kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dviejų kultūrų dialogas

Rugsėjo 27 – spalio 4 dienomis Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje vyko bendradarbiavimo projektas „Dviejų kultūrų dialogas“ su Weil im Schoenbuch mokykla iš Vokietijos. Į Lietuvą atvyko 9 mokiniai, 2 mokytojai ir vienas tėvų atstovas.


Mūsų mokykla suplanavo daug įvairių užsiėmimų, susitikimų, išvykų, kurių metu dviejų valstybių atstovai galėjo geriau susidraugauti, pažinti vienas kitą, susipažinti su kultūra ir tradicijomis.

Mokyklos mokytojai organizavo integruotas pamokas abiejų mokyklų mokiniams: lietuvių kalbos pamoka (mokytoja J. Polujanska), dailės pamoka (mokytoja B. Kubiak), matematikos pamoka (mokytoja N. Polujanskaja), anglų kalbos pamoka (mokytoja I. Vlasova), technologijų pamoka (mokytoja M. Gasparovič), muzikos pamoka (mokytoja Irena Lišilenko), integruota lenkų ir lietuvių kalbų pamoka (mokytojos N. Maslauskaitė, R. Jočienė).

Po pamokų abiejų mokyklų mokiniai vyko į ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, dalyvavo susitikimuose. Vaikai apsilankė Medininkų pilies festivalyje, kur pamatė riterių žaidynes, lankininkų varžybas bei pilies puolimo inscenizaciją. Susitikę su skautais kartu žaidė žaidimą „Lobio paieška“, dainavo, šoko. Nemažiau įspūdžių paliko pasivaikščiojimas Vilniaus gatvėmis, šv. Onos bei Petro ir Povilo bažnyčių aplankymas bei vaizdai iš Gedimino pilies bokšto. Abejingų nepaliko ir ekskursija į Trakų pilies muziejų bei Užutrakio dvaro sodybą.

Medininkų šv. Kazimiero mokyklos mokiniai pristatė savo draugams mokyklos „Eurovizijos“ koncertą, o 9 klasės mokinės pravedė šokių pamokėlę. Visi kartu pynė dviejų tautų apyrankes. Po pietų visi vyko į Sirokomlės muziejų, kur mokėsi kaligrafijos meno ir pynimo iš šiaudų. Vaikai suprato, kad ne taip lengva parašyti gražų žodį arba pinti apyrankę: reikia daug kantrybės, atsakingumo ir noro pamatyti rezultatą. Vakarais mokiniai turėjo galimybę pabendrauti sportuodami: futbolas tapo visų mūsų mokyklos mokinių mėgstama sporto šaka.

Technologijų pamokos metu projekto dalyviai parodė kūrybiškumą, išradingumą ir sukūrė „Saulėgrąžų tvorą“. Marija Pilat mokė mokinius iš Vokietijos gaminti cepelinus. Gerus įspūdžius mokiniai patyrė atvykę į Pasieniečių mokyklą, kur apsilankė muziejuje, šaudykloje, kriminalistinėje laboratorijoje. Mokyklos darbuotojai leido mokiniams pasėdėti sename automobilyje, kuris tarnavo pasieniečiams iki 1998 m.

Paskutinę dieną projekto dalyviai apibendrino projekto rezultatus, numatė 2017 metų susitikimą Vokietijoje. Išlydėdami savo Vokietijos draugus Medininkų mokyklos mokiniai linkėjo naujiems draugams gero skrydžio ir išsakė norą susitikti dar kartą.

Iraida Vlasova, anglų ir vokiečių kalbų mokytoja,
bendradarbiavimo projekto vadovė

 

 

Shadow up