kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lenkijos Nepriklausomybės dienos minėjimas Rasų kapinėse

Lapkričio 11-ą dieną – Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga – Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su Savivaldybės atstovais padėjo gėlių prie Motinos ir sūnaus širdies mauzoliejaus Rasų kapinėse. Iškilmėse taip pat dalyvavo Vilniaus rajono švietimo įstaigų darbuotojai ir mokiniai, socialinių įstaigų atstovai ir kt.


Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje tradiciškai, lapkričio 11-ąją, kartu su Lenkijos diplomatais, lenkų visuomeninių organizacijų Lietuvoje atstovais, Lenkijos nepriklausomybės dieną švenčiančiais Lietuvos lenkais aplankė Vilniaus Rasų kapinėse esantį Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio širdies ir jo motinos kapą. Šiais metais, minint 101-ąsias Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo metines, šioje simbolinėje vietoje susirinko ypatingai daug vietos gyventojų ir svečių iš Lenkijos.

Lygiai 12 val. į Rasų kapines įbėgo tradicinis jaunimo estafetinis bėgimas iš Zalavo kaimo (Švenčionių r.) iki Rasų kapinių, kuriame dalyvauja jaunuoliai iš Vilniaus krašto ir Lenkijos.

Minėdami Lenkijos nepriklausomybės dieną, Vilniaus rajono švietimo įstaigų moksleiviai dalyvavo himno giedojimo akcijoje, kurios metu visa mokyklos bendruomenė galėjo pajusti vienybę ir kartu džiaugsmingai sugiedoti Lenkijos himną, sveikindama šią šalį su nacionaline švente.

Lietuvą ir Lenkiją nuo amžių vienija istorija ir abiejų šalių kova dėl laisvės. Mūsų šalys yra patyrusios priespaudos ir okupacijos metus, kas skatina dar labiau vertinti laisvę ir nepriklausomumą.

Šiandien Lenkija yra viena artimiausių ir svarbiausių Lietuvos partnerių ir sąjungininkių Europos Sąjungoje ir NATO. Šalys kartu sprendžia visam regionui kylančius saugumo, ekonominius ir kitus iššūkius. Abiejų šalių draugystė prisideda tiek prie mūsų šalių žmonių, tiek prie visų europiečių laisvės, saugumo ir visapusiškos gerovės užtikrinimo.

Lenkijos nepriklausomybės diena – Lenkijos nacionalinė šventė, kasmet švenčiama lapkričio 11 d. pažymint Lenkijos karalystės iškovotą nepriklausomybę 1918 m., praėjus 123 metams po Trečiojo Abiejų Tautų Respublikos padalijimo 1795 m.

Lapkričio 11-oji Lenkijoje sutapo su Pirmojo pasaulinio karo pabaiga. Nors minėjimas vykdavo jau tarpukaryje, tačiau valstybinės šventės statusas buvo įteisintas 1937 metais ir prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo oficialiai paminėtas tik du kartus. Po karo komunistinė valdžia ją panaikino. Devintajame XX a. dešimtmetyje daugelyje Lenkijos miestų, taip pat ir Varšuvoje, vyko neoficialios eitynės bei minėjimai, kuriose dalyvavo Solidarumo judėjimo šalininkai. Oficialiai šventė vėl buvo įteisinta 1989 m. vasario 15 d.

Pagal vrsa.lt, lrp.lt ir lt.wikipedia.org informaciją


Shadow up