*alt_site_homepage_image*

Derliaus šventės Vilniaus rajone – turiningos programos, spalvoti kiemeliai ir daug rudens gėrybių

decoration

Rugsėjis, kaip ir kasmet, neįsivaizduojamas be tradicijų kupinų Rudens derliaus švenčių. Nors šiemet tradicinė Vilniaus rajono Derliaus šventė Pikeliškėse neįvyks – spalvotos rudens šventės organizuotos lokaliai seniūnijose. Jau šį savaitgalį praūžė net 4 šventės, kurios kvietė gyventojus ir svečius švęsti rudens pabaigtuves, kartu pasidalyti šių metų duona, puikia nuotaika ir rudens gėrybėmis.


Derliaus šventė Rukainiuose

Rugsėjo 5 d. svetingi Rukainiai pakvietė visus smagiai praleisti laiką Derliaus šventėje. Seniūnijos gyventojai bei atvykę svečiai galėjo turiningai praleisti laiką su dainomis, šokiais, skaniomis vaišėmis ir užkandžiais, kuriais pasivaišinti kvietė įrengti kiemeliai. 

Prie šventės prisijungė kaimyninės Medininkų ir Šatrininkų seniūnijos. 

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Rukainių Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Susirinkusieji dėkojo Dievui ir ūkininkams už surinktą derlių. Parapijos klebonas kunigas Jan Matusevič pabrėžė, kad ūkininkų darbas yra labai svarbus ir sunkus. „Tik tie, kurie dirba su žeme, supranta kiek daug reikia dirbti, kad ant stalo būtų gausiai patiekalų. Juk ūkininkai neturi net laisvų dienų, o dirbti dažnai tenka stipriai lyjant ar deginant saulės spinduliams“, – sakė kunigas. 

Po šv. Mišių visi susirinko aikštėje  šalia Rukainių kultūros centro. Šventinį koncertą savo dainomis ir šokiais pradėjo grupės „Echo“ ir „Wesołe Nutki“. 

Renginio vedėja Milena Jermakovič pasveikino visus gausiai susirinkusius. Šventėje dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Tarybos nariai Kristina Boroško ir Anton Feliks-Stankevič, buvęs Seimo narys Michal Mackevič, Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Ruslan Narunec, parapijos klebonas kunigas Jan Matusevič, kaimyninių seniūnijų seniūnai. Šventėje taip pat dalyvavo folkloro ansamblis „Turgielanka“ ir vokalinis ansamblis „Wiosna“ iš Grigaičių. 

Šventėje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasveikino visus susirinkusius ir pabrėžė, kad žmogus dirbantis su žeme yra ne tik stiprus fiziškai, bet ir dvasiškai. Merė taip pat pasidžiaugė, kad Derliaus šventė jau tapo tradicija, kuri yra labai puoselėjama, o šventė visų labai laukiama. 

Pasveikinusi visus susirinkusius merė kartu su Žemės ūkio skyriaus vedėju įteikė padėkos raštus ūkininkams iš Rukainių, Šatrininkų ir Medininkų. 

Gražus Derliaus šventės akcentas – paruošti Rukainių, Šatrininkų ir Medininkų seniūnijų bei Vladislavo Sirokomlės muziejaus papuošti kiemeliai, kuriuos pašventino klebonas kunigas Jan Matusevič. 

Šventinėje dalyje visus savo pasirodymais ir spalvotais kostiumais žavėjo šokių ir dainų ansambliai, o atvykę svečiai skubėjo apžiūrėti rudens gėrybių bei nusipirkti įvairių dirbinių veikiančioje mugėje. Šventėje taip pat buvo galima apžiūrėti fotografijų parodą, kurią paruošė Vilniaus rajono turizmo informacijos centras. 

Mažiesiems renginio dalyviams taip pat netrūko pramogų. Vaikai pramogavo ant pripučiamų batutų, vaišinosi cukraus vata ir smagiai leido laiką. 

Šventės organizatoriai: Rukainių seniūnija bei Rukainių ir Savičiūnų kultūros centrai.

Nuotr. organizatorių 


Derliaus šventė Vėriškėse

Rugsėjo 4 d. Sužionių seniūnijoje esančiose Vėriškėse vyko spalvinga derliaus šventė. Visų atvykusių akį traukė papuošta šventės aplinka – rudens derliaus papuošimai, papuošta scena, nuostabus koncertas ir puiki susirinkusiųjų nuotaika.

Sužionių seniūnijos atstovai kvietė visus pasidalyti šių metų duona, o į šventę atvykęs Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski linkėjo visiems nuostabios šventės.

Vicemeras kartu su Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoju Gediminu Janavičiumi taip pat įteikė padėkos raštus ūkininkams ir dėkojo jiems už jų sunkų darbą, meilės skiepijimą gimtajai žemei ir sunkiam ūkininko amatui, patriotiškumą ir pagarbą žemdirbystės tradicijoms.

