kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Galutinis Nordplus Junior projekto „Local employment“ susitikimas Siguldoje

Paskutinę balandžio savaitę Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys tarptautiniame Nordplus Junior „Local employment“ projekte su partneriais iš Suomijos bei Latvijos, susirinko į paskutinį klasių mainų susitikimą Siguldoje. Šio projekto koordinatorės yra anglų kabos mokytoja metodininkė Elena Baliukevič ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Stankevičienė.


Latvijoje didžiausią įspūdį mums paliko galimybės išbandyti veiklas, kurių dar niekada nebuvome išbandę: pabuvome mokytojais, vedėme pamokas 3-4 klasių mokiniams, susipažinome su Siguldos mieste gyvenančiais savanoriais iš kitų šalių, tokių kaip Ispanija, Romunija ir Portugalija, patys savanoriavome – tvarkėme aplinką Gaujos nacionaliniame parke. Taip pat apsilankėme didžiausiame Baltijos šalyse ekologiško maisto fabrike „Ramkalni“, kuriame ne tik stebėjome gamybos procesą, bet ir patys jame dalyvavome bei ragavome gaminamą produkciją – džiovintus vaisius, uogas ir daržoves. Aplankėme buvusią laikinąją Latvijos sostinę – Cesį. Čia gidės aprodė pilį ir papasakojo apie gyvenimą viduramžiais, o taip pat aplankėme senosios juvelyrikos dirbtuves, kuriose šio amato atstovas leido mums apžiūrėti archeologinius radinius, rastus Cesyje, parodė, kaip yra gaminami senoviniai papuošalai.

Džiaugiamės, jog šis projektas sujungė trijų šalių atstovus, suteikė galimybę ne tik susitikti su naujais žmonėmis ar aplankyti svečias šalis, bet ir leido pažinti Šiaurės Baltijos šalių kultūrą, tradicijas, papročius, atrasti panašumus bei skirtumus, o svarbiausia – sužinoti apie įsidarbinimo galimybes gimtajame krašte ir už jo ribų. Projekto eigoje netrūko gerų emocijų, įgavome daugiau pasitikėjimo savimi bei motyvacijos mokytis anglų kalbos.

Esame labai dėkingi Šiaurės Ministrų Tarybai, kuri skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „Local employment“ įgyvendinimui tarp trijų mokyklų: Nemenčinės Gedimino gimnazijos, Siguldos vidurinės mokyklos Latvijoje ir Jamsa Lukio gimnazijos Suomijoje.


Projekto dalyvės:
Saulė Aleksiejūtė
Agnesa Šareiko
Elžbieta Perveinis

Shadow up