*alt_site_homepage_image*

Starty biathlonistów Rejonu Wileńskiego na Biathlonowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

decoration

25 marca w Ignalinie najsilniejsi biathloniści Litwy rywalizowali w sprincie o medale Mistrzostw Litwy w biathlonie. Z powodu małej ilości śniegu dystans został zmniejszony z 10 km do 7,2 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości.

Karol Dąbrowski dobrze rozpoczął wyścig, szybko ślizgnął na podbiegach, ale na pierwszym strzelaniu leżąc trafił do 4 tarcz z 5 możliwych, musiał pokonać karną rundę 150 m długości i na kolejne 2,4 km wyślizgnął na 3 pozycji. Drugie strzelanie stojąc wykonał szybko i bezbłędnie i na ostatni krąg do mety wyślizgnął na 3 pozycji ze stratą do lidera 21 sek. Karol Dąbrowski 7,2 km pokonał za 19 min. 41 sek. i zajął 3 miejsce. Nikita Romanow i Romuald Aleksandrow w grupie Junior także rywalizowali na dystansie 7,2 km. Nikita szybko ślizgnął na dystansie, ale na pierwszym strzelaniu leżąc i na drugim stojąc pomylił się po razie i musiał dodatkowo pokonać 300 m dystansu, co nie pozwoliło stanąć na najwyższym schodku podium i musiał zadowolić się 2 miejscem, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Litwy w biatlonie, pokonując 7,2 km za 21 min. 41 sek. Romuald Aleksandrow na strzelnicy pomylił się 5 razy i na mecie był czwarty, pokonując dystans za 23 min. 35 sek.

W tej samej grupie wiekowej dziewcząt Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 6 km. Sara na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 2 razy, na strzelaniu stojąc pomyliła się raz i na mecie zajęła 1 miejsce w grupie Junior i trzecie w kategorii Open kobiet, pokonując dystans 6 km za 22 min. 47 sek.

Dziewczęta 2002-2004 r. ur. miały do pokonania 5 km. Wiktoria Augulitie na pierwszym strzelaniu leżąc i drugim stojąc pomyliła się po razie i na mecie zajęła 3 miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Litwy w biathlonie. Wiktoria 5 km pokonała za 20 min. 55 sek.