*alt_site_homepage_image*

Pristatyta dar viena idėja Europos geografinio centro atnaujinimui

decoration

Vilniaus rajono savivaldybei dalyvaujant „Structum“ organizuojamame architektūriniame konkurse „Išmanusis miestas 9“, gegužės 29 d. savo priešprojektinius pasiūlymus, kaip atnaujinti Europos geografinį centrą pristatė architektų komanda „Aarchitects“.

Su atvykusiais svečiais susitiko Savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič ir administracijos atstovai.

Pasak „Aarchitects“ architektų, unikalia savo lokacija ir istorija pasižyminčio Europos geografinio centro atnaujinimo idėja – per architektūrinius sprendimus sukurti kultūrinį ir visai Europai įdomų, modernų ir patrauklų centrą, kuris pritrauktų nemažai turistų bei taptu traukos centru.

Architektų komanda Europos geografinio centro teritorijoje siūlo 3 sujungtų pastatų idėją. Pastatuose įsikurtų apžvalgos bokštas, lankytojų centras su ekspozicija apie geodeziją bei administracinės patalpos, konferencijų salės, kavinė ir kūrybinių dirbtuvių zona.

„Architektūrinė koncepcija gimsta iš trijų pastatų kompozicijų – taškų. Šie taškai – tai geodezijos mokslo pagrindas. <...> Kuriant architektūrinę idėją, pirma mintis yra ta, kad architektūra turėtų intriguoti ir sudominti, kita vertus – ji turėtų įsilieti į reljefą, organiškai atkartoti nuostabų Vilniaus rajono krašto kraštovaizdį“, – pristatymo metu kalbėjo architektai.

Susitikimo metu taip pat aptartos Centro funkcijos, kalbėta apie projekto vertę ir investicijas bei kaip Centras pritrauktų turistus.

Primename, kad Savivaldybei dalyvaujant architektūriniame konkurse „Išmanusis miestas 9“, Europos geografinio centro atnaujinimo idėjas siūlyti pasirinko dvi komandos. Gegužės 15 d. savo priešprojektinius pasiūlymus pristatė architektų studijos „Architektūros linija“ komanda.

Rekonstrukcijos projekto idėjas Sudervės paplūdimiui rengia architektūros komanda „Archigonas“, o Skaidiškių parkui idėjas siūlo dvi architektūros studentų komandos.

Plačiau apie tai rašėme  čia.

Visi parengti priešprojektiniai pasiūlymai bus pateikti visuomenei specialiame konkurso „Išmanusis miestas 9“ renginyje, kuris vyks Vilniuje birželio mėnesį.


Įvertinkite naujieną