kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Marijampolio kaime duris atvėrė atnaujintas kultūros centras

Marijampolio kaimo gyventojai gali džiaugtis šiuolaikiška kultūrine erdve – čia rugsėjo 17 d. atidarytas naujai įrengtas universalus daugiafunkcis centras, pasiūlysiantis gyventojams platų skirtingų veiklų spektrą.


Pasidžiaugti visai Marijampolio bendruomenei svarbiu įvykiu atvyko išties nemažai garbingų svečių: Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Marijampolio seniūnas Andrej Žabelovič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Čereška, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir specialistai, aplinkinių kaimų gyventojai. Naujas erdves pašventino Parudaminio Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas kun. Miroslav Balcevič.

Džiaugdamasi nauju, išpuoselėtu kultūros židiniu, merė Marija Rekst kreipėsi į susirinkusius: „Džiaugiuosi kartu su Jumis, kad jau turite vietą, kur galėsite susiburti. Noriu padėkoti visiems puoselėjantiems kultūrą, visiems, kurie Marijampolio seniūnijos gyventojus ir svečius džiugina savo pasirodymais“, – sakė M. Rekst. Merė taip pat linkėjo, kad naujas pastatas niekada nebūtų tuščias, kad čia visuomet aidėtų dainos ir juokas, o laukiami būtų tiek maži, tiek ir vyresni seniūnijos gyventojai.  

Šventės organizatoriai svečiams paruošė spalvingą koncertinę programą. Savo talentais džiugino Marijampolio kultūros centre veikiantys ansambliai. Savo pasirodymu žavėjo šokių ansamblis „Malwy“, liaudies šokių ansamblio „Kropelki“ vyresnioji ir jaunesnioji grupės bei vokalinis ansamblis „Korzyść“.

Po spalvingos programos atėjo laikas iškilmingam juostos perkirpimui. Kun. Miroslav Balcevič pašventino ir palaimino pastatą, o merė Marija Rekst, Seimo narys Česlav Olševski ir Marijampolio seniūnas Andrej Žabelovič perkirpo simbolinę raudoną juostelę.

Įgyvendinant projektą Marijampolio kaime buvo atlikta nenaudojamo pastato rekonstrukcija ir pastato prieigų sutvarkymas pritaikant bendruomenės poreikiams. Naujai iškilusiame kultūros centre įrengta daugiafunkcė salė ir laisvalaikio patalpa, kurioje įsikūrė biblioteka ir vaikų erdvė. Naujas kultūros centras taip pat ypač aktualus sporto aistruoliams – čia įrengta treniruoklių patalpa su persirengimo patalpomis ir dušais, kuri neabejotinai ne tik skatins fizinį aktyvumą, bet ir užtikrins gyventojų užimtumą.

Projektas yra įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritis „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“. Kultūros centras pradėtas įrenginėti 2019 m. pradžioje, o darbai užbaigti 2020 m. vasarą. Bendra šio projekto vertė siekia virš 366 tūkst. Eur, iš kurių 200 tūkst. Eur, tai Europos paramos lėšos, o likusi suma Savivaldybės biudžeto lėšos.

Šis projektas byloja apie naujovišką ir kompleksišką požiūrį į kaimo gyventojų poreikius ir savivaldybės valdomą turtą. Pasinaudojant projekto lėšomis buvo ne tik atnaujintas senas pastatas, pagerinta gyvenamoji aplinka, bet atkreiptas tinkamas dėmesys kaimo žmonių užimtumo problematikai. Naujajame kultūros centre talpinamos visos pagrindinės vietos gyventojų poreikius tenkinančios paslaugos, kurios leis burti ir stiprinti vietos bendruomenę.

Beje, gerosios permainos ir Savičiūnų gyventojams – jau netrukus, rugsėjo 20 d., duris atvers atnaujintas kultūros centras, kuriame erdvę kultūrinėms veikloms ras kiekvienas kaimo gyventojas.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras (RDKC) jungia 14 skyrių, kuriuose veikia 43 mėgėjų meno kolektyvai, būreliai ir studijos, juose dalyvauja apie 700 žmonių.

Nuotr. Vladas Šarėjus

Shadow up