kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lauko darželio pedagogikos pamokos Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje

Balandžio 14 d. Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje susirinko ikimokyklinio ugdymo auklėtojos iš Vilniaus r. Skaidiškių, Mickųnų, Rukainių, Marijampolio bei Šalčininkų r. Baltosios Vokės švietimo įstaigų. Čia vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras-praktikumas "Ikimokyklinukų ugdymas lauke: kaip prisijaukinti lauką?". Lektorių komanda – lauko darželių specialistė Dovilė Parniauskaitė ir pirmojo Lietuvoje Lauko darželio steigėjas Žilvinas Karpis, - mokė seminaro dalyvius  lauko pedagogikos.


Mes vaikui parodome kryptį, jis renkasi kelią.Mums svarbūs ne tik pasiekimai, bet ir vyksmas.
Mes vadovaujamės nuostata, kad ikimokyklinio amžiaus vaikas mokosi pats.
Lauke jis turi galimybę gyvai ir betarpiškai pažinti pasaulį.
Pagrindinė ugdymo forma – žaidimas.
Žaisdamas vaikas įsijaučia, tampa žingeidus,
klausia, pats ieško atsakymų ir taip atranda matematiką,
fizikos dėsnius, meno formas,
mokosi bendrauti, lavina kritinį mąstymą.
Vaikai gamtoje lengviau susikaupia.

Lauko pedagogikos ugdymo esmė  (www.laukodarzelis.lt)

Per šešias seminaro valandas dalyviai susipažino su lauko pedagogikos sąveiką ir pagrindiniais principais, mokėsi taikyti lauko pedagogikos metodus praktikoje bei gilinosi į jų pritaikymo aplinkybes skirtingose ugdymo proceso situacijose.

Pratybos vyko lauke, kaip ir priklauso lauko pedagogikos metodikai. Krapnojant įkyriam lietui bei pučiant žvarbiam vėjui. Tačiau lauko darželio auklėtojos Dovilės suplanuota veikla privertė pamiršti apie blogą orą. Mes lakstėme, laipiojome, karstėmės, supomės ant pačių pakabintų virvinių sūpuoklių... Dūkome, krykštavome kaip vaikai. Prisiminėm savo vaikystę, kai statėme namelius medyje, žemėje slėpdavome „sekretus“ ir basi tapšnojomės balose. Supratome, nors lauko žaidimų nauda vaikams yra didžiulė ir labai svarbu, kad vaikai reguliariai leistų laiką lauke, kartais pasirenkame žaidimus grupėje arba namuose, o būdami lauke, dažnai  vaikams daug ko neleidžiame. Dėkojame lauko darželio pedagogams už naujas žinias bei patobulintas pedagogines kompetencijas. Seminaras praėjo šiltai  bendraujant ir bendradarbiaujant, o laikas praleistas turiningai bei prasmingai. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Kivytienė

  

Shadow up