kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Aktyvių ir turiningų vasaros dienos stovyklų atgarsiai Vilniaus rajone

Nors paskutinio skambučio aidėjimas iškilmingai išlydėjo moksleivius vasaros atostogų, Vilniaus rajono švietimo, kultūros, sporto ir socialinės įstaigos jau kviečia vaikus pasinerti į nuotaikingą vasaros atostogų pasaulį. Vilniaus rajono dienos vasaros stovyklos dovanoja vaikams nepamirštamus vasaros atostogų įspūdžius, suteikdamos išskirtinę galimybę šiltas vasaros dienas praleisti aktyviai, turiningai ir sukaupti nepamirštamų prisiminimų bei įspūdžių bagažą! Nesibaigiantis juokas, neužmirštamos patirtys, įtraukiančios veiklos, puiki nuotaika bei daugybė pamėgtų žaidimų lydės vaikus ryškiomis bei šiltomis vasaros dienomis.


Vilniaus rajono savivaldybė, kaip ir kiekvienais metais, skatina vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, iniciatyvumą bei aktyvumą vasaros poilsio metu. Šiemet Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšomis buvo finansuotos pateiktos 38 paraiškos vasaros stovykloms, kurioms paremti skirta 18 291,21 Eur. Džiaugėmės, kad Vilniaus rajono švietimo, kultūros, sporto ir kitos įstaigos aktyviai dalyvauja užimant vaikus vasaros atostogų metu. Šią vasarą turiningai praleisti laiką ir pasidžiaugti dieninėmis bei turistinėmis vasaros stovyklomis galėjo 1 027 vaikai.

Kviečiame susipažinti su gražiausiomis, jau įvykusių Vilniaus rajono vasaros stovyklų akimirkomis!

Informacija bus papildyta.


 

Veriškių vaikų dienos centro vasaros stovyklos akimirkos


Veriškių vaikų dienos centras šią vasarą vėl organizavo vasaros dienos vaikų stovyklą pagal Vilniaus rajono savivaldybės „Vaikų ir jaunimo socializacijos programos rėmimo organizavimas 2018 m.“ programą „Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavimas“. Stovyklai vadovavo Veriškių vaikų dienos centro vadovas Vytautas Žaltauskas. Stovykla buvo skirta vaikams ne tik iš vaikų dienos centro, tačiau ir visiems, kurie tik norėjo dalyvuti. Tad stovykloje dalyvavo 15 mokyklinio amžiaus vaikų ir trys 5-mečiai vaikai, kuriuos atsivesdavo sesės ar broliai.

Pagrindinė stovyklos mintis buvo leisti vaikams išbandyti ir patirti kuo įmanoma daugiau susipažįstant su apylinkėmis, kitais miestais, lavinamaisiais žaidimais, meniniais užsiėmimais. Stovyklos vadovų išsikeltas tikslas buvo skatinti vaikus sakyti „Taip“, tam, kad niekada nežinai ką gražaus ir gero gali nuveikti, pasinerdamas į naujoves. Taip pat buvo leista patiems gamintis maistą su socialinės darbuotojos Andželikos Trumpakais priežiūra.

Pirmąją stovyklos dieną visus dalyvaujančius stovykloje aplankė puiki tautodailininkė Jurgita Treinytė. Ši nuostabi moteris vaikus ir visus suaugusiuosius mokino pinti ir rišti šieną į mažus gyvūnėlius, pasakiško grožio ornamentus. Antrąją dieną visi stovyklos dalyviai vyko susidurti su sunkumais, įveikiant Vilniaus senamiesčio žemėlapį ir atliekant mini užduotėles. Šiame etape vaikus taip pat lydėjo viena iš stovykloje dalyvaujančių vaikų mama. Po ilgo beveik 20 km atstumo, kuris truko beveik 4 val. vaikai nubėgo atsipalaiduoti į Bernardinų sodą.

