kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kartu su K. Donelaičiu jau 300 metų!

Gegužės 15 d. Sudervės kaimo bibliotekoje įvyko Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos ir bibliotekos darbuotojų surengta šventė, skirta poeto Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.


Renginyje dalyvavo Rastinėnų bei Dūkštų bibliotekininkės ir Sudervės aktyviausi skaitytojai. Šventė pradėta A. Vivaldžio kūriniu „Metų laikai“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vita Burzdžiuvienė kalbėjo, kaip atsirado Mažoji Lietuva, papasakojo Kristijono Donelaičio gyvenimo istoriją ir kodėl  to krašto pastorius sumanė parašyti tokį sudėtingą kūrinį-poemą ,,Metai“.

Vėliau 6-10 kl. mokiniai pristatė meninę kompoziciją pagal „Metus“. Bibliotekininkė Genovaitė Paldavičiūtė pateikė pluoštelį  savo gyvenimo atsiminimų ir nuotraukų iš Donelaičio žemės. Renginio pabaigoje buvo skaitomos ,,Metų“ ištraukos lenkų, rusų, vokiečių ir anglų kalbomis.

Džiugu, kad Sudervės kaimo bendruomenė ir mokykla kartu paminėjo vieno garsiausių Lietuvos žmonių Mažosios Lietuvos poeto Kristijono Donelaičio jubiliejų.

Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Vita Burzdžiuvienė

Shadow up