kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šv. Mikalojaus diena Vilniaus rajono muziejuose

„Spalvingas Vilniaus rajonas“ - suteikime pasauliui spalvų

Kiekvieno vaiko gerovė, rūpinimasis tinkamomis mažojo Vilniaus gyventojo ugdymo ir raidos sąlygomis - tai Vilniaus rajono savivaldybės veiklos prioritetas. Apie tai, be kita ko, liudija kone kas mėnesį atidaromos naujos žaidimų aikštelės, vaikių darželiai. O šį kartą - Šv. Mikalojaus dienos proga parengta staigmena.


 

Gruodžio 6 d. - tai pagal tradiciją tokia diena, kai šv. Mikalojus praneša apie save: lanko gerų vaikų namus ir po pagalve palieka smulkių dovanėlių. Nebent kas nors buvo labai negeras, tada gali tikėtis net rykščių.

Laimė, Vilniaus rajone gyvena vien geri vaikai, todėl tas, kuris po pagalve neras dovanos, turėtų apsilankyti viename rajoninių muziejų, nes ten jo tikrai lauks staigmenos.

„Ateik, nuspalvink mano pasaulį“

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. Specialistė Gražina Golubovska sugalvojo originalią dovaną vaikams Šv. Mikalojaus dienos proga. Tai - spalvinimo knygutė po įdomiausias Vilniaus rajono vietoves. Kiekviename puslapyje - vis kitas kultūros objektas, į kurį įsipina vietinės tradicijos.

„Vaikai yra atidūs stebėtojai ir puikiai pagauna detales, tad stengėmės, kad netrūktų detalių, kurios asocijuojasi su konkrečia vieta, todėl, pvz., prie kun. Juzefo Obrembskio muziejaus stovi kunigas, kuris dalija spurgas. Tai - priminimas apie šios vietos vardadienio tradicijas“, - pasakoja G. Golubovska.

Verta pabrėžti, kad tai antroji projekto dalis. Jau anksčiau buvome parengę kelių puslapių spalvinimo knygelių, jos sulaukė didelio susidomėjimo. Todėl buvo nutarta parengti didesnes, A4 formato, knygeles.

„Tai - puikus žaidimas ne tik vaikams, kurie, kaip žinoma, tokiu būdu gali susipažinti su rajonu, bet ir suaugusiesiems, nes spalvinimas veikia tarsi terapija - mažina stresą ir ramina. Be to, spalvinimo knygelės gali paskatinti, pvz., surengti atostogų keliones“, - šypsodamasi priduria idėjos sumanytoja.

Tie, kurie jau spėjo susipažinti su knygele, sako, kad tai labai geras ir tikrai vykęs sumanymas. Skatina ieškoti, atrasti detales ir gali vienyti visą šeimą. Prieš spausdinant, medžiaga buvo išsiųsta į kai kurias mokyklas, ir vaikai patys sufleravo, ką verta pakeisti, ką papildomai nupiešti. Ir galbūt tai yra raktas į sėkmę. Juk geriau semtis nuomonių prie šaltinio.

Šv. Mikalojaus diena muziejuje

Vilniaus rajono savivaldybė nutarė, kad geriausias laikas spalvinimo knygelėms pristatyti - artėjanti Šv. Mikalojaus diena. Todėl buvo nutarta įtraukti į akciją rajono teritorijoje esančius muziejus. Jie gavo atitinkamą skaičių knygučių ir buvo įpareigoti suorganizuoti susitikimus Šv. Mikalojaus dienos proga. Kiekvieno vaiko, kuris gruodžio 6 d. (sekmadienį) apsilankys Vilniaus krašto etnografijos muziejuje Nemenčinėje, Vladislavo Sirokomlės muziejuje Bareikiškėse ar Kun. Prelato Juzefo Obrembskio muziejuje Maišiagaloje, laukia šventinės atrakcijos ir spalvinimo knygelė.

Vladislavo Sirokomlės muziejus Bareikiškėse

„Gruodžio 6 d. 11 val. į Bareikiškių dvarelį vaikus kviečia Vladislavo Sirokomlės muziejus. Čia jie gaus po balto popieriaus lapą ir ant šių lapų kaligrafiškai į rašalą pamirkyta anties plunksna parašys prašymą Kalėdų Seneliui - šv. Mikalojui, kad per Kalėdas atneštų dovanų. Atskleisiu mažą paslaptį, kad dalį dovanų - gražias spalvinimo knygeles - Kalėdų Senelis jau atnešė į muziejų ir jos bus išdalytos tiems vaikams, kurie pas mus atvažiuos“, - kviečia direktorė Helena Bakulo, skatindama vaikus apsilankyti muziejuje.

Vilniaus krašto etnografijos muziejus Nemenčinėje

„Tą dieną vaikų lauks staigmenos - muziejaus lankymas su pasakojimais apie Vilniaus krašto šventines tradicijas, liaudies papročius ir dovanų įtekimus. Žinoma, kiekvienas gaus po spalvinimo knygelę, kurioje yra ir mūsų muziejus“, - pasakoja Vilniaus krašto muziejaus direktorius Algimant Banevič.

Maišiagalos Kun. Juzefo Obrembskio muziejus Maišiagaloje

„Po Mišių, kurios parapijos bažnyčioje yra aukojamos 11 val., kviečiame visus vaikus apsilankyti mūsų muziejuje. Galima bus pasiklausyti pasakojimų apie Kalėdų Senelį - šv. Mikalojų, kartu padainuoti apie šį dosniausią globėją, bus mįslių, šventinių tradicijų. Galima bus apžiūrėti senus šventinius atvirukus, perskaityti linkėjimus, kuriuos kadaise prelatui siuntė žmonės iš įvairių pasaulio šalių. Kiekvienas gaus po spalvinimo knygelę - joje - net trys objektai iš Maišiagalos. Įdomu, ar visi juos atpažins“, - svarsto muziejaus vadovė Juzefa Markevič.

Mums nebelieka nieko kito, kaip paprašyti vaikų, kad pasiūlytų tėvams bendrą sekmadieninį pasivaikščiojimą į kurį nors iš muziejų - galbūt kai kam tai bus pirmas apsilankymas tokioje vietoje… Apylinkių pažinimas, kultūros ir meno mokymasis per aktyvų veikimą - tai geriausias edukacijos metodas. Be to, verta kartu praleisti laiką ir duoti kai ką kitam, juk Kalėdų Senelis - šv. Mikalojus - primena mums apie tai kaip niekas kitas.

Čia galima rasti spalvinimo knygutę, priedą bei viršelį.


Monika Urbanovič

Shadow up