Trečiąją dieną vaikų vėl laukė išvyka. Kelionė buvo į Trakus. Po šio gražaus Lietuvos miesto stovyklos dalyviai skubėjo į Nacionalinę dailės galeriją, kur visi dalyvavo puikiame edukaciniame užsiėmime ir kūrė savo kambario projektą. Ketvirtąją dieną likome Veriškių vaikų dienos centro patalpose ir su Andželikos Trumpakais pagalba vaikai gamino kibinus ir kepė obiuoliais ir bananais kvepiantį pyragą. Tai buvo puiki proga ne tik susiburti ir užtvirtinti komandinį darbą, tačiau bendradarbiauti ir dar labiau ugdyti savo socialinius gebėjimus. Paskutinioji diena buvo ne mažiau įsimintina, nei visos kitos – vaikus laukė žygis dviračiais prie netoliese esančio ežero. Čia vaikus lydėjo tėvai, darbuotojai ir savanoriai. Maudėmės, kepėme dešreles ant laužo ir žaidėme.

Tad po šios stovyklos vaikai nenorėjo skirstytis namo. Stipriai matyti vaikų pokyčiai, kurie jiems atnešė dar daugiau pasitikėjimo savimi, bendradarbiavimo ne tik kaip komanda, tačiau ir su stovyklos vadovais, atvirumo, ryžto ir pagarbos vieni kitiems.

Džiaugiamės drauge ir laukiam nesulaukiame kitų vasaros atostogų.

Eglė Žaltauskienė
Veriškių kaimo bendruomenės narė
Vytautas Žaltauskas
Veriškių vaikų dienos centro vadovas


 

 Dovana vaikams – pirmasis susitikimas su Baltijos jūra


Liepos 28-29 d. Sužionių ir Mickūnų seniūnijos vaikai vyko į socialinio projekto „Pasveikink jūrą Palangoje“ kelionę. Palanga prisideda ir jungiasi prie prezidentės D. Grybauskaitės iniciatyvos kurti saugią Lietuvą („Už saugią Lietuva“) ir jau trečius metus iš eilės kvietė vaikus iš sunkiai gyvenančių šeimų pamatyti jūrą. Iš viso važiavo 11 vaikų iš Aleksandriškių, Veriškių, Totorėnų, Mickūnų ir Galgių kaimų. Vaikų amžius 8-14 metų. Vilniaus rajono Sužionių seniūnijos vaikų kelionę oragnizavo Eglė Žaltauskienė, Veriškių kaimo bendruomenės narė ir buvusi Veriškių vaikų dienos centro vadovė. Vaikus į kelionę lydėjo Veriškių vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Andželika Trumpakais ir VU trečio kurso socialinių mokslų studentė-savanorė Julita.

Šios socialinės akcijos tikslas, kad vaikai, gyvenantys sunkiai besiverčiančiose šeimose galėtų pamatyti jūrą. Vilniaus rajono savivaldybės administracija skyrė transportą su vairuotoju, kuris vežė vaikus į Palangą ir atgal, prieš tai paimdamas juos iš jų gyvenamos vietos. Savivaldybė taip pat skyrė 200 Eur lėšų vaikų būtiniausioms priemonėms įsigyti: miegmaišiams, kuprinėms, kepuraitėms, marškinėliams. Vienas kelionės dalyvis džiaugėsi gavęs dovanų kuprinę, kurią pats išsirinko, nes sakė, kad su patikusia kuprine galės keliauti ir į mokyklą.

Vaikai paliko Veriškes 4 val. ryto. Nuvykę į Palangą miegojo miegmaišiuose mokyklų klasėse. Visus muziejus (Gintaro, Šunų ir kitus) lankė nemokamai, edukacinės programos taip pat vyko nemokamai. Programa ir abi dienos buvo labai turiningos, su daug įvairiausių ir įdomių veiklų. Namo visi grįžo su nutrintomis pėdomis, bet su nuoširdžiausioms šypsenomis. Aš pati labai džiaugiuosi galėdama bent menku žingsneliu prisidėti prie šios gražios, Prezidentės globojamos iniciatyvos. Nuoširdžiai dėkoju visiems prisidėjusiems, lydintiems asmenims ir organizatoriams už tiek daug nuveiktų darbų.

