kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

2015 metų kovo 11-ąją – atkurtai Lietuvos laisvei – 25-eri. Akcija „Lietuvai ir man“

Drauge su nepriklausoma Lietuva auganti karta – mokiniai ir studentai – šia proga inicijuoja akciją „Lietuvai ir man“. Akciją globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


„Lietuvai ir man“ yra kvietimas susiburti ir tradicinę Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę papildyti vieningu akcentu. Akcijos metu mokiniai, studentai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai ir visi mūsų šalies piliečiai Lietuvoje bei užsienyje kviečiami rišti trispalves apyrankes – Lietuvai ir sau.

Šios apyrankės – tai draugystės ženklas, dovana artimiausiems draugams. Apyrankė nuo rankos nenurišama, kol pati susidėvi. Kviečiame pasipuošus trispalvėmis draugystės apyrankėmis išreikšti tautos vienybę, o Lietuvai skirtas apyrankes patiems užrišti ant Gediminaičių stulpų.

Visas akcijoje dalyvaujančias švietimo įstaigas, institucijas, organizacijas kviečiame registruotis akcijos tinklalapyje www.lietuvaiirman.lt. 

Plačiau apie akciją – http://www.lietuvaiirman.lt/Dėl Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti skirtos akcijos
„Lietuvai ir man“

2015 metų kovo 11-ąją sukaks 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo.

Šio jubiliejinio atkurtos mūsų valstybės minėjimo proga kartu su nepriklausoma Lietuva augusi karta – mokiniai ir studentai – inicijuoja akciją „Lietuvai ir man“. Jos tikslas – suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, įtraukti mokytojus, tėvus, visuomenę.

Akcijos metu mokiniai, tėvai, mokyklų bendruomenių nariai ir visi mūsų šalies piliečiai Lietuvoje bei užsienyje kviečiami pinti trispalves – geltonos, žalios ir raudonos spalvos – draugystės apyrankes ir taip išreikšti tautos vienybę.

Tarp jaunimo populiarių draugystės apyrankių pynimas – fantazijos ir kūrybiškumo kupinas užsiėmimas. Šios apyrankės – tai draugystės ženklas, dovana artimiausiems draugams. Juostelė nenurišama nuo rankos, kol pati susidėvi.

Apyrankes mokyklose gali pinti mokiniai ir visi mokyklų bendruomenės nariai, naudodami skirtingas technologijas.

Apyrankes Lietuvai mokyklų atstovai kviečiami atvežti į Vilnių, į Nacionalinę dailės galeriją, kurioje nuo 2015 m. vasario 10 d. iki kovo 11 d. mokiniai ir visi norintieji apyrankėmis galės puošti specialiai šiai akcijai paruoštą Gediminaičių stulpų konstrukciją. Visai konstrukcijai užpildyti reikia 250 tūkst. draugystės apyrankių.

Oficiali akcijos pradžia – vasario 10 d. Ją paskelbs šios jaunimo iniciatyvos globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo tos dienos kiekviena švietimo įstaiga galės užsiregistruoti akcijos tinklalapyje www.lietuvaiirman.lt ir rezervuoti laiką, kada galės atvykti į Nacionalinę dailės galeriją papuošti savo apyrankėmis Gediminaičių stulpų konstrukciją.

Visi mokiniai ir studentai, ryšintys trispalvę draugystės apyrankę, nuo vasario 10 d. iki kovo 11 d. galės nemokamai lankytis muziejuose.

Kovo 6 d. numatomas baigiamasis akcijos renginys ir koncertas.

Tikime, kad, artėjant reikšmingai mūsų valstybės istorijos sukakčiai, savo veiklos kasdienybėje rasime laiko įgyvendinti gražias, visas mus telkiančias Lietuvos 25-mečio šventės idėjas.

Pinkime trispalves apyrankes. Pasipuoškime patys, užriškime draugams ir padovanokime Lietuvai. Tegul visi pamato mus vieningus, mylinčius ir atsakingus.

Švietimo ir mokslo ministras
Dainius Pavalkis

Shadow up