kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Konstitucijos egzaminas Vilniaus rajono savivaldybėje

Šiandien, paskutiniąją rugsėjo mėnesio dieną, Vilniaus rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos organizuojamas Konstitucijos egzaminas.


Savo konstitucines žinias atvyko patikrinti 29 dalyviai, tarp jų ilgametis egzamino dalyvis Vytautas Garšva bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vyr. specialistė Barbara Kuzinevič. Jiedu - turintieji teisinį išsilavinimą. 

Konstitucijos egzamine buvo pateikta 30 testo klausimų su keliais atsakymų variantais, iš kurių reikėjo pasirinkti vieną teisingą. Kiekvienai tikslinei grupei buvo parengtos skirtingos užduotys.

Dalyvių žinias vertino iš keturių narių sudaryta komisija, kurios sudėtyje dirbo komisijos pirmininkas A. Bulnis, Teisės skyriaus vedėjas, komisijos nariai: Krystyna Repečkienė, Teisės skyriaus vyr. specialistė, teisininkė, Juliana Jedinskaja, Vilniaus r. mero patarėja ir Alicija Malinovskaja, Užsienio ryšių ir informacijos skyriaus vyr. specialistė.

Suskaičiavus balus komisijos pirmininkas apibendrino gautus rezultatus. A. Bulnis sakė, kad vienam dalyviui pritrūko vieno, o net penkiems – dviejų balų, kad patektų į antrąjį etapą. Kitiems dalyviams taip pat pritrūko sėkmės.

Konstitucijos žinias pasitikrinti galėjo visi Lietuvos piliečiai. Egzaminas buvo laikomas savivaldybėse, bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose, įkalinimo įstaigose, taip pat internetu.

Antrasis etapas bus surengtas spalio 14 d. Geriausiai egzamine pasirodžiusius piliečius spalio 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyksiančiuose apdovanojimuose sveikins Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Shadow up