Andželikos Trumpakais prisiminimas iš kelionės:

„Šį nuostabų, karštą paskutinį liepos savaitgalį, Vilniaus rajono vaikai dalyvavo socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje 2018“. Nors kelias ir buvo ilgas, bet vaikai su nekantrumu laukė kada pirmą kartą galės pamatyti jūrą. Atvykus į Palangą su džiaugsmu ir gera nuotaika mus pasitiko organizatoriai ir daug „Kakės Makės“ herojų, kurie įteikė vaikams pirmas dovanas – kuprines, rankšluosčius ir apyrankes. Po susipažinimo keliavom link jūros. Trumpam laikui sustojom Jūratės ir Kąstyčio skvere. Vaikai negalėjo nustigti vietoje, nes žinojo, kad tik pora žingsnių liko iki pirmo susitikimo su jūra. Po susitikimo su šypsena veide nukeliavo į paplūdimį kur vaikų laukė ne tik pirmos maudynės, bet ir kitos pramogos: žaidimai su vandeniu ir smėliu, spalvotų dulkių fejerverkas, balionų mūšis ir kitos pramogos. Nors lietus ir sugadino planuotą pikniką, tačiau vyravusios nuotaikos sugadinti nepavyko. Po dangaus dušu susišildėm karštos arbatos ir labai skanios pasieniečių košės, o puikią nuotaiką užtikrino muzikinė grupė „Mergaitės iš Majamio“. Pasisėmę jėgų keliavom toliau. Keliavom į Palangos kurorto muziejų ir dalyvavome edukacinėje programoje „Palangos legendos padavimuose“. Išklausę keturių Palangos legendų vaikai dėliojo dėlionę ir turėjo atpažinti kokia čia legenda. Po tokios ramios programos nuėjome į ekskursiją į Palangos Švč. Mergelės Marijos bažnyčios bokštą, kur pamatėme tikrai kerintį vaizdą: Palangos miestą iš viršaus. Paskutinis šeštadienio vakaro taškas buvo muzikinis fontanas.

Sekmadienį, prieš kelionę namo, atsikėlėme labai anksti ir skubėjome aplankyti tas vietas, kurių dar šeštadienį nespėjome aplankyti. Pirmas atsisveikinimo taškas, vaikų prašymu, buvo atsisveikinimas su jūra. Prieš keliaujant toliau padarėme fotosesiją laivelyje „Palanga“. Su nostalgija išeidami iš paplūdimio, vaikai pamojavo rankyte jūrai ir nukeliavo į Palangos vasaros parką. Po linksmų žaidimų keliavome į vienintelį Pabaltijyje esantį Šunų muziejų. Paskutinis taškas mūsų linksmoje kelionėje buvo Gintaro muziejaus ekspozicija. Vaikai tyrinėjo gintarą, kilo daug įvairių klausimų, tokių kaip iš kur jis atsiranda? Kaip į gintarą patenka įvairiausių vabaliukų, augalų ir t.t. Sekmadienis jau įpusėjo ir mes turėjome ruoštis kelionei namo. Palikome Palangos miestą ir jūrą su prisiminimais ir liūdesiu, bet kiekvienas sau pasižadėjome, kad būtinai dar čia sugrįšime.“


 Eglė Žaltauskienė 

Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinių nuotykiai vasaros stovykloje „Lietuvos turtai“

  

Birželio 25-29 dienomis Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyko vasaros poilsio (dieninė) stovykla, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija bei UAB „Pakmarkas“. 

