kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų džiaugsmui jau netrukus startuos vasaros stovyklos

Kiekvienais metais vaikai su nekantrumu laukia kasmet organizuojamų vasaros stovyklų, kurios sudaro galimybę atostogas praleisti įdomiai, patirti smagių įspūdžių ir užsiimti naudinga edukacine veikla. Nepaisant vis dar galiojančio karantino režimo ir tam tikrų apribojimų, stovyklų organizatoriai jau ruošiasi vaikams užtikrinti saugias ir turiningas atostogas, o Vilniaus rajono savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti šiemet skyrė virš 22 tūkst. eurų.


Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšomis šiemet bus finansuotos 38 dieninės, turistinės ir išvažiuojamosios stovyklos, kurių įvairiais siūlomais edukaciniais užsiėmimais galės pasinaudoti beveik 1 tūkst. mokinių, nors skaičius gali ir didėti.

„Šiemet vaikų vasaros stovyklos neabejotinai bus tikra atgaiva vaikų tarpe, nes karantino metu mokymasis persikėlė į virtualią erdvę, mokiniai beveik 3 mėnesius nelankė mokyklų, buvo apriboti socialiniai kontaktai. Vaikai yra labai pasiilgę savo draugų, įdomių veiklų ir smagių akimirkų su bendraamžiais. Šiemet vasaros stovyklos greičiausiai yra dar labiau laukiamos, todėl vaikų poilsiui skyrėme daugiau lėšų, kad kuo daugiau vaikų galėtų susitikti su bendraamžiais, kartu pramogauti, sportuoti, tyrinėti pasaulį, saugiai ir smagiai leisti laiką.“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir priminė, kad pernai vasaros poilsiui buvo skirta 19,4 tūkst. eurų .

Šiemet visos pateiktos 38 paraiškos organizuoti mokinių vasaros poilsio programas buvo patenkintos. Nors daugiausia vasaros poilsio stovyklų vaikams organizuojama švietimo įstaigose, tačiau tai pat aktyviai įsitraukė ir socialinės,  viešosios įstaigos, asociacijos. 26 vaikų mokinių vasaros poilsio stovyklų programas programų paraiškas pateikė bendrojo ugdymo mokyklos, 2 socialinės įstaigos – Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centrai, 3 viešosios įstaigos – VšĮ „Signum inter“, VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ ir VšĮ Kultūros ir edukacijos centras, 4 asociacijos – Veriškių kaimo bendruomenė, Mickūnų jojimo klubas ir Futbolo klubas „Valčiūnai“. Aktyvią vasarą vaikams užtikrins ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla, o kūrybinius gebėjimus vaikais galės išbandyti Rudaminos meno ir Pagirių meno mokyklų organizuojamose dienos stovyklose.

„Kaip ir kiekvienais metais, skatiname vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, iniciatyvumą bei aktyvumą vasaros poilsio metu. Džiaugiamės, kad šiemet Vilniaus rajono vaikams galime pasiūlyti plačią ir turiningą nemokamų vaikų vasaros užsiėmimų programą. Kalbant apie programų įvairovę, galima drąsiai sakyti, kad šiemet vaikai galės džiaugtis įvairiausiais užsiėmimais, nemažai bus sporto, šokių, pažintinių ir kūrybinių stovyklų“, – sakė Violeta Purpurovič, Švietimo skyriaus vyr. specialistė, kuruojanti mokinių vasaros stovyklas.

Pirmosios vaikų vasaros stovyklos startuos jau birželio 8 d. Nors karantino draudimai vis dar galioja, vasaros stovyklų organizatoriai laikysis visų būtinų saugos reikalavimų, kurie nuo šiandien, birželio 1 d., yra sušvelninami.  

Nuo birželio 1 d. nebelieka reikalavimo laikytis 1 metro atstumo vienas nuo kito, vienam asmeniui nebėra būtina užtikrinti ne mažesnį negu 5 kv. metrų plotą. Taip pat nebegalioja reikalavimas, kad vienoje grupėje veiklose gali dalyvauti iki 15 vaikų. Darbuotojams nebeprivaloma dėvėti veido kaukių ir nebėra ribojama, kad darbuotojo kontaktas su vaiku truktų iki 15 min.

„Nors reikalavimai švelninami, tačiau ir toliau turi būti laikomasi vaikų grupių izoliacijos principo, kad vaikai dalyvautų tos pačios grupės veiklose ir išvengtų skirtingų grupių kontakto tiek patalpose, tiek lauke. Taip pat nebus pamiršta ir apie rankų higienos reikalavimus, bus vėdinamos patalpos ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai. Visi programos vykdytojai yra susipažinę su reikalavimais ir griežtai jų laikysis“, – teigė V. Purpurovič.

 

Visa informacija apie įvykusias vaikų vasaros poilsio stovyklas, kaip ir kasmet, bus skelbiama Vilniaus rajono savivaldybės interneto svetainėje www.vrsa.lt

 

 

Shadow up