*alt_site_homepage_image*

Odbyły się Igrzyska Sportowe Gmin Rejonu Wileńskiego 2021 roku

decoration

21 sierpnia w Niemenczynie odbyły się Igrzyska Sportowe Gmin Rejonu Wileńskiego. Miłośnicy sportu rywalizowali w 10 kategoriach sportowych.

Złoto w zawodach w szachy zdobyli reprezentanci gminy Niemenczyn, drugie miejsce zajęła drużyna miasta Niemenczyn, trzecie miejsce zajęli przedstawiciele gminy Kowalczuki. Medale ze złotego kruszcu w grze w warcaby wywalczyli przedstawiciele miasta Niemenczyn, srebro zdobyli zawodnicy z gminy Niemenczyn, a drużyna z gminy Kowalczuki zdobyła brązowe medale. Zwycięzcą zawodów w rzutki i tenisa stołowego została drużyna Podbrzezia.

W meczach piłki nożnej rywalizowało aż osiem drużyn. Mistrzem została drużyna gminy Czarny Bór, drugie miejsce zdobyli piłkarze z Rudomina, a na trzecim uplasowali się reprezentanci Kowalczuk.

W zawodach siatkówki parkowej rywalizowały dwie kategorie – kobiet i mężczyzn. W grupie kobiet wygrały uczestniczki z gminy Awiżenie, które odniosły zwycięstwo nad   drużyną Kowalczuk. W siatkówce w grupie mężczyzn mistrzem została reprezentacja Rzeszy, na drugim miejscu pozostali siatkarze z Ławaryszek, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Niemenczyna.

W zawodach koszykówki 3x3 mężczyźni rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: 20-40 lat i 41+. Mistrzami w pierwszej kategorii na trzecim miejscu pozostali koszykarze z Pogir, drugie miejsce zajęła drużyna miasta Niemenczyn, a na trzecim miejscu pozostali reprezentanci z Suderwie. Koszykarze z Suderwie zostali mistrzami w grupie wiekowej 41+, pokonując reprezentantów Niemenczyna.

W tym roku w igrzyskach sportowych gmin rejonu wileńskiego wzięło udział 13 gmin. W ogólnej klasyfikacji drużynowej prym wiodła gmina miasta Niemenczyna, zdobywając 34 punkty. Na drugim miejscu znalazła się gmina Kowalczuki, która zgromadziła 25 punktów. Trzecie miejsce zajęła gmina Czarny Bór – 16 punktów.

Dziękujemy za uczestniczenie i do spotkania w przyszłym roku!