kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Trio muzikinė metų kelionė

„Vienas lauke – ne karys“ - byloja gerai žinoma patarlė. Vadovaudamiesi šiuo principu 2014 metų vasaros pradžioje jėgas suvienijo trys Rudaminos meno mokyklos mokytojai ir mokiniai. Mokytojai Lina Šernienė, Saulius Balsys ir Bogdan Voicinovič savo gabius mokinius Kristiną Bernadickaitę (smuikas), Keviną Jasinskį (klarnetas) ir Konradą Dovgerd (akordeonas) subūrė į gražų kamerinį ansamblį.


Rimtas darbas prasidėjo vos tik pasibaigus vasaros atostogoms. Jaunieji muzikantai, padedami mokytojų, entuziastingai ėmė ruošti įdomią ir nelengvą muzikinę programą: Aleksando Kačanausko „Prie Nemunėlio“, Fritz Kreisler „Mažąjį Vienos maršą“ ir Astor Piazzolla „S.V.P“.

Jau lapkričio pradžioje trio atliekama muzika džiugino klausytojus ne tik savo, bet ir kitose mokyklose. Ansamblis pasirodė Pagirių, Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklose, taip pat Lietuvos edukologijos universiteto Verdenės galerijoje vykusios mokinių ir mokytojų meno parodos atidaryme.

Pirmasis rimtas išbandymas laukė už Lietuvos ribų – lapkričio 13 d. mokiniai dalyvavo IX –ajame tarptautiniame  Podkarpatės kamerinių ansamblių konkurse, kuriame pelnė diplomą. Iki metų pabaigos ansamblis pasirodė akordeono muzikos festivalyje „Lietuvių kompozitorių kūriniai“  „Lyros“ muzikos mokykloje, „Mugėje-festivalyje” Vilniaus statybininkų rengimo centre, atliekama muzika sveikino Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojus Šventų Kalėdų proga.

2015-tų metų pradžia taip pat neleido snausti. Sausio mėnesį jaunieji muzikantai sulaukė daug ovacijų ir pagyrimų Lenkų kultūros namuose vykusiame Vilniaus krašto gabių vaikų koncerte. Kovo mėnesį pasisekė iškovoti diplomus VIII-ajame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų kamerinės ir džiazo muzikos festivalyje-konkurse „Sąskambiai“ bei respublikiniame Lietuvos akordeonistų konkurse.

Mokslo metų pabaigą vainikavo Kauno J. Gruodžio konservatorijoje įvykęs Tarptautinis akordeonistu konkursas „Ascoltate 2015”. Jame kamerinis trio pelnė I-os vietos laureato titulą. Tai, be jokios abejonės, jauniesiems muzikams buvo didžiausias atpildas už nuolatines ir daug kantrybės pareikalavusias repeticijas.

Vienerių metų kūrybinio bendradarbiavimo vaisiai tikrai džiugina. Norėtųsi, kad Kristina, Kevinas ir Konradas, pailsėję vasaros atostogų metu, kitais mokslo metais dar suskambėtų koncertuose, festivaliuose, konkursuose naujais akordais.

Pučiamųjų instr.
vyresn. mokytojas
Saulius Balsys

Shadow up