kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės vadovybė: Vyriausybė pradėjo žemės trupinių nuo šeimininko stalo dalijimą

           Kovo 12 d., pirmadienį, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlav Olševski, Tarybos sekretorė Renata Cytacka bei Architektūros ir teritorijos planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Ercmonaitė žemės grąžinimo ir teritorijų planavimo problemų Vilniaus rajone klausimams aptarti susitiko su Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko kancleriu Deividu Matulioniu.

           Susitikime taip pat dalyvavo žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas bei Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Vasiliauskas ir kitų suinteresuotų šalių atstovai. Tenka pabrėžti, kad susitikime nedalyvavo Vilniaus rajono žemėtvarkos skyriaus atstovai.

           Šalies savivaldybės buvo nušalintos nuo žemės grąžinimo proceso, tačiau Vilniaus rajono savivaldybė, rūpindamasi tinkamu nuosavybės teisių į žemę atkūrimu savo gyventojams, nuolat imasi veiksmų teisingumui šioje srityje užtikrinti. Savivaldybė neatlieka žemės grąžinimo funkcijų, tačiau stengiasi padėti savo gyventojams, kurie kreipiasi su prašymais apginti jų teises bei padėti išspręsti klausimus, susijusius su žemės grąžinimo procesu.

          Savivaldybės atstovai susitikime pabrėžė, kad viena opiausių ir ypač skaudi problema Vilniaus rajone yra žemės grąžinimas. Žemės grąžinimas Vilniaus rajone, lyginant su kitais kaimiškais respublikos rajonais, vėluoja labiausiai, Iki šiol yra grąžinta tik apie 80 proc., bet į tą skaičių įtraukti ir pretendentai, kurie „perkėlė“ žemę iš kitų Lietuvos rajonų. Tik apie 40-50 proc. etninių Vilniaus rajono gyventojų atkūrė teises į nuosavybę.

         Šį susitikimą teigiamai įvertino Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, pabrėžęs geranorišką ir konstruktyvų savivaldybių siekį kuo greičiau išspręsti vieną aktualiausių Vilniaus regiono gyventojų problemų. Premjeras atkreipė dėmesį, kad žemės grąžinimas Vilniaus regione itin sparčiai juda į priekį, tai rodo skaičiai bei faktai. Visuose Vilniaus krašto rajonuose sugrąžinta apie 90 proc. ir daugiau norimų atgauti žemės plotų.

        Tačiau Vilniaus rajono savivaldybės vadovybė kategoriškai pareiškia nesutinkanti su teiginiu, kad žemės grąžinimo procesas vyksta sklandžiai, mano, kad jis vyksta ne taip gerai, kaip bandoma parodyti. Manome, kad panašūs pasitarimai, susitikimai ir po jų platinami pranešimai yra skirti piliečių dėmesiui atitraukti nuo Vilniaus krašte įstrigusio žemės grąžinimo proceso. Tenka apgailėstauti, kad kai kurios su tuo susijusios problemos yra taip įsisenėjusios, kad jų išspręsti jau nebeįmanoma. Interesų aplink sostinę buvo labai daug, jie buvo tenkinami, bet neatsižvelgiant į Vilniaus rajono gyventojų poreikius ir Vilniaus rajono savivaldybės pastabas. Dabar akcentuojamas dialogas su Vilniaus krašto savivaldybėmis yra mažai naudingas, kadangi po „perkėlimo“ žemės jau beveik nebeliko.

 

 

 

 

 

Shadow up