kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Buvusių mokinių ir mokytojų susitikimas Šumsko pagrindinėje mokykloje

Šumsko pagrindinėje mokykloje š. m. spalio 19-tą dieną vyko visų šioje mokykloje besimokiusių mokinių ir čia dirbusių mokytojų susitikimas. Per 80 metų šią mokyklą  baigė apie 1 500 mokinių, per tą laikotarpį čia dirbo apie 150 mokytojų, į susitikimą atvyko virš 100 svečių.


Šiltu žodžiu visus pasveikino mokyklos direktorė Janina Zenkevič, priminusi, kad visi čia susirinkusieji buvo ir yra mokyklos istorijos dalis. Prasmingus žodžius tarė renginių vedėjos, mokytojos Česlava Blaževič ir Halina Milto. Mokyklinės tematikos dainų padainavo mokinių ansamblis. Savo kūrybos eilėraštį perskaitė ir dainą atliko mokytojas,poetas Viačeslav Zenkevič. Direktorės pavaduotoja Leokadija Žukovskaja multimedijos pagalba pristatė savo parengtą knygą „Historia oświaty w Szumsku“, kuri padėjo susidaryti vaizdą apie tai, kaip per dešimtmečius keitėsi mokykla. Tylos minute buvo pagerbti išėjusieji. Pasisakė buvę mokyklos mokiniai ir mokytojai. Išsiskirstę po klases svečiai ir mokyklos šeimininkai  dar ilgai dalijosi prisiminimais, įspūdžiais, vartė senus ir Leokadijos Žukovskajos rūpesčiu išleistus jos surinktų nuotraukų fotoalbumus, juose atpažindami save pačius, tėvus ar senelius. Prisiminė į gyvenimą išsineštus mokytojų žodžius, nuoširdžius įrašus paliko „Atsiminimų knygoje“.

Renginio dalyviai skirstėsi užtrukę ilgiau nei tikėjosi, išsinešdami ypatingą nuotaiką, o svarbiausia- patyrimą, kad bendruomenės ryšius kuria tradicijos, bendri prisiminimai, naujai atverstas senos istorijos lapas ir kokius stiprius  išgyvenimus kelia sugrįžimas į prarastą laiką.

Shadow up