kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paberžėje iškilmingai atidarytas naujasis sporto aikštynas

Šiandien, spalio 23 d., Paberžėje vyko džiugi šventė. Prie pat Paberžės šv. Stanislavo Kostkos ir „Verdenės“ gimnazijų atidarytas naujas, moderniai įrengtas sporto aikštynas. „Sportas – tai charakteris, sportas – tai komanda, sportas – laimė, sportas – sveikata, jėga, ištvermė ir pasitikėjimas savimi. Sportas – viena svarbiausių ir smagiausių mūsų gyvenimo dalių!“ – šiais žodžiais prasidėjo sporto aikštyno atidarymo šventė.


Šventiškai nusiteikę į stadiono atidarymą susirinko būrys garbingų svečių: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos vikaras Juzef Makut, Paberžės seniūnas Voitech Drozd, UAB „Rolana“, atlikusios rangos darbus, direktoriaus pavaduotojas Irmantas Plytnikas, Savivaldybės skyrių specialistai ir „Verdenės“ bei šv. Stanislavo Kostkos gimnazijų atstovai.

Kreipdamasi į susirinkusius, merė Marija Rekst džiaugėsi, kad ir Paberžė jau turi naują, modernų stadioną. Tardama sveikino kalbą, rajono vadovė pabrėžė, kad naujasis stadionas tarnaus ne tik abiejų gimnazijų moksleiviams, bet ir sportuoti čia norėsiančiai Paberžės bendruomenei. „Tikiu, kad Jūs labai gražiai bendradarbiausite, sportuosite ir gerbsite vieni kitus“, – sakė merė. Kalbėdama apie Vilniaus rajono savivaldybės investicijas į sporto infrastruktūrą pastaraisiais metais, merė pasidžiaugė, kad jau pavyko įrengti virš 20 naujų sporto aikštynų, užtikrinant tuo pačiu, kad beveik visos Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigos gali naudotis atnaujinta sporto infrastruktūra.

Paberžės parapijos vikaras kun. Juzef Makot šventindamas naująjį stadioną, sakė: „Dievas davė mums jėgas, kad mes su džiaugsmu Jam tarnautume, padėtume vieni kitiems ir klusnūs Dievo įstatymui lavintume mūsų kūną būti tinkamą visokiam geram veikimui. Dievas be jokios abejonės laimina ir mūsų laisvalaikį, kurį skiriame dvasinei pramogai ir kūno ugdymui. Nes kai laviname kūną, lengviau siekiame dvasinės pusiausvyros. Ko dėka ir mūsų bendrystė su kitais žmonėmis tampa labiau broliška ir maloni.“

O iškilmingai skambant dūdų orkestrui simbolinę naujojo aikštyno atidarymo juostą perkirpo Vilniaus r. savivaldybės merė Marija Rekst, UAB „Rolana“ direktoriaus pavaduotojas Irmantas Plytnikas, Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Brodovska ir Paberžės „Verdenės“ gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė.

Istorine tapusi diena buvo paminėta ne tik iškilmingai, bet ir sportiškai. Pirmąjį įvartį į naujutėlaičius vartus įmušė Paberžės seniūnas Voitech Drozd. Naujutėliuose bėgimo takeliuose, futbolo, krepšinio bei tinklinio aikštėse vyko mini varžybos. Šventės svečiai ir mokiniai demonstravo rankų taiklumą, dalyvaudami baudų metimo konkurse, kuris vyko krepšinio aikštelėje. Futbolo aikštėje vyko draugiškos futbolo rungtynės. Parodomosios tinklinio varžybos, kuriose 2 prieš 2 rungėsi fizinio ugdymo mokytojai ir mokiniai, vyko paplūdimio tinklinio aikštelėje. Na, o bėgimo takus išbandė jaunieji bėgikai.

Naujajame Paberžės aikštyne sportuojančių laukia įrengti bėgimo takai, dirbtinės žolės futbolo aikštė, universali krepšinio ir teniso aikštelė, šuoliaduobė, tinklinio aikštelė, lengvosios atletikos treniruoklių zona, tribūnos, pėsčiųjų takas bei mažoji architektūra. Įgyvendinant projektą, mokinių ir sportuojančių saugumui užtikrinti, aptverta teritorija ir įrengtas apšvietimas.

Vilniaus rajono savivaldybė siekia sukurti patrauklią ir modernią aplinką gyventi bei dirbti kaimo vietovėse. Investuodama į sporto infrastruktūrą, Savivaldybė skatina sveiką gyvenseną bei sporto kultūrą, siekia sudaryti palankias sąlygas fizinio aktyvumo ir įvairių sporto veiklų plėtojimui Vilniaus rajone.

Džiaugiamės sklandžiu bendradarbiavimu su projekto įgyvendinime dalyvavusiomis įmonėmis ir dėkojame už atsakingumą ir profesionalumą. Stadiono projektą parengė UAB „Baltican ltd“, rangos darbus atliko UAB „Rolana“, už techninę priežiūrą buvo atsakinga UAB „Optimum projektai“.

Vilniaus rajono savivaldybė projektą įgyvendino pagal Vilniaus rajono vietos plėtros strategijos 2014-2020 m. 2 prioriteto priemonę Nr. LEADER-1.2-SAVA-7 „Viešųjų erdvių ir infrastruktūros tvarkymas ir įrengimas“, o jo įgyvendinimui skirta virš 450 tūkst. eurų Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos valstybės biudžeto ir Savivaldybės biudžeto lėšų. Didžioji dalis, beveik 90 proc., visų projekto įgyvendinimui skirtų pinigų – tai Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšos.  

Parengta pagal VRSA ir Paberžės „Verdenės“ gimnazijos informaciją

Shadow up