kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono atliekų turėtojams pradedami dalinti rūšiavimo konteineriai

Informuojame, kad jau įvyko rūšiavimo konteinerių viešasis pirkimas ir 2020 m. gruodžio 30 d. buvo pasirašyta sutartis su konkursą laimėjusiu tiekėju – UAB „Keluva“. Yra nupirkta 5000 vnt. rūšiavimo konteinerių komplektų, kurie bus pristatomi atliekų vežėjams etapais. Pagal pirkimo techninės specifikacijos sąlygas, pirma konteinerių dalis jau pristatyta atliekų vežėjams.


Atkreipiame dėmesį i tai, kad kiekvienais metais atsiranda vis daugiau norinčių rūšiuoti atliekas, 2020 metais Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje iš viso surenkamo atliekų kiekio rūšiuotų atliekų dalis buvo 19 procentų. Džiugina tai, kad vis daugiau gyventojų užsako rūšiavimo konteinerius, todėl pirmu etapu gautus konteinerius atliekų vežėjai dalins eilės tvarka tiems gyventojams, kurie buvo pateikę prašymus rūšiavimo konteineriams gauti anksčiau. Gyventojai galės ir patys atsiimti konteinerius iš minėtų atliekų vežėjų būstinių ir padalinių.

Gyventojai, norintys gauti rūšiavimo konteinerius, prašymus gali pateikti savo seniūnijos atstovams arba atliekų vežėjui pagal aptarnaujamą teritoriją:

 

UAB „Nemenčinės komunalininkas“

UAB „Nemėžio komunalininkas“

Adresas

Piliakalnio g. 50, LT-15175 Nemenčinė, Vilniaus r.

Sodų g. 23, LT-13271 Skaidiškių k., Nemėžio sen., Vilniaus r.

Telefonas

Nemenčinės padalinys (8 5) 238  1157,

Avižienių padalinys (8 5) 240 3246

(8 5) 235 0398

El. paštas

info@nemenkom.lt, stase@nemenkom.lt

info@nkom.lt

Tinklalapis

www.nemenkom.lt

www.nkom.lