigos teritorijoje;
 2. Kliūčių ruožas įstaigos teritorijoje;
 3. Muzikinė mankšta įstaigos sporto salėje;
 4. Linksmosios estafetės įstaigos teritorijoje;
 5. Linksmosios estafetės sporto salėje;
 6. Mažasis futboliukas įstaigos teritorijoje.

Organizuotose veiklose aktyviai dalyvavo visi įstaigos ugdytiniai ir mokytojai.


Judumo savaitė Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje

Š. m. rugsėjo 16–22 dienomis mūsų lopšelis-darželis prisijungė prie Europos judumo savaitės – didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje. Mūsų įstaigoje įvykdyta nemažai veiklų pagal iš anksto numatytą planą:

 1. „Į darželį keliauju su sveikatai naudinga transporto priemone“ (dviratukai, triratukai, paspirtukai ir pan.).
 2. Sporto veikla „Estafečių metu žvaliai judu“ – ugdytiniai lavino fizinį aktyvumą, šoklumą ir taiklumą (mokytoja Karolina).
 3. Aktyvi veikla lauke „Zumba kids“ – ugdytiniai aktyviai šoko ir judėjo pagal ritmišką muziką (mokytoja V. Piatkova).
 4. Muzikinė-sportinė veikla „Judėti su muzika smagiau” – vaikai daug judėjo ir sportavo pagal muzikos ritmą (mokytoja E. Staniulionienė).
 5. Aktyvi veikla lopšelinio amžiaus ugdytiniams „Kiek metukų, tiek aplink darželį ratukų“ (mokytojos L. Ceiko, J. Markėvič, D. Jermak, K. Misevič).
 6. Pasivaikščiojimas po Maišiagalos miestelį (mokytoja N. Četrauskaitė).
 7. Tradicinių l. l. šokių diena – ugdytiniai aktyviai žingsniavo, šoko l. l. muzikos ritmu (mokytoja N. Četrauskaitė).
 8. Edukacinė-sportinė veikla „Sportuoju aktyviai-gyvenu sveikai” (mokytoja G. Švaikovskaja).

Darbuotojus ir ugdytinių tėvelius kvietėme tapti Europos judumo savaitės dalyviais ir rugsėjo 16–22 dienomis keliauti į darbą ir/ar lydėti vaikus į lopšelį-darželį ir iš jo atsiimti pėsčiomis, važiuojant dviračiu ar kita sveikatai naudinga transporto priemone. O rugsėjo 22 d. minėjome dieną be automobilio. Tikimės, kad organizuotais renginiais bent kiek prisidėjome prie saugios ir sveikos aplinkos kūrimo.

C. Buinovska


Judumo savaitės iniciatyvos Riešės vaikų darželyje

Vilniaus r. Riešės vaikų darželyje Judumo savaitę pradėjome kaip ir kiekvienais metais rugsėjo 16 dieną su šūkiu – judėk laisviau, bendrauk lengviau.

Šios savaitės renginiai prasidėjo nuo balansinės trasos įrengimo, kurioje išbandė savo jėgas ne tik vaikai, bet ir tėvai. Pedagogai priminė vaikams, kad sportuoti ne tik sveika, o kai dar mankštiniesi dideliame būryje yra labai smagu. Sumanyta organizuoti šokių dieną, kurioje judėjo, šoko vaikai ir suaugusieji. Po šokių organizuota nusiraminimui, atsipalaidavimui lauko joga. Ypač daug garos nuotaikos suteikė kamuolio diena. Judumo savaitę papuošė renginys „Diena be automobilio“, kurio metu vaikai tobulino savo važiavimo dviračiais ir paspirtukais įgūdžius, prisiminė saugaus eismo taisykles.

Europos judumo savaitės renginiai buvo puiki proga vaikams, suaugusiems pajusti visokeriopą judėjimo naudą bei džiaugsmą, stiprino tarpusavio draugystę.

 

Vilniaus r. Riešės vaikų darželis


Judumo savaitė 2022 Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje

Jau kelis metus iš eilės Nemėžio vaikų lopšelio-darželio bendruomenė dalyvauja Europos judumo savaitėje. Šie metai – ne išimtis. Rugsėjo 16 – 22 dienomis Nemėžio bendruomenė prisijungė prie tradicinės Europos judumo savaitės, kurios metu siekiama skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant ugdytinius ir jų tėvelius netradicine veikla.

Šiemet organizuotos penkios aktyvaus judėjimo dienos, kuriose netrūko sporto, pramogų, geros nuotaikos bei emocijų.

Savaitė prasidėjo masine mankšta „Judu ir sveikas esu“. Skambant muzikai auklėtojos Evelina pravedė mankštą visai bendruomenei. Laikas prabėgo nepastebimai, o visi vaikučiai buvo linksmi, smagiai nusiteikę.

Pirmadienį mankštinome savo pėdutes, antradienį mūsų laukė spartusis ėjimas „Kiek metukų, tiek aplink darželį ratukų“. Susirinkę prie darželio ir auklėtojoms paskelbus startą pradėjome mūsų kelionę. Vaikai bėgo, ėjo, šokinėjo.

Trečiadienį įvyko Nemėžio vaikų lopšelio – darželio bendruomenės šventė „Linksmųjų estafečių diena“. Šventės metu visi susirinkę mankštinosi, dalyvavo estafetėse, šoko bei linksmai leido laiką, gerino savo sportinius įgūdžius, fiziškai leido laisvalaikį.

Rugsėjo 22 d. minint pasaulinė dieną be autombilio, vaikai į daržlelį atvažiavo paspirtukais, dviratukais.

 

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja
Evelina Tyševič


Buivydiškių mokykla-darželis dalyvavo „Europos judumo savaitė 2022“ akcijoje

Buivydiškių mokyklos darželio priešmokyklinukai kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Mažena Svorobo dalyvavo akcijoje „Europos judumo savaitė 2022“.

Savaitė buvo aktyvi, sportavome, žingsniavome, aplankėme Vilniaus jojimo klubą, jodinėjome arkliukais, aplankėme Buivydiškių augalų  mugę, pirkome ir skanavome rudens derlių, važinėjome autobusu.

 

Vilniaus r. Buivydiškių mokykla-darželis

 

 


Įvertinkite naujieną