Stovykla yra projekto „Lietuvos turtai“ tęstinė veikla, kuri mūsų gimnazijoje vyksta jau devintus metus. Šiais metais stovyklos programa taip pat buvo siejama su Lietuvos turtais: grožėjomės išskirtinėmis Lietuvos vietomis bei susipažinome su istoriniais įvykiais bei asmenybėmis, kurios siejasi su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiu. Kasmet visas stovyklos dienas praleidžiame už mokyklos ribų ir šie metai nebuvo išimtis. Stovyklos vykdytojams-savanoriams nebūna lengva, bet matant stovyklautojų laimingas akis kyla idėjos išvykoms. Netgi turėdami ribotas lėšas ir galimybes aplankome įdomius Lietuvos kampelius. 

Šiais metais buvo aplankytas Telia nemuziejus Vilniuje, TV bokštas, Liepkalnio pramogų kalnas, Trakai (edukacinis užsiėmimas Senojoje kibininėje) bei Druskininkai (M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus ir vandens parkas). Stovyklautojai išvykų metu grožėjosi Vilniaus miesto, Trakų bei Druskininkų panorama, Lietuvos gamtovaizdžiu, gilino istorijos bei geografijos žinias. Lankantis Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje stovyklautojai turėjo galimybę ne tik sužinoti apie M. K. Čiurlionio gyvenimą, pomėgius, kūrybą, bet ir dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Grafikos klodai“, o Telia nemuziejuje buvo įdomu ir smagu sužinoti apie Vilniaus istorijos paslaptis bei grožėtis virtualia Vilniaus panorama. TV bokšte mokiniai susipažino su kruvinais 1991 m. sausio 13-osios nakties įvykiais, išklausė video pasakojimą apie TV bokštą bei pasikėlus į restoraną „Paukščių takas“ galėjo grožėtis Vilniaus panorama. Šiais metais netruko linksmų pramogų lankantis Druskininkų vandens parke bei Liepkalnio pramogų kalne, kur mokiniai galėjo smagiai praleisti laiką, stiprinti sveikatą ir fizinę ištvermę. Stovykloje padedantys mokytojai: būrelio vadovė Virginija Kryčelienė, geografijos vyresn. mokytoja Gražina Zigmantaitė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ana Mackel, mokytojo padėjėja Julija Jermakovič bei specialioji pedagogė metodininkė ir biologijos vyresn. mokytoja Ana Pavilovič-Jančis, džiaugiasi, kad pavyko suderinti stovyklautojų vasaros poilsį bei mokymąsi įdomiose edukacinėse erdvėse. 

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybės administracijai bei UAB „Pakmarkas“ už suteiktą galimybę mūsų mokiniams sužinoti daugiau apie Lietuvos unikalias vietoves. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą pagalbą organizuojant stovyklą, taip pat tariame „ačiū“ mūsų vairuotojui už saugumo užtikrinimą keliaujant. 

Mums, stovyklos organizatoriams, labai džiugu, kad vaikai stovykloje įgyja ir gerina asmenines, socialines, kultūrines kompetencijas. Dėkojame visiems stovyklos dalyviams už gerą nuotaiką, o rėmėjams už paramą. Linkime visiems smagios ir saugios vasaros! 


Specialioji pedagogė metodininkė,

biologijos vyresn. mokytoja
Ana Pavilovič-Jančis 

 Vaikų vasaros stovykla „Pažink valstybę – Lietuvos kultūrinis paveldas“ Vilniaus r.  Rukainių gimnazijoje


Pirmosiomis vasaros savaitėmis, birželio 4–15 dienomis, Rukainių gimnazijoje Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas – 10 dienų trukusi vasaros stovykla gimnazijos pradinių klasių mokiniams „Pažink valstybę – Lietuvos kultūrinis paveldas“. Šiais metais organizuojama stovykla buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti bei geriau pažinti Lietuvos istoriją, tradicijas ir papročius.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai kūrė draugiškas stovyklos taisykles, susipažino su naujais draugais, stovyklos tvarka ir numatyta veikla. Vėliau stovyklos atidarymas persikėlė į Rukainių bendruomenės centrą, kuriame vyko šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Šios dienos proga, vaikams buvo parodytas teatro spektaklis „Baltai ant juodo“, vaikai žaidė, linksminosi bei vaišinosi paruoštomis vaišėmis. Antrąją stovyklos dieną vaikai susitiko su Rukainių gimnazijos technologijų mokytoja I. Lesnevska, kuri organizavo edukacinį užsiėmimą „Pažintis su moliu“. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai ne tik susipažino su moliu, bet ir turėjo galimybę įsitraukti į kūrybos procesą pasigaminant savo išskirtinius rankdarbius.

