kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinis eTwinning programos profesinės raidos seminaras Rygoje

Šių metų kovo 31 d. - balandžio 3 d. vyko tarptautinis eTwinning programos seminaras Rygoje, Latvijoje. Seminare dalyvavo 35 mokytojai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Čekijos ir Bulgarijos. Man kartu su 8 mokytojais iš skirtingų Lietuvos miestų atiteko garbė atstovauti  Lietuvai šiame seminare.

Pagrindinis seminaro tikslas buvo supažindinti dalyvius su eTwinning projektų vykdymo galimybėmis, pristatyti naujus IKT įrankius, kuriuos galima naudoti projektuose. Seminaro dalyviai turėjo galimybes padiskutuoti, pasidalinti savo patirtimi su kitų šalių mokytojais, susirasti naujų partnerių būsimiems eTwinning projektams.


Jau pirmą seminaro dieną lektorės Alesia Šapkova ir Ingūna Lipska pristatė dalyviams daugybę naujausių IKT įrankių, kuriuos galima panaudoti projektinėje veikloje ir pamokose. Visi dalyviai galėjo iškart viską išbandyti praktiškai ir pasiaiškinti iškilusius klausimus. Iš visos įrankių įvairovės išsirinkau keletą, kurie man labai padės paįvairinti mano pamokas.

Kitą dieną lektorė Ingūna Lipska pamokė kaip naudotis eTwinning portalo įrankiais, o lektorė Alesja Sapkova pristatė pagrindinius projekto planavimo žingsnius ir projektų vertinimo aspektus. Pateikė keletą gerų projektų pavyzdžių. Turėjome galimybę patys įvertinti vieną eTwinning projektą, kas leido mums suprasti į ką reikia atkreipti dėmesį planuojant bendras mokinių veiklas.

Seminaras buvo  organizuotas taip, kad dalyviai čia pat galėjo susirasti partnerius ir pradėti planuoti savo būsimus projektus. Šilta ir draugiška atmosfera leido susiburti bendraminčiams ir jau trečią seminaro dieną  buvo užregistruota net 12 naujų eTwinning projektų. Man taip pat pavyko seminare rasti būsimo projekto partnerę, mokytoją iš Lenkijos, kuri pritarė projekto idėjai, pasiūlė daug įdomių veiklų mūsų mokiniams bei įkvėpė naujam darbui. Tikiuosi, kad startuojantis rugsėjį projektas paskatins mano mokinius mokytis bendradarbiaujant, bus naudingas ne tik mokiniams bet ir visai mokyklos bendruomenei. Projekto nuoroda https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&l=en&n=126586

Norėčiau padėkoti Latvijos Nacionalinei eTwinning paramos tarnybai už puikų seminaro organizavimą. Dėkoju taip pat  Lietuvos Nacionalinei eTwinning paramos tarnybai už suteiktą galimybę įgyti naujų kompetencijų, praplėsti žinias, išbandyti naujausius IKT įrankius bei pasidalinti savo idėjomis su pedagogais iš Europos.                            

Vilniaus r. Pagirių gimnazijos
Chemijos mokytoja ekspertė
Irena Babinska

Shadow up