kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ne tik žiemos pasaka…

Gruodžio 3-7 dienomis penki Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio mokiniai bei dvi lydinčios mokytojos išvyko į Rumuniją. Projekto dalyviai šią kelionę prisimins gan ilgai – dėl nepaprasto grožio apsnigtų Transilvanijos kalnų, pakilios kalėdinės nuotaikos Brašov mieste, dėl linksmo šv. Mykalojaus (rum. Sfantu Nikolae) atvykimo į miestelį Gheorgheni ir dėl apsilankymo paslaptingoje Drakulos Bran pilyje. Tačiau ne tik tai...


Erasmus+ projekto „Incubator for Future Europan Entrepreneurs“/ „Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams“ savaitė Rumunijos mieste Gheorgheni buvo kupina prasmingos bei visuomenei naudingos veiklos. Gheorgheni mieste 50 mokinių iš Portugalijos, Lenkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos kartu mokėsi verslumo pagrindų: kaip pristatyti savo verslo idėją, sukurti savo vizitinę kortelę bei skrajutę. Jie analizavo, kokias savybes privalo turėti verslininkas. Projekto dalyviai aplankė baldų fabriką, kur sužinojo gamybos vadybos ypatumus. Atlikdami užduotis kartu su užsienio bendraamžiais, jauni žmonės tobulinosi tiek komandinius tiek lyderystės įgūdžius bei anglų kalbą. Apsilankiusios Drakulos pilyje, komandos aptarė ir pristatė šios populiarios, lankytinos vietos plėtros planą. Projekto dalyviai supažindino su savo socialinio projekto idėja: lenkai padės beglobiams gyvūnams, rumunai- našlaičiams, Graikijos komanda padės spręsti pabėgėlių, miškų iškirtimo, atliekų rūšiavimo, senjorų vienišumo problemas. Portugalijos jaunimas mažins patyčių mastą bei kovos su jaunimo žalingais įpročiais.

Mūsų gimnazijos mokiniai padės labiausiai pažeidžiamiems piliečiams - vienišiems senjorams, našlaičiams, sukurs internetinį puslapį, kur bus skelbiamos pagalbos akcijos. Pirmas žingsnis – pagelbėti nuo gaisro nukentėjusiai šeimai iš Vilniaus r. Rudausių kaimo. Projekto dalyviai surengs labdaros akciją savo gimnazijoje, o lėšas perves nukentėjusiai nuo gaisro šeimai iš Rudausių.

Kaip suplanuoti ir įvykdyti tokią akciją mokiniai mokėsi Rumunijoje, kur gamino kalėdines dovanas bei jas pardavė miesto šventės metu, o surinktas lėšas – apie 200 eur – perdavė nepasiturinčioms šeimoms.

Laukdami Kalėdų nepamirškime apsidairyti – gal kam reikalinga Jūsų pagalba?

Erasmus+ projektų koordinatorė Inesa Rusecka

Projekto dalyvių nuotraukos. Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Shadow up