kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nordplus Junior projekto „Misija – mano karjera“ klasių mainai Latvijoje

2016 m. balandžio 4-8 dienomis „Nordplus Junior“ projekto „Misija – mano karjera“ dalyviai iš Lietuvos, Nemenčinės Gedimino gimnazijos,  praleido Latvijoje, Saldus mieste. Čia mes aplankėme jau draugais tapusius partnerius, susipažinome su Latvijos kultūra bei gavome naujos patirties planuojant savo karjerą.


Pirmąją dieną praleidome Saldus mokykloje. Mus pasitiko mokyklos mokiniai ir mokytojai, paruošę mažą koncertą ir žaidimus. Taip pat dalyvavome orientacinėse varžybose, bei galėjome pasirinkti sekančią veiklą – dirbinius su medžiu ar dekupažą.

Antrą projekto dieną projekto dalyviai žaidė įvairius žaidimus, kurie bus naudingi planuojant savo tolimesnę karjerą. Taip pat gavome naudingos informacijos žiūrėdami mokinių paruoštas skaidres karjeros ir aukštųjų mokyklų tematika, sportavome  sporto mokykloje, bei apsilankėme „Druvas saldejums“ fabrike, kuris jau daug metų gamina ledus. Ten sužinojome apie ledų gaminimo procesą ir apie profesijas susijusias su ledų gamyba. Ekskursijos pabaigoje paskanavome „Druvas saldejums“ gaminių.

Trečiadienį anksti ryte išvykome į Rygą. Latvijos sostinėje turėjome galimybę pasigrožėti nuostabia architektūra, apžiūrėti nacionalinę Rygos biblioteką, sužinoti kokių profesijų žmonės ten dirba ir apsilankyti Rygos universiteto gamtos mokslų fakultete. Šio fakulteto dekanė aprodė universiteto auditorijas ir laboratorijas, papasakojo apie studijų galimybes šiame universitete. Po ekskursijų važiavome į siaubo parką „Psaiho.lv“ ir pasisėmę nepamirštamų įspūdžių grįžome namo.

Paskutines projekto dienas praleidome Saldus mieste, kur aplankėme seniausią pastatą Saldus  bažnyčią,  juodojo molio dirbtuvėse susipažinome su keramiko profesija ir pabandėme puošti juodojo molio dirbinius. Projekto metu aplankėme Saldus radiją ir Skrundos regioninę televiziją, pamatėme radijo laidų vedėjo ir TV reporterio darbo vietas iš arti, uždavėme mums rūpimus klausimus, sužinojome ir apie kitas profesijas susijusias su žiniasklaida.  

Visi projekto dalyviai džiaugiasi, kad  Šiaurės Ministrų Taryba skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „Mission - My career“ (Misija – Mano karjera) įgyvendinimui tarp dviejų mokyklų: Nemenčinės Gedimino gimnazijos ir Saldus vidurinės mokyklos. Šį projektą Lietuvoje koordinuoja anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Smagu, kad klasių mainų metu mums pavyko įgyvendinti  projekto tikslus susipažinti su specialybių įvairove kaimyninėse šalyse, rasti skirtumus, panašumus ir gilinti  anglų kalbos žinias.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas “Mission - My Career” 
Straipsnio autorė, partnerystės projekto dalyvė
IG kl. Mokinė Saulė Aleksiejūtė
Projekto koordinatorės anglų kalb. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė

Shadow up