*alt_site_homepage_image*

Dalyvavimas edukaciniame projekte „Liaudies tradicijos naujai“

decoration

Birželio 5–11 dienomis Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai kartu su dviem mokyklomis iš Lenkijos dalyvavo edukaciniame projekte „Liaudies tradicijos naujai“. Projektą finansavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas.

Dalyvaudami projekte, kuris buvo įgyvendintas Rumšiškėse, mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose bei užsiėmimuose: mokėsi lenkų ir lietuvių liaudies šokių, susipažino su nauja šokių forma „Slavica Dance“ (fitneso ir liaudies šokių derinys), lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje, tyrinėjo Lietuvos ir Lenkijos regionų tautinius kostiumus, pristatė savo tautinį paveldą, skanavo tradicinius lietuvių patiekalus. Mokiniai susipažino su Rumšiškių miestelio istorija ir kultūriniais objektais, mokėsi imti interviu, bendraudami su kultūros centro direktore Gražina Kazanavičiene. Projekto metu aplankė Kauno miestą, Kauno pilį ir senamiestį. Kartu su lenkų mokiniais apžiūrėjo Vilniaus senamiestį, aplankė Rasų kapines, pramogavo plaukdami laivu Neries upe.

Kiekvieną vakarą mokiniai aptardavo praėjusią dieną, dalinosi mintimis apie tai, kas labiausiai patiko, įsiminė, pradžiugino ar nustebino. Visą savaitę projekto dalyviai smagiai, turiningai ir aktyviai leido laiką, susidraugavo su mokiniais iš Lenkijos.

Baigiamasis projekto renginys „Lietuvių-lenkų šokių vakaras“ vyko birželio 10 d. 18:00 val. Rumšiškių kultūros centro aikštėje. Mokinius pasirodymui ruošė pagrindinės mokyklos Naujojoje Jedlankoje (Lenkija) direktorė bei šokių choreografė Marta Kiedrovič. Projekto dalyviai šoko „Kepurinę“, „Kalvelį“, „Polonezą“, „Trojaką“, „Džeką“ bei „Slavica Dance“. Projekto metu pavyko kūrybiškai integruoti lietuvių kalbos, dailės ir technologijų, pasaulio pažinimo ir fizinio ugdymo mokomuosius dalykus.

Grįžę į Bezdonis šeštokai išmoktus šokius pristatė Bezdonių miestelio bendruomenei bei tėvams. Šventėje, kuri vyko birželio 16 d., dalyvavo Bezdonių seniūnijos seniūno pavaduotoja Danuta Klimaševska, kuri palinkėjo mokiniams gražių atostogų. Direktorius Algimantas Baranauskas pasidžiaugė mokytojų ir mokinių iniciatyvumu, kūrybiškumu, pasakė, kad tokie renginiai ypač skatina fizinį aktyvumą, sudaro sąlygas mokinių kūrybai ir saviraiškai. Mokytojai džiaugėsi mokinių gebėjimu pristatyti šokius bei prezentacijas apie nuveiktas veiklas.

Integruota projektinė veikla – tai kelias, kuriuo eina Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla.


Įvertinkite naujieną