kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono neformaliųjų studijų „Lyderių laikas2“ dalyviai įpusėjo studijas

Neformaliųjų studijų „Lyderių laikas2“  dalyviai  gruodžio mėnesį paminėjo savo studijų mediumą. P. Senge knygoje „Besimokanti mokykla“ sako, kad bet koks įvykis (mūsų atveju studijos LL2) yra tik ledkalnio viršūnė. Kokios Vilniaus r. savivaldybės neformaliųjų studijų dalyvių įžvalgos po pusės metų studijų? Kas įvyko? Kokios jėgos mus veikia? Kokios tendencijos? Kaip pasikeitė mūsų mąstymas po metų studijų? 


 

 

Visi džiaugiamės dalyvaudami šiame projekte. Manome, kad  projektą „Lyderių laikas 2“ galima apibūdinti žodžiu „įkvepiantis“. Įkvepiantis norą mokytis, drąsiai žvelgti į realybę ir gyvenimo išbandymus, įkvepiantis pasiryžimą keistis ir keisti, pagaliau įkvepiantis naujiems darbams bei iššūkiams  savo mokyklos veikloje.

Šių metų  rudens sesijoje „Lyderis ir pasekėjai” susipažinome su klasikinėmis lyderystės teorijomis ir šiuolaikinės vadybos mokyklomis. Kiekvienas pabandėme pasirinkti lyderystės mokyklą, kuri yra artimiausia, susirasti bendraminčių ir parengti projektą, pasidalinti savo įžvalgomis apie lyderystę. Įdomu dirbti ir bendrauti su skirtingų lygmenų atstovais, vertinti savo veiklą kitų akimis. Didžiausias „Lyderių laikas 2“ privalumas – nuolatiniai pokalbiai, diskusijos, dabas grupėse ir savivaldus mokymasis, vedantis į gilesnį savęs pažinimą, nuolatinę refleksiją, norą pažinti ir bandyti.

Spalio mėnesio susitikime mes sužinojome apie lyderį ir pokyčių valdymą, lyderio vaidmenį komandoje, koučingo svarbą lyderio veikloje, išbandėme koučingo metodą, kalbėjomės apie sudėtingų situacijų valdymą ir grįžtamojo ryšio svarbą, o dirbdami komandose patys pajutome, kaip sunku valdyti konfliktines situacijas, kaip svarbu būti išgirstam, susitarti, priimti bendrus sprendimus. Mokėmės atrodo sudėtingų dalykų, bet jautėme malonumą mokydamiesi, nes šio modulio vadovės Alisa  ir Solveiga puikiai organizavo darbą, sukūrė konstruktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo atmosferą. Visi jau vadinome vienas kitą vardais, kalbėjomės viena, mums visiems suprantama kalba. 

Gruodžio pradžioje prasidėjusioje žiemos sesijos tema – „Lyderis besimokančioje organizacijoje“. Doc. dr. Aurimas Juozaitis įtaigiai ir įdomiai kalbėjo apie besimokančios organizacijos požymius, organizacijos kultūrą, pokyčio valdymo modelį, reformas, dalininkų vaidmenį organizacijoje ir kitus svarbius dalykus.

Sausio pradžioje laukia dar viena sesija, o vasario 18 d. jau pristatinėsime projektus. Tikimės, kad ir ši sesija bus tokia pat įdomi ir skatins nauju žvilgsniu pažvelgti į savo mokyklą, pamąstyti, kokia mano mokykla yra dabar, kaip aš ją matau, kaip mato bendruomenė, kokią mes norime ją matyti, kas joje yra gera ir tvaru, ką joje reikėtų keisti ir kaip įkvėpti bendruomenę pokyčiams.

 

LL2 dalyvės,

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja
 
Laura Juškauskienė
 
ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui
 Daiva Losinskienė

 

 Shadow up