Birželio 7 dieną lietuvių kalbos mokytoja I. Jurevič stovyklautojams organizavo viktoriną „Ką žinai apie Lietuvą“. Tą pačią dieną vaikai turėjo susitikimą su Rukainių bibliotekos darbuotoja A. Juckevič, kuri pristatė vaikams knygos atsiradimo istoriją. Kiekvienas iš vaikų galėjo pats sukurti savo knygelę ir ją papuošti.  

Stovyklos dalyviai apsilankė netgi 7 skirtinguose Lietuvos miesteliuose ir kaimeliuose. Birželio 6 dieną  kartu su pradinio ugdymo mokytojomis N. Balcevič ir R. Barkoviene išvažiavo į Vilniaus senamiestį, kur aplankė „Pinigų muziejų“. Vaikai susipažino su pinigų istorija, pamatė virtualias ekspozicijas ir net gavo atminimo dovanėles. Birželio 8 dieną kartu su pradinio ugdymo mokytojomis A. Bakulo ir  K. Jeršova vaikai apsilankė Molėtų astronomijos observatorijoje. Ekskursijos metu vaikai buvo supažindinti su didžiausiu mokslinės paskirties teleskuopu Šiaurės Europoje. Vėliau vaikai dalyvavo įdomioje ir įspūdingoje ekskursijoje po Dubingių žirgyną – lankėsi Mini Zoo, grožėjosi japoniško sodo augmenija, iš arti pamatė šiuolaikišką arklidę bei išvydo unikalios konstrukcijos apvalų dengtą maniežą.

Birželio 11 dieną vaikams buvo organizuota pažintinė išvyka į Trakus. Vaikai kartu su pradinio ugdymo mokytojomis N. Balcevič ir R. Barkoviene turėjo apžvalginę ekskursiją po Trakų muziejų. Birželio 13 dieną vaikai kartu su pradinio ugdymo mokytojomis A. Bakulo ir I. Šalkovska išvyko į Medininkų pilį. Ekskursijos metu vaikai sužinojo Medininkų pilies praeitį ir jos įnašą į  visos šalies istoriją. Buvo prisimintos žymios asmenybės ir legendos, susijusios su pilimi. Lauke vaikus laukė pramogos, žaidimai, vaikai net šaudė iš lankų.  Birželio 12 dieną vaikai su pradinio ugdymo mokytojomis D. Bojarovič ir K. Jeršova išvyko į Kernavę – buvusią Lietuvos sostinę, kurioje vaikų laukė edukacinis užsiėmimas „Gyvoji archeologija – kelionė į praeitį“.  Birželio 14 dieną kartu su lietuvių kalbos mokytoja O. Aleknavičius ir stovyklos vadove vaikai išvyko į  Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Čia po atviru dangumi įsikūrę visų etnografinių Lietuvos regionų „kaimeliai“: Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos ekspozicijos. Rumšiškėse vaikus pasitiko  Lietuvos liaudies muziejaus darbuotoja, kuri supažindino su Rumšiškių istorija, tautiniais rūbais, liaudies kultūra, kaip Lietuvos kaime buvo švenčiamos vaiko gimtuvės, krikštynos. Vaikai galėjo pažaisti su senaisiais mediniais žaislais ir paragauti „beržinės košės”.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai apsilankė Kyviškių aerodrome, kuriame Antano Gustaičio aviacijos instituto darbuotojas papasakojo vaikams apie lėktuvus ir netgi leido vaikams pasėdėti viename iš jų. Grįžusius į gimnaziją vaikus pasveikino gimnazijos direktorius, kuris palinkėjo vaikams gerų atostogų. Pradinukai buvo apdovanoti knygomis. Tokia dovana buvo skatinama mažiau leisti laisvalaikį prie kompiuterio, o dažniau būti gamtoje ir skaityti. Vaikai stovykloje patyrė daug teigiamų emocijų, įdomiai praleido laiką, be to, labiau pažino mūsų šalį. Mokinių tėvai džiaugėsi, kad vaikai  turiningai leido laisvalaikį. 

