kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono centrinė poliklinika: skiepijimas nuo Covid-19 ligos vyksta sklandžiai

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro patvirtinta prioritetinių grupių eiliškumo tvarka, praeitą savaitę Vilniaus rajone pradėta senjorų vakcinacija nuo Covid-19 ligos. Kaip ir numatyta, skiepyti pradėta nuo pačių vyriausiųjų Vilniaus rajono gyventojų (80 m. ir vyresni), vėliau bus skiepijami 75-79 m. amžiaus, po jų 70-74 m. ir paskutiniai senjorų skiepijimo eilėje liks 65-69 m. gyventojai.


Senjorus skiepijimuisi registruoja rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojo komandos nariai, kurie skambina prioritetinių grupių pacientams ir juos registruoja bei kviečia nustatytu laiku atvykti skiepytis. Iki šiol nesulaukus skambučio iš savo šeimos gydytojo, siūlytume su šeimos gydytoju susisiekti patiems, galimai pasikeitė Jūsų kontaktiniai duomenys ir gydymo įstaiga jų neturi. Jei pacientas neturi galimybės atvykti į skiepijimo vietą, apie savo padėtį būtina pranešti šeimos gydytojui, kuris organizuos asmens skiepijimą namuose. Vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

Pasak Vilniaus rajono centrinės poliklinikos infekcijų kontrolės gydytojos Elenos Mirinavičienės, Vilniaus rajone jau paskiepyta virš 4 000 prioritetinių grupių asmenų, maždaug  pusė jų – dviem vakcinos dozėmis. Baigtas asmens sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigų darbuotojų bei jų pacientų ir gyventojų skiepijimas antrąja vakcinos doze.

„Noriu pažymėti, kad rajono medikų tarpe vakcinacijos dėka imunitetą Covid-19 infekcijai turi apie 80 proc. darbuotojų, dar didesnis procentas paskiepytųjų ir persirgusių yra socialinės globos įstaigose, kur skiepijosi beveik visi nesirgę koronaviruso infekcija.“, – sakė gydytoja E. Mirinavičiėnė,

„Jau paskiepyti pirmąja doze to pageidavę švietimo įstaigų darbuotojai, turintys ilgalaikį ar trumpalaikį kontaktą su ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikais. Nuo vasario 18 dienos pradėta vyresnių nei 80 metų amžiaus rajono gyventojų vakcinacija. Jei tik bus gautas pakankamas vakcinos kiekis, vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų vakcinaciją numatome baigti per 3-4 savaites. Nuo vasario 23 d. pradėtas gyventojų skiepijimas ir ambulatorijose“, – teigė infekcijų kontrolės gydytoja ir pažymėjo, kad kas savaitę Sveikatos apsaugos ministerijos paskyrimu yra gaunama apie 1 000–1 500 vakcinos dozių, taip pat medicininių priemonių, reikalingų skiepijimui. Vilniaus rajono medikai pasiruošę ir dar didesniam gaunamų vakcinų kiekiui – iki 2 500–3 000 dozių per savaitę.

Vilniaus rajono centrinės poliklinikos infekcijų kontrolės gydytojos teigimu, kaimiškųjų vietovių gyventojams nuogąstavimą kelia tai, kad į kaimo ambulatorijas ir privačias asmens sveikatos įstaigas bus pristatoma tik nereikalaujanti specialiųjų laikymo sąlygų vakcina. Iš šiuo metu turimų vakcinų tokia yra AstraZeneca vakcina. Tačiau tokia yra Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka, kurios būtina laikytis. Priešingu atveju gyventojai gaus nekokybišką vaistinį preparatą. 

„Noriu patikinti, kad visos Lietuvoje naudojamos vakcinos yra saugios, visų efektyvumas panašus, tik vienos iš jų yra dirbtinės, kitos daugiau natūralios, pagamintos įprastais metodais. Kadangi kol kas praėjo tik keletas mėnesių nuo jų naudojimo pradžios, todėl visų vakcinų tyrimai tęsiami. Jas lyginti galėsime po 1-2 metų – tiek paprastai trunka vakcinų tyrimai. Todėl pasakyti, kad kažkuri viena iš jų geresnė šiuo metu neįmanoma. Juk žmogus ateina skieptis tikėdamasis įgyti imunitetą, o ne gauti vieną ar kitą vaistinį produktą. Suprantu, kad nėra smagu jausti pašalinį vakcinos poveikį, tačiau jis trunka 1-2 dienas, o susirgus, ligos eiga gali būti sunki ar net baigtis mirtimi“, – teigė gydytoja E. Mirinavičienė.

Užbaigus vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų vakcinaciją, skiepytis bus kviečiami lėtinėmis ligomis su komplikacijomis sergantys Vilniaus rajono gyventojai. Juos skiepytis taip pat kvies šeimos gydytojo komanda.

Balandžio mėnesį numatoma pradėti vakcinuoti persirgusius Covid-19 liga (koronaviruso infekcija) asmenis. Covid-19 liga persirgę asmenys skiepijami praėjus trims mėnesiams nuo ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo dienos, o asmenys, kurie turi antikūnų, bus skiepijami praėjus 60 dienų nuo teigiamo IgG antikūnų tyrimo rezultato dienos.

 

Daugiau informacijos apie vakcinacijos procesą galite gauti savo gydymo įstaigoje.

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika: tel. (8 5) 247 0027, darbo dienomis nuo 7.00 iki 19.00 val.

Ambulatorijų ir BPG kabinetų kontaktus rasite čia: https://www.vrcp.lt/ambulatorijos ir https://www.vrcp.lt/bpg-kabinetai.

Nemenčinės poliklinika: tel. +370 600 38 885.


Svarbiausia informacija apie vakcinas nuo Covid-19: https://koronastop.lrv.lt/lt/duk/skiepai-nuo-covid-19


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up