Savo dainomis ir puikiais pasirodymais susirinkusius džiugino folklorinis ansamblis „Sużanianka“, liaudies dainos ir muzikos puoselėtoja „Kapela Świętojańska“, šokių kolektyvas „Dalina“, vokalinis kolektyvas „Inventum“, Valdemar Dudojc. Žiūrovus taip pat linksmino žymusis Vilniaus krašto šnekorius Vincukas ir Apolinary Klonovski.

Šventėje netrūko pramogų. Mažieji šventės dalyviai galėjo pašokinėti ant pripučiamo batuto bei išbandyti daug kitų žaidimų. Vyresnieji kartu su vaikais ragavo gardžių lauko virtuvės patiekalų.

Nuotr. organizatorių


Derliaus šventė Rudaminoje

Rugsėjo 5 d., sekmadienį, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras visus pakvietė į kasmetinę Derliaus šventę – vainikuojančią derliaus nuėmimo ir lauko darbų laikotarpį šiame krašte.

Derliaus šventė Rudaminoje prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis Rudaminos Švč. Mergelės Marijos Gerosios Patarėjos bažnyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas kun. Viktor Bogdevič. Tikintieji dėkojo Dievui už gausius ūkininkų sunkaus darbo vaisius, ūkininkams – už milžinišką jų triūsą, o taip pat dalijosi džiaugsmu, kad derlius jau nuimtas. Po šv. Mišių visi sugužėjo į turgavietę, kur jų laukė gėlėmis, vaisiais, daržovėmis ir javų varpomis papuošta scena ir artistai, kurie tą dieną turėjo joje pasirodyti.

Derliaus šventės organizatoriai paruošė turtingą meninę programą. Scenoje kolektyvas keitė kolektyvą. Kiekvienam iš jų publika gausiai plojo.

Atvykusius svečius pasitiko liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“, kuri yra puiki Rudaminos ir viso Vilniaus krašto vizitinė kortelė. Ansamblis turi labai turtingą meninį repertuarą. Jo dalimi ansamblis pasidalino su publika šventės metu. Visi galėjo pasigrožėti „Rudomiankos“ atliekamais gražiais šokiais ir išgirsti nuostabias dainas.

Prieš publiką pasirodė ne tik Rudaminos, bet ir visos Lietuvos pažiba, nepaprastai talentinga, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ finalininkė Gabrielė Ždanovičiūtė.

Scenoje taip pat pasirodė dainų ir šokių ansamblis „Mały Jawor“. Garsiais plojimais publika taip pat pasitiko šokių kolektyvą „Kropelki“, liaudies dainos ir muzikos puoselėtoją „Kapela Świętojańska“ iš Sužionių bei vokalinį ansamblį  „Borowianka“.  Tikrą muzikinę fiestą scenoje sukūrė Rudaminos meno mokyklos akordeonų orkestras, kuriam vadovauja Bogdan Voicinovič.

Prieš publiką pasirodę ir žinoma, populiari ir mėgstama ne tik Vilniaus krašte estradinė grupė „Wiza“. Scenoje taip pat pasirodė vokalinis ansamblis „Kolurija“, veikiantis RDKC, folklorinis ansamblis „Verdenė“ iš Zujūnų bei vokalinis ansamblis „Przyjaciele“.

Tą dieną Rudaminos scenoje skambėjo ir Lotynų Amerikos melodijos. Prieš linksmybių ištroškusią publiką pasirodė žavus atlikėjas iš tolimos Kubos, apdovanotas gražiu tembru ir tikrai pietietišku temperamentu Enrique Santos. Jo pasirodymas nieko nepaliko abejingais. Jo atliekamos dainos privertė visus linksmai šokti.

Be šventinio koncerto Rudaminos gyventojų ir svečių laukė svetingi kiemeliai su įvairiais ūkininkų darbo vaisiais, o taip pat besišypsantys žmonės. Šiuos derliaus kiemelius paruošė Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, bei jo skyriai – Šumsko, Kalvelių, Vaidotų ir Zujūnų kultūros centrai. Kiekvienas čia galėjo rasti visko, ko tik jo širdis troško: skanių kiaulių lašinių, Pekino kopūstų, gardžių keptų spurgų ir daugybę kitų skanėstų. O kokia šventė be lauko virtuvės ir vaikų atrakcionų.

Šventės metu nebuvo pamiršti tie žmonės, kurių dėka ant mūsų stalų yra duona ir kiti skanėstai. Už nepaprastai sunkų darbą buvo apdovanoti Rudaminos, Nemėžio ir Mariampolio seniūnijų ūkininkai.

