kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Jau 20 metų Julijaus Slovackio vardas puošia Bezdonių gimnaziją

Lapkričio 17 d. Vilniaus rajono Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje vyko renginys, skirtas 20-osioms vardo suteikimo gimnazijai metinėms paminėti. Į šventę susirinko Gimnazijos administracija, mokiniai, tėvai, buvę absolventai ir mokytojai, garbūs svečiai bei gimnazijos draugai ir partneriai.


Tradiciškai renginys prasidėjo nuo šv. Mišių, kurias celebravo bei mišių metu naują gimnazijos vėliavą pašventino Bezdonių Švč. M. Marijos Aušros Vartų Gailestingumo Motinos parapijos klebonas kun. Arūnas Mitkevičius.

Pasveikinti Bezdonių Julijaus Slovacio gimnazijos bendruomenę atvyko Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Seimo narys Česlav Olševski, Tarybos nariai, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, svečiai iš Vroclavo universiteto, Bezdonių seniūnijos seniūnas Michal Jančevski ir kaimyninių švietimo įstaigų vadovai.

Šventės pradžioje gimnazijos direktorė Veslava Voinič nuoširdžiai padėkojo visiems atvykusiems už Jų paramą ir rūpestį, už tai, kad atvyko kartu paminėti šį gražų jubiliejų. Susirinkusiems svečiams renginio metu buvo parodytas trumpas filmukas, pristatantis bei supažindinantis su gimnazijos istorija, veikla bei čia besimokančių mokinių pasiekimais. Papuoštoje bei pilnutėlėje salėje sugiedotas gimnazijos himnas, iškilmingai įnešta gimnazijos vėliava.

Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško savo ir merės Marijos Rekst vardu pasveikino gimnazijos bendruomenę su gražiu jubiliejumi bei dėkodama už nuoširdų ir rūpestingą darbą, kasdienes pastangas įteikė atminimo dovaną. Mero pavaduotoja neslėpė dėkingumo čia dirbusiems ir dirbantiems mokytojams, kurie skiepija gimnazijos mokiniams svarbiausias vertybes bei žinias, formuoja jų asmenybes.

Į gražaus jubiliejaus iškilmes atvykęs Seimo narys Česlav Olševski sveikindamas gimnazijos bendruomenę įteikę gėlių ir dovaną pasidžiaugė, kad Bezdonių gimnazija viena pirmųjų švietimo įstaigų Vilniaus rajono savivaldybėje gavusi globėjo vardą.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič padėkos raštais apdovanojo labiausiai nusipelniusius gimnazijos mokytojus.

Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos mokiniai paruošė įspūdingą meninę programą, kurioje netrūko dainų, šokių ir eilėraščių. Susirinkę svečiai galėjo pamatyti ir pasidžiaugti įvairaus amžiaus Bezdonių gimnazijos auklėtinių pasirodymais.

Pirmoji mokykla Bezdonyse buvo įsteigta 1904 metais, o 1998 metais iš pagrindinės mokyklos tapo vidurine.

Kiekvienais metais vyksiančioje lenkų kalbos ir literatūros olimpiadoje Bezdonių gimnazijos mokiniai pasiekia gerų rezultatų, tai parodo jų pagarbą ir meilę savo kultūrai ir kalbai. Gimnazija turi daug tradicijų, ir viena iš jų yra susijusi su gimnazijos globėju Julijumi Slovackiu. Kiekvienais metais gimnazija organizuoja Julijaus Slovackio diktantą, kuriame dalyvauja ne tik Bezdonių gimnazijos auklėtiniai, bet ir kitų kaimyninių švietimo įstaigų mokiniai. 

Vilniaus rajono Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje aktyvią veiklą vykdo choras „Nutka“, kuris šiais metais taip pat minėjo savo 20 metų jubiliejų ir dramaturgijos būrelis „Skrzat“, kuriam 2018 metais irgi sukaks 20 metų.

Gimnazija džiaugiasi turėdama daug draugų ir partnerių iš užsienio. Šiais metais Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija kartu su mokyklomis iš Lenkijos dalyvauja projekte „Impresje Patriotyczne“.

Nuotr. Ryšard Sudenis

Shadow up