*alt_site_homepage_image*

Planai dėl dviejų žalių Vilniaus rajono erdvių atnaujinimo. Pristatyti priešprojektiniai pasiūlymai Europos geografiniam centrui ir Sudervės paplūdimiui

decoration

Šiandien Vilniaus rajono savivaldybės atstovai susitiko su žurnalo „Structum“ organizuojamo architektūrinio konkurso „Išmanusis miestas 9“ dalyvių komandomis, kurios pristatė Europos geografinio centro ir Sudervės paplūdimio teritorijų sutvarkymo priešprojektinius pasiūlymus.

Susitikimas vyko vienoje iš architektų pasirinktoje teritorijoje – Europos geografiniame centre. Atvykusius svečius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič, kuris papasakojo apie Vilniaus rajoną – didelių galimybių žaliąjį žiedą.

„Vilniaus rajonas – tai jungtis tarp ateities ir praeities, tarp civilizacijos ir laukinės gamtos, tarp inovatyvumo ir tradicijų. Čia susipina visi kraštovaizdžio tipai, taip sukuriant darnią visumą.

Architektas Gintaras Balčytis yra pasakęs, kad nepakanka pastatui vien tik gražių fasadų, jis turėtų pasakoti savo istoriją. Todėl mūsų krašto architektūrą kuriame būtent tokią, kad joje vėlesnės kartos galėtų matyti savo šaknis“, – apie Vilniaus rajono išskirtinumą pasakojo V. Kondratovič.

Kalbėdamas apie konkurse dalyvaujančius objektus, V. Kondratovič pabrėžė, kad atnaujinti objektai turi tarnauti gyventojams ir rajono svečiams, įsilieti į rajono kraštovaizdį ir būti patrauklūs atvykstantiems.

„Ieškokime nestandartinių sprendimų. Mąstykime be ribų. Sukurkime naudingus projektus visuomenei“, – baigdamas pasakojimą apie Vilniaus rajoną, sakė V. Kondratovič.


Sudervės paplūdimys – nuostabi relaksacinė vieta

Vilnojos ežero pakrantę pasirinko projektuoti „Archigono“ komanda.

Sudervėje prie Vilnojos esantis paplūdimys yra palankioje vietoje ir apsuptas natūralios gamtos.

Šiandien susitikime dalyvavęs „Archigono“ direktorius Ernest Nedelko pristatydamas šios pakrantės „atgimimo“ projektą, pabrėžė, kad ši vieta taps ne tik paplūdimiu, bet bus puikia erdve kultūros vystymui ir edukacijoms.

Projektuojant pakrantę numatyta prieplauka su salos aptarnavimu, tiltas į salą, dirbtuvės, lauko amfiteatras, restoranas, paplūdimio vieta ir automobilių parkavimo aikštelė.

Planuojama, kad bus kelios rekreacinės ir pramogų zonos, veiktų katamaranų nuoma, menininkų dirbtuvės ir kt. Daug dėmesio sulaukė vidinė ežero infrastruktūra, kuria galėtų aptarnauti restoranas. Taip pat planuojama ir medžių lajų tako apžvalgos aikštelė, iš kurios atsivertų vaizdas į Vilnojos ežerą, Sudervę. Pirmame sklype (arčiausiai gyvenvietės centro) galėtų veikti turgavietė su stacionariais paviljonais.


Europos geografinio centro teritorija atspindėtų Struvės geodezinio lanko principą

Unikalia savo lokacija ir istorija pasižyminčio Europos geografinio centro potencialą įžvelgė architektų studijos „Architektūros linija“ profesionalai.

Šiandien susitikime dalyvavę „Architektūros linijos“ atstovai papasakojo apie jų siūlomą koncepciją. Visą teritoriją siūloma paskirstyti į dvi atskiras zonas: viena zona būtų skirta reprezentuoti Struvės geodezinį lanką, kita zona – reprezentuoti Europos geografinį centrą.

Siūloma parko lankytojams reprezentuoti Struvės geodezinio lanko principą: architektai siūlo sukurti galimybę keliauti per visą parką, o jame kiekvienas esantis taškas, tarsi geodezinis taškas, būtų kaip atskira ekspozicija. Kiekvienas pažymėtas parko teritorijos taškas – tai lauko teritorijos, kuriose galėtų vykti įvairūs užsiėmimai ir kt.

„Esame pasirengę bendradarbiauti su daug skirtingų specialybių atstovais, kad sugebėtume kiekvienam taškui sukurti kuo didesnę vertę“, – pristatydami projektinius pasiūlymus sakė architektai.

Moderniame pastate taip pat siūloma sukurti kuo daugiau įvairių erdvių: veiktų muziejus, būtų fojė, darbo zona ir konferencijų salė. Lankytojams skirtas pastatas – tai visų Europos centro taškų sistemos tęsinys.

Susitikimo pabaigoje visi dalyvaujantys pasidalino savo įžvalgomis, o atvykę „Structum“ organizuoto konkurso partneriai pristatė savo įmonių veiklas ir produktus.

„Labai džiugu, kad architektų komandos išgirdo mūsų išsakytus poreikius ir pateikė savo pasiūlymus, kurie tikrai įdomūs. Viliuosi, kad po 5 metų galėsime čia susitikti jau atnaujintose erdvėse“, – pabaigoje sakė Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko.


Parengti ir pakoreguoti pagal pateiktas pastabas priešprojektiniai pasiūlymai bus pateikti visuomenei specialiame konkurso „Išmanusis miestas 9“ renginyje, kuris vyks Vilniuje birželio mėnesį. 


Įvertinkite naujieną