Daugiau nuotraukų galima rasti facebook Rukainių gimnazija paskyroje. Linkime visiems vaikams  gražios ir turiningos vasaros!

 


Vasaros stovyklos vadovė Jovita Gilevič 

Vasaros stovykla „Draugaukime, keliaukime, pažinkime“ Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje


Pirmąją vasaros savaitę, birželio 4-8 dienomis, mūsų gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla „Draugaukime, keliaukime, pažinkime“ pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinės grupės ugdytiniams. Projektas buvo finansuotas Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. 

Pirmąją stovyklos dieną vaikai kūrė draugiškas stovyklos taisykles, susipažino su tvarka, numatyta veikla, piešė emblemą, žaidė judriuosius žaidimus, susipažino su Juodšilių kaimo istorinėmis vietomis, aplankė gimnazijos globėjos šv. Uršulės Leduchovskos muziejų. Antrąją stovyklos dieną išvykome į Kernavę. Kernavės muziejuje vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Viru, viru košę arba seno puodo istorija“. Po to aplankėme Česlovo Marcinausko Žemaitukų veislės žirgų auginimo ūkį „Namelis prerijose“. Žirgyno savininkas papasakojo apie  žirgus, jų istoriją, paaiškino elgesio su žirgais taisykles. Vaikai galėjo pajodinėti žirgais, pasivažinėti karieta. Trečiąją savaitės dieną vaikai vyko į Trakus, aplankė Trakų pilį, paplaukiojo laivu „Skaistis“ po Galvės ežerą.  Ketvirtąją stovyklos dieną vaikai vaikščiojo po Vilniaus senamiestį, aplankė Valdovų rūmus. Rūmuose dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Susipažinkime – riterystė“, kur susipažino su viduramžių riterių gyvenimu. Kiekvienas norintis galėjo pasimatuoti viduramžių karių aprangą, susipažinti su jos gamybos technologija. Po to vaikai pramogavo Liepkalnio pramogų parke, kur važinėjosi vasaros rogutėmis, šokinėjo ant batuto, nusileido kalneliais su padanga, nuotaikingai praleido laiką vaikų žaidimų aikštelėje. Penktąją – paskutinę stovyklos dieną vaikai žaidė judriuosius žaidimus, piešė įsimintiniausias stovyklos akimirkas, dalyvavo „Talentų šou – 2018“, kur kiekvienas galėjo atskleisti savo gabumus. Taip pat paskutinę stovyklos dieną valgė picą, arbūzus, ledus.

Vaikai stovykloje buvo aktyvūs, draugiški, ištvermingi. Jie patyrė daug teigiamų emocijų, įdomiai praleido laiką. Vaikų ir jų tėvų vardu dėkoju visiems, kas prisidėjo prie stovyklos organizavimo – Vilniaus rajono savivaldybei už skirtas lėšas, pradinių klasių mokytojoms ir specialiajam pedagogui už darbą su vaikais, mūsų gimnazijos virėjoms už skanų maistą.

Socialinė pedagogė
Danuta Žižnevskaja 

 Vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“ Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje


Birželio 4–8 d. mūsų gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“. Džiaugiamės, kad jau septintus metus iš eilės pradinių klasių mokiniai turi galimybę turiningai pradėti vasaros atostogas. Kadangi dalį stovyklos išlaidų apmokėjo tėveliai vaikai galėjo daug keliauti ir pramogauti, todėl stovyklos programa buvo įdomi, įvairi ir kiekvieną dieną vis kitokia.

