kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai domėjosi mokytis ar dirbti baigus mokyklą

2014 m. gruodžio pirmąją savaitę vyko Nordplus Junior projekto „To study or to work“ („Mokytis ar dirbti“) mainai, kurių metu Gedimino gimnazijos IIIG klasės mokiniai svečiavosi Latvijoje, Jelgavos mieste.


Šio projekto koordinatorės anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslai - susipažinti su aukštosiomis mokyklomis Lietuvoje ir Latvijoje, galimybėmis studijuoti užsienyje, paruošti medžiagą apie populiariausias, įdomiausias ir reikalingiausias profesijas partnerių šalyse.

Pirmąją projekto dieną mokiniai „pralaužė ledus“ žaisdami susipažinimo žaidimus, dirbdami grupėmis anglų kalbos ir Latvijos istorijos pamokose. Vakare aplankėme Rygos Areną, kurioje stebėjome ledo ritulio rungtynes, kuriose žaidė “Dinamo Riga“ (Latvija) prieš “Novosibirskas Sibir“ (Rusija).
Naują dieną pradėjome mokyklos orkestro koncertu, kuriam dirigavo mokyklos direktorius. Po koncerto mokiniai pristatė savo šalies mokymosi sistemą, o mes, lietuviai, dar pristatėme savo mokyklą, miestelį ir šalį. Po pristatymų dirbome grupėse. Darbo tikslas buvo surasti Lietuvos ir Latvijos mokymosi sistemų panašumus ir skirtumus. Taip pat šią dieną aplankėme Latvijos sostinės Rygos senamiestį.
Trečiąją projekto dieną tęsėme darbą grupėse, aptarėme Lietuvos ir Latvijos aukštojo mokymosi įstaigas. Po to apsilankėme Latvijos technikos universiteto filiale, esančiame Jelgavoje. Buvome supažindinti su universiteto studijų programomis, galimybe studijuoti šiame universitete, Erasmus studijų galimybėmis. Taip pat aplankėme šio universiteto muziejų. Po pietų išvykome į Latvijos kurortinį miestelį Jūrmalą. Čia pasivaikščiojome pagrindine miestelio gatve bei žiemiška Baltijos jūros pakrante. Grįžę į Jelgavą, dalyvavome latvių mokinių surengtoje vakaronėje, kur pasitikrinome savo žinias apie Latvijos kultūrą, mokymosi sistemą, politiką, geografiją ir kt.
Ketvirtadienį keliavome į „Laču“ kepyklėlę. Nors kepyklėlėje dirba vos 200 žmonių, tačiau per parą pagaminama 5 tonos duonos. Be duonos taip pat kepami sausainiai, bandelės, pyragai ir kiti skanėstai. Mokiniai gavo progą paragauti šios kepyklos gaminių: duonos ir pačių išsikeptų sausainių. Apsilankėme Latvijos šaulių lauko muziejuje. Vakare mokyklos sporto salėje vyko sportinių žaidimų rungtynės. Mokiniai žaidė krepšinį, žolės riedulį, tinklinį.
Paskutinę projekto dieną įvertinome projektą ir atsisveikinę išvykome į Lietuvą. Pakeliui dar aplankėme Rundalės rūmus, dar žinomus kaip vasaros rezidencija.
Nuoširdžiai džiaugiamės Nordplus Junior programos suteikta galimybe susipažinti su projekto šalių švietimo sistema, kolegijomis bei universitetais, pagilinti anglų kalbos žinias, o pavasarį laukiame atvykstant partnerių. 

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas „To study or to work“
Straipsnio autorės, partnerystės projekto dalyvės
III G kl. Mokinės Emilija Tribocka ir Eleonora Ignatovičiūtė
Mokytojos I.Stankevičienė ir E.Baliukevič

Shadow up