kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mokinių profesinis veiklinimas VŠĮ Širvintų ligoninėje

Mokinių profesinis  informavimas ir veiklinimas yra vienas iš prioritetinių bendrojo lavinimo  įstaigų tikslų. Įgyvendinant projektą ,,Ugdymo karjerai ir stebėsenos modulių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ Nr. VP1-2.3-ŠMM-01-002, jau nuo 2010 metų realizuojamas sukurtas Bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių ugdymo karjerai modelis.


Dabartiniame etape yra akcentuojamas mokinių profesinis veiklinimas , kai pažintinių vizitų dėka mokiniai gali aplankyti konkrečias įstaigas, įmones ir pabendrauti su tam tikrų profesijų atstovais arba tiesiog ,,pasimatuoti konkrečią profesiją“.

Vilniaus rajono Paberžės ,,Verdenės“ vyresniųjų   klasių mokiniai kartu su šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos ir Visalaukės mokyklos daugiafunkcinio centro mokiniais dalyvavo profesinio veiklinimo renginyje VŠĮ Širvintų ligoninėje. Renginį padėjo organizuoti Vilniaus rajono PPT tarnybos vadovas Roman Juchnevič. Į Širvintas vykome konfortabiliu autobusu.
Mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su Širvintų ligoninės darbo specifika. Domėjosi gydytojo, slaugytojo, sanitaro, įstaigos administratoriaus profesinėmis veiklomis. Mokiniai pabuvojo  priėmimo ir skubios pagalbos, chirurgijos, slaugos ir palaikomojo gydymo, vidaus ir vaikų ligų, rentgeno diagnostikos, dantų protezavimo ir bendrajame skyriuose. Ligoninėje yra daug naujos medicininės ir reabilitacinės įrangos. Mokiniai galėjo pamatyti kaip veikia ši aparatūra, sužinojo kokie tyrimai ir kokios reabilitacinės procedūros atliekamos šioje ligoninėje. Ilgiau užsibuvome reanimacijos skyriuje, kur gydytojai mums papasakojo kaip gelbėjama  žmogaus gyvybė. Mokinius domino medikų studijų ir įsidarbinimo galimybės, darbo užmokestis.  Suvokėme, kad šios srities specialistai yra  atsakingi  ir už sveikatą ir už žmogaus gyvybę. Bene labiausiai jaunuosius ligoninės ,,vizitatorius“ sujaudino palaikomojo skyriaus pacientai ir sunkūs ligoniai. Stengėmės suprasti žmogaus kančią ir užjausti ligonius, kurie mus pasitiko su šypsena.
VŠĮ Širvintų ligoninės personalas yra ne vien puikūs gydytojai, bet ir šaunūs pedagogai.  Ligoninės personalui teko dirbti su dideliu būriu mokinių. Suskirsčius juos mažomis grupelėmis, darbas vyko sklandžiai. Buvo sudaryta  galimybė daugiau pamatyti, prieiti arčiau prie medicininės aparatūros, pabendrauti su ligoniais ir gydytojais. Galėjome naujausios aparatūros pagalba pasitikrinti savo gyvybines funkcijas.
Diena, praleista Širvintų ligoninėje, labai patiko  mokiniams. Bendravimas su ligoninės personalu padėjo atsakyti į daugelį mokiniams rūpimų klausimų ir apsispręsti dėl ateities perspektyvos.
Dėkojame VŠĮ Širvintų ligoninės personalui už nuoširdų bendravimą ir svetingą priėmimą.

Paberžės ,,Verdenės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui                                       

Shadow up