Ankstų pirmadienio rytą stovyklautojai aplankė Anykščiuose esantį „Arklio muziejų“ apžiūrėję ekspozicijas, apsilankė autentiškoje troboje, kur susipažino su duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės, sužinojo senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus. Vėliau patys formavo savo duonos kepaliuką „pagranduką“ ir kepė. O kol duonelė kepė – skanavo kaimiškas vaišes. Savo tėveliams parvežė lauktuvių – savo iškeptos duonelės.

Antrąją dieną moksleivius aplankė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro darbuotoja, kuri vedė edukacinį užsiėmimą Naminiai ūkio gyvūnai ir dirbtuvėlės „Geri darbai gamtai“. Užsiėmimo metu vaikai klausėsi pasakojimo apie naminių gyvūnų naudą žmogui, kuo jie minta, kaip gyvena. Pasirinkę modeliukus kūrė gyvūnų šeimas, juos maitino, minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus. Vėliau meistravo „bendrabutį“ boružėlėms ar „viešbutį“ kitiems naudingiems vabzdžiams.

Įdomi ekskursija vaikų laukė – trečiadienį. Vaikai vyko į Rumšiškes, kur pabuvojo Lietuvos liaudies buities muziejuje po atviru dangumi, pasižiūrėjo, kaip anksčiau gyveno žmonės. Dalyvavo edukacinėse pamokėlėse „Aš ištapysiu kraičių skrynelę“ ir „Lino kelias“, kur supažindino su tapytais baldais, baldų tapymo istorija, ornamentais, jų simbolika, apžiūrėjo linų apdirbimo ekspoziciją, klausėsi pasakojimo apie lino naudą,  sužinojo kokius darbus reikia nudirbti, kad lauko augalas taptų dailiu raštuotu audeklu. Vaikai taip pat mokėsi atpažinti lino sėmenis, ieškojo drobės tarp kitų audinių, šoko ratelius, žaidė įvairius žaidimus.

Ketvirtąją stovyklos dieną mokiniai su mokytojomis keliavo po Molėtų apylinkes. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre prieš jų akis atgijo įdomūs pasakojimai apie Molėtų praeitį: Luokesų ežero gyvenvietė, lydekos gaudymas po Baltųjų Lakajų ežero ledu, Giedraičių mūšis, bei interaktyvūs žaidimai: „Rojaus lydeka“, „Molėtai – taip, ne“. Balninkų stiklo muziejuje  vyko edukacinė programa „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“. Jos metu vaikai susipažino su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu. Kiekvienas pasigamino aukštaitiškų koldūnų, kol koldūnai kepė, mokiniai klausėsi pasakojimų apie Balninkų istoriją ir apžiūrėjo muziejaus stiklo eksponatus, susipažino su šiuolaikiniais stiklo dekoravimo būdais ir technikomis, patys tapė ant stiklo.

Penktadienį stovyklautojai vyko į planetariumą, kur sužinojo daugiau apie kosmines keliones. Kodėl visi taip nori į Marsą? Kiek gi kainuos pirmieji bilietai, kada ten skrisime ir ką ten veiksime? Bet geriau pagalvoję vienbalsiai sutiko, kad gražiausia iš visų ir tinkamiausia gyvybei yra Žemės planeta. Pasibaigus stovyklai vaikų laukė šventiniai pietūs, kurių metu stovyklautojai dalinosi įspūdžiais ir buvo vaišinami saldumynais. Vaikai ir mokytojai, dirbę stovykloje buvo apdovanoti padėkos raštais.

