kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Draugiškas Tarptautinės kultūros dienos minėjimas

Balandžio 15-ąją jau dešimtą kartą Lietuvoje buvo minima Tarptautinė kultūros diena.

Kultūra – kaip sudėtinė visuma – apima žinias, tikėjimą, meną, moralę, papročius ir kitus vertingus, gerbiamus ir puoselėjamus gebėjimus, kuriuos žmogus įgyja kaip konkrečios visuomenės narys konkrečiu istoriniu laikotarpiu. Tai tautos ir valstybės dvasinis turtas, susietas su taikos simboliu, skatinančiu stiprinti visuomenės suvokimą, jog vertybėmis paremta kultūra yra žmogaus išminties ir dvasingumo raiška, galinti suvienyti žmones kurti darnią visuomenę.


Kultūra priklauso nuo to, kokia yra mūsų aplinka, kur mes gyvename, dirbame, ilsimės kaip bendraujame ir gerbiame vienas kitą. Kultūros nešėjais yra būtent kultūros darbuotojai, o kadangi žinoma, kad geros emocijos stiprina pozityvų požiūrį ir suteikia jėgų  Rudaminos ir Nemenčinės daugiafunkcinių  kultūros centrų  darbuotojai savo profesinę šventę draugiškai paminėjo edukacinėje išvykoje į Aukštaitiją.

Pirmiausiai aplankėme Rokiškio dvarą, XIX a. priklausiantį grafų Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių kartoms, bei dabar dvare įkurtą Rokiškio krašto muziejų, kuriame galima ne tik susipažinti, kaip anksčiau gyveno didikai, bet ir pamatyti vienintelę Baltijos šalyse išsaugotą grafų drabužių kolekciją. Meno kolekcijoje pamatėme daug eksponatų  karalienės Viktorijos laikų mados A. Vasiljevo kolekciją, unikalią Lietuvos tūkstantmečio žmogaus, medžio drožėjo Liongino Šepkos  ekspoziciją, kalvių sukaltas kryžių viršūnes, gyvūnų iškamšas. Čia pat, pasitaikius puikiai progai, kad Rokiškis - Lietuvos sūrių sostinė, sudalyvavome edukacinėje programoje „Sūrio kelias“. Sužinojome apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus, pamatėme etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitokius indus, ragavome sūrius, gaminamus AB „Rokiškio sūris“.

Tęsiant kelionę į Anykščius pro autobuso langus grožėjomės nuostabiais kraštovaizdžiais. Anykščių regioniniame parke, vietinio gydo lydimi, aplankėme garsųjį Puntuką ir Medžių lajų taką – pirmąjį Rytų Europoje taką, kurio vingiais keliavome 300 m ir tolygiai kilome iki 21 m aukščio. Tako pabaigoje lipome į bokštą, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 m aukštyje. Čia visu grožiu prieš mus atsivėrė A. Baranausko apdainuotas Anykščių šilelis, Šventosios upės vingiai, tolumoje įžvelgėme Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokštus.

Grįžome lengvai pavargę, bet laimingi ir dėkingi ekskursijos organizatoriams – Violetai Cereškai - Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorei ir Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro direktoriui - Germanui Komarovskiui.

Elena Radevič  

Shadow up