kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo Vilniuje

Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio bendruomenė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo netradiciškai – organizavo edukacinę išvyką į Lietuvos sostinę Vilnių.


Visą savaitę vaikai ruošėsi kelionei: su auklėtojomis Nerija Četrauskaite ir Lilija Ceiko bei  meninio ugdymo mokytoja Edita Staniulioniene domėjosi, kodėl Vilnius vadinamas Lietuvos sostine. Skaitė ir inscenizavo legendą apie Vilniaus įkūrimą. Prisiminė Lietuvos heraldikos reikšmę. Dėliojo Lietuvos etnografinių regionų dėliones. Dainavo daineles apie Lietuvą ir šoko tradicinius lietuvių liaudies ratelius.

Kovo 9 dieną Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai ir pedagogai išvyko į Vilnių, paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos.

Katedros aikštėje vaikai prisiminė legendą apie Vilniaus įkūrimą. Apžiūrėjo paminklą Kunigaikščiui Gediminui. Grožėjosi Gedimino pilies bokštu bei kalnu. Aplankė Nacionalinio muziejaus Valdovų rūmus. Vaikai pasivaikščiojo po muziejų, aplankė atkurtąsias rūmų menes. Menėse žaidė edukacinius žaidimus, mokėsi nusilenkti valdovui, pasipuošė karūnomis ir išgirdo daug įdomybių apie Lietuvos istoriją bei jos valdovus. O šešėlių teatro scenoje mažieji atgaivino Gedimino sapno legendos personažus. Jie persikėlė į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikus ir papasakojo istoriją apie susapnuotą geležinį vilką.

Mažieji Valdovų rūmų svečiai padėkojo muziejaus darbuotojoms Daivai ir Rūtai už turiningai praleistą laiką ir gautas žinias.


Auklėtoja metodininkė
Nerija Četrauskaitė

Shadow up