*alt_site_homepage_image*

Aktualu ukrainiečiams: kur mokytis lietuvių kalbos? Ką daryti susirgus?

decoration

Ukrainoje ir toliau vykstant karui, į Lietuvą atkeliauja daugiau nuo siaubo bėgančių ukrainiečių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdama padėti ukrainiečių integracijai į Lietuvos visuomenę, pateikia atsakymus į paskutiniu metu aktualius klausimus dėl lietuvių kalbos mokymosi galimybių ir ką daryti ligos atveju.


Kalbos nemokėjimas yra viena pagrindinių kliūčių, su kuriomis susiduria nuo karo bėgantys ukrainiečiai. Kalbos nemokėjimas ne tik trukdo susišnekėti, bet sukuria kultūrinį ir socialinį barjerą. Užimtumo tarnyba, siekiant padėti nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams išmokti lietuvių kalbą siūlo nemokamus mokymus.

Kas gali lankytis mokymuose? Mokymuose gali dalyvauti visi nuo karo Ukrainoje bėgantys asmenys, kurie yra užsiregistravę migracijos tarnyboje, nepriklausomai nuo  to ar jie yra įdarbinti ar ne.

Kur galiu mokytis? Tai gali pasirinkti pats mokymuose dalyvaujantis asmuo – kilus neaiškumams tai išsiaiškinti padės Užimtumo tarnybos darbuotojai.

Trūksta informacijos? Susisiekite bendruoju konsultacijų numeriu 1883, el. paštu info@uzt.lt arba artimiausiame klientų aptarnavimo skyriuje.

Lietuvių kalbos kursų sąrašas ir instrukcija (lietuvių kalba)
Lietuvių kalbos kursų sąrašas ir instrukcija (ukrainiečių kalba)

 Dėl ukrainiečių vaikų ugdymo 2023–2024 mokslo metais


Susirgau kol laukiu laikino leidimo gyventi (LLG). Ar galiu gauti medicinines paslaugas? Kol laukiama sprendimo dėl LLG, visiems priklauso būtinosios paslaugos, t.y. pasijutus blogai – ligų diagnostika ir gydymas.

Ar galiu gauti ligos išmoką? Ligos išmokai gauti yra reikalavimas turėti 3 mėnesių stažą per paskutinius metus arba 6 mėnesių stažą per paskutinius dvejus metus iki ligos pradžios. 

Daugiau informacijos: 

Ką daryti, jei susirgau? | www.sodra.lt 

Ką daryti, jei slaugau šeimos narį? | www.sodra.lt 

 

Paruošta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją
Asociatyvi nuotr. unsplash.com


Įvertinkite naujieną