Stovyklos koordinatorė pradinių klasių vyr. mokytoja Irma Zimnickienė

 Vasaros dienos vaikų stovykla Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje 

  

Šauniai vasaros atostogas pradėjo Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos mažieji. Septintokus jau metus iš eilės subūrė vaikų vasaros dienos stovykla „Berželis“. Stovyklautojai sportavo, iškylavo, pramogavo, sužinojo ir išbandė daug naujų dalykų. 

Birželio 1 d. vyko stovyklos atidarymas. Stovyklautojus pasveikino ir įspūdingų akimirkų palinkėjo gimnazijos direktorė Violeta Dapkevičienė. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, vaikai kūrė stovyklos emblemas. Jau pirmą stovyklavimo dieną vyko daug įvairių veiklų. Lavindami savitvarkos įgūdžius, mažieji mokėsi įvairių siuvimo dygsnių, įsisiūti sagas, tvarkingai susilankstyti ir susidėti drabužius. 

Birželio 4 d. mūsų stovykloje svečiavosi eigulys Raimundas Ereminas. Jis vedė edukacinį užsiėmimą „Pasimatuok eigulio kepurę“, kuriuo metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su eigulio profesija. Be to, vaikai sužinojo, kokie gyvūnai ir paukščiai gyvena mūsų miškuose, mokėsi pėdsekystės gudrybių bei prisiminė, kaip stovyklauti ir mėgautis gamta, jai nepakenkiant. 

Birželio 5 d. stovyklautojai dalyvavo renginyje „Saugūs vasarą ir internete“. Jie sužinojo, kaip saugiai ir tinkamai naudotis internetu, daug žaidė, vaidino ir improvizavo.  Birželio 6 d. vaikai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas netradicinėse sporto varžybose – varžėsi golfo turnyre. Galimybę susipažinti su šio žaidimo paslaptimis stovyklautojams padovanojo Europos geografinio centro golfo klubas. 

Birželio 7-8 dienomis  keliavome į Vilniaus oro uostą. Vaikai pamatė keleiviams nematomas oro uosto zonas, iš arti stebėjo kylančius ir besileidžiančius lėktuvus. Susipažino su aviacijos saugumo skyriaus darbu,  bendravo  su priešgaisrinio gelbėjimo stoties pareigūnais, lankėsi ypatingai svarbių asmenų (VIP) terminale, užsuko į oro uosto operatyvinės valdymo grupės postą. 

Birželio 11 d. vyko edukacinis keramikos užsiėmimas, kurį vedė tautodailininkė Margarita Čekolis. Savo kūrybines idėjas vaikai perteikė darbuose iš molio, kuriais pradžiugino savo artimuosius. Birželio 12 d. - sporto diena. Vaikai, susiskirstę į komandas, išbandė savo jėgas įvairiose estafetėse, kliūčių ruožuose, žaidė mini futbolą. Veikloms vadovavo kūno kultūros mokytojas Valdemar Šaveiko. 

Birželio 13 d. stovyklautojai savarankiškai galėjo pasirinkti įvairias menines veiklas: pinti ir austi juosteles, gaminti papuošalų dėžutes, dekoruoti ir dekupažuoti pieštukines. Birželio 14 d. vykome į Dubingius. Mokiniai aplankė svarbiausią Asvejos regioninio parko vertybę – Dubingių piliavietę, gėrėjosi gamtos ramybe ir jos grožiu. Edukacinės-pažintinės ekskursijos metu vaikai  atliko praktines užduotis, žaidė žaidimus. 

Gražia tradicija yra tapusi stovyklos uždarymo šventė. Už aktyvų dalyvavimą įvairiose edukacinėse ir pažintinėse veiklose visiems stovyklautojams buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės. 

Padėkoję stovykloje dirbusioms mokytojoms, palinkėję geros vasaros draugams, mažieji gimnazistai išsiskirstė atostogauti. 


Edita Voiničienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja
Rasa Jarumbauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė
Jolanta Jurkšaitienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja
Rima Vaitonienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja
Birutė Baušienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė

 

 

 

 

 


Shadow up