kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės valdžios atstovai dalyvavo LSA suvažiavime

Vakar, birželio 30 d. Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vicemerai Teresa Demeško ir Robert Komarovski kartu su visų šalies savivaldybių delegatais ir Seimo, Vyriausybės bei kitų institucijų atstovais dalyvavo kasmetiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) suvažiavime, kuris šiemet vyko Skuodo rajone, Vaclovo Into akmenų muziejaus parke.


Šių metų suvažiavime pristatyti svarbiausi asociacijos darbai bei pagrindiniai asociacijoje įvykę pokyčiai, pasidžiaugta vis didesniu Lietuvos savivaldybių savarankiškumu, aktyvesniu dialogu su centrine valdžia bei padėkota savivaldybių atstovams už profesionalų ir saugų darbą karantino metu.

LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius vykusiame suvažiavime pasidžiaugė pastaraisiais metais asociacijoje įvykusiais pokyčiais bei užmegztu savivaldybėms vaisingu bendradarbiavimu su centrine valdžia, atsižvelgiant į savivaldybių siūlomas ir teikiamas iniciatyvas.

Pristatant asociacijos siūlymus politinėms partijoms, pasidžiaugta Seimo įteisintomis galimybėmis savivaldybėms sudaryti vidaus sandorius su savo valdomomis įmonėmis. Taip pat atkreiptas dėmesys į Vyriausybės darbo grupėje sprendžiamą klausimą dėl perteklinių savivaldybių skolinimosi suvaržymų atlaisvinimo, grąžinant ankstesnę biudžeto balanso skaičiavimo tvarką, kuri leido savivaldybėms didinti skolą investicijoms finansuoti. Pristatyti siūlymai dėl galimybės sukurti Vietos plėtros paskolų ir garantijų fondą, kuris galėtų teikti paskolas ar (ir) paskolų garantijas savivaldybių projektams, kuriems sunku rasti finansavimą.

Taip pat pristatyta iniciatyva užtikrinanti savivaldybių finansinių šaltinių stabilumą pilnai kompensuojant savivaldybių finansines netektis, kai dėl centrinės valdžios sprendimų sumažinamos savivaldybių pajamos ar didinamos savivaldybių išlaidos.

Asociacijos suvažiavimo dalyviams pristatytas siūlymas Regionų plėtros taryboms suteikti daugiau įgaliojimų, pagrindinį vaidmenį teikiant konkretaus regiono ar savivaldybės teritorijos gyventojų poreikiams bei viešųjų paslaugų kokybei.

Taip pat gvildentas klausimas ir dėl siūlymo perduoti savivaldybėms valstybinės žemės patikėjimo teisę ir disponavimo valstybine žeme funkcijas.

Pasidžiaugta inicijuotais siūlymais socialinės ir sveikatos apsaugos srityje: sukurti integruotų socialinės globos ir slaugos paslaugų į namus sistemą pagyvenusiems ir neįgaliesiems žmonėms, perduoti savivaldybėms išmokų vaikams ir tikslinių kompensacijų neįgaliesiems mokėjimą, atsižvelgti į visų šalies gyventojų teisę gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas planuojant bei vykdant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką.

Taip pat aptarti aktualiausi klausimai bei siūlymai švietimo, kultūros ir aplinkosaugos srityse.

LSA suvažiavime dalyvavę Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir LR Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius padėkojo savivaldybėms už bendrą darbą, glaudų ir sklandų bendradarbiavimą karantino laikotarpiu.

Asociacijos suvažiavimo nariams patvirtinus pristatytus siūlymus, šiandien, liepos 1 d. vyksiančiame šalies politinių partijų lyderių bei asociacijos atstovų susitikime bus pristatyti minėti siūlymai.

Shadow up