Derliaus šventę Rudaminoje dalyvavo garbingi svečiai. Tarp jų reikėtų paminėti Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narius, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Albertą Narvoišą, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėją Liliją Andruškevič, Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Sofija Segen, Rudaminos seniūnijos seniūną Juzefą Šatkevičių, Mariampolio seniūnijos seniūną Andžejų Žebialovičių, Nemėžio seniūnijos seniūnę Liliją Grigorovič ir kitus Vilniaus rajono seniūnijų seniūnus.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš perdavė Vilniaus rajono merės Marijos Rekst laišką, kuriame ji dėkojo visiems ūkininkams už jų sunkų darbą. „Mes renkamės Derliaus šventėje daugiausia norėdami padėkoti Dievui ir ūkininkams už šių metų derlių, už tai, kad mūsų kasdienė duona atsiranda ant mūsų visų stalų tik dėka vieningo Aukščiausiojo bendradarbiavimo su Vilniaus krašto žemėje dirbančiais žmonėmis“, – galima buvo perskaityti merės laiške. Ir toliau: „Norėčiau padėkoti už Jūsų sunkų darbą ir net misiją, kurios dėka aprūpinate mus visus reikiamu maistu. Raginu Jus didžiuotis, kad esate ūkininkai ir žemės savininkai. Jūsų vaikams linkiu su susižavėjimu stebėti Jūsų kasdienį darbą ir tokiu būdu ugdyti savyje ir kitose kartose prisirišimą prie krikščioniškų vertybių, meilę savo tėvų žemei ir pagarbą sunkiam darbui. Iš visos širdies linkiu, kad Dievas suteiktų Jums ir Jūsų šeimoms stiprią sveikatą ir dosniai apdovanotų Jūsų pastangas gausiu derliumi ir žmonių dėkingumu. Telaimina Jus Dievas už Jūsų taip mums reikalingą ir svarbų darbą žemėje“.

Derliaus šventės programą, kurią turėjo galimybę pamatyti Rudaminos gyventojai ir svečiai, parengė Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras. Prie šios nuostabios šventės organizavimo prisidėjo taip pat Rudaminos seniūnija, kuriai vadovauja Juzef Šatkevič, Mariampolio seniūnija, kuriai vadovauja Andžejų Žebialovič ir Nemėžio seniūnija, kuriai vadovauja Lilija Grigorovič. Organizatoriai dėkoja visiems Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro ir jo skyrių darbuotojams. Ši šventė neįvyktų, jei nebūtų partnerių. Organizatoriai dėkoja už finansinę paramą Vilniaus rajono savivaldybei, bendrovei „Nemėžio komunalininkas“, o taip pat Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriui ir Rudaminos seniūnijos bendruomenės centrui.

Andžej Aškelovič


Rudens šventė Maišiagaloje 

Rugsėjo 5 d. Maišiagaloje prie Houvaltų dvaro vyko tradicinė Derliaus šventė, kuri sulaukusi daug svečių ir dalyvių, stebino visus savo nepakartojamai turininga programa. 

Pasveikinti visus su nuostabia švente ir pabūti kartu su bendruomene taip pat atvyko Seimo narė ir šio miestelio gyventoja Rita Tamašunienė bei Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško. 

Visus savo smagiais pasirodymais ir nuostabiomis dainomis bei šokiais linksimo vokalinis ansamblis „Mejszagolanki“, šokių kolektyvas „Przyjaźń“, kapela „Dworska Kapela“, instrumentinis ansamblis „Inventum“, liaudies ansamblis „Czerwone Maki“, vokalinis ansamblis „Karvio anūkai“. Aktyviai meninėje programoje taip pat dalyvavo Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai bei Maišiagalos gimnazijų mokiniai. Koncerto scenoje taip pat pasirodė legendinis ir publikos pamėgtas pasakotojas – Vincuk (Dominik Kuzinevič). Jo pasakojimai ir anekdotai, pasakoti stilizuota Vilniaus tarme, linksmino publiką ir sukūrė puikią nuotaiką. 

Šventėje akį traukė nuostabūs dirbiniai, kuriuos galima buvo įsigyti veikiančioje amatų mugėje. Netrūko ir skanaus maisto – paragauti lauko virtuvės patiekalų, pasivaišinti rudens gėrybėmis ir kitais užkandžiais kvietė papuošti kiemeliai. Šventėje taip pat dalyvavo Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro atstovai, kurie visiems atvykusiems pristatė savo veiklą. 

Šventės programa buvo smagi ir vaikams, kurie galėjo išbandyti savo jėgas sportinėse varžybose bei smagiai pramogauti ant pripučiamų batutų.   

Puikus oras ir linksma atmosfera sukūrė visiems džiugią bei šventinę nuotaiką. Gyventojai linksminosi, šoko ir dainavo.

Nuotr. Janina Voleišo 


Įvertinkite naujieną