kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gyventojams buvo dalijami atšvaitai

Šiandien, spalio 21 d., minint Atšvaitų dieną, Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijų atstovai gyventojams dalijo šviesą atspindinčius atšvaitus, primindami, kad tai labai efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu.


Ruduo yra pats sudėtingiausias laikas eismo dalyviams. Vakarais temsta anksti, rytais švinta vėlai, o niūrus rudeniškas oras dar labiau apsunkina padėtį. Tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia atšvaitų neturintys pėstieji – vairuotojai juos pastebi per vėlai. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą, kiekvienais metais Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva rudenį yra skelbiama atšvaitų diena.

Vilniaus rajono savivaldybė visokeriopai remia tokias, saugų eismą populiarinančias akcijas ir noriai prisideda. Šiais metais Vilniaus rajono seniūnijų atstovai prisijungė prie iniciatyvos ir išdalijo gyventojams virš 2 500 atšvaitų, kuriuos padovanojo LAKD.

Dalijant atšvaitus gyventojams buvo priminta, kad tamsiuoju paros metu atšvaitus būtina naudoti teisingai, užsidedant juos ant kairės ir dešinės rankos taip, kad atšvaitas būtų gerai apšviečiamas automobilio priekinių žibintų šviesos, o esant galimybei vilkėti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę arba neturint atšvaitų, galima panaudoti prožektorių.

Tai pat pabrėžta, kad kiekvienas gyventojas turi pasirūpinti ne tik savo, bet ir šeimos narių, vaikų saugumu, kad tamsiuoju paros metu išėję į gatvę ar kelią saugiai pasiektų tikslą.

Atšvaitų dienos proga primename pagrindines atšvaitų naudojimo taisykles:

- Juostinį atšvaitą svarbu pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos;

- Pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje;

- Atšvaitus reikia dėtis ant dešinės rankos ir kojos arba segtis dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai;

- Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui.

Raginame visus nepamiršti užsidėti atšvaitus, juos nešioti teisingai bei eiti tinkama kelio puse. Rūpinkimės savimi ir savo artimaisiais, gerbkime kitus eismo dalyvius. Būkime saugūs!

   
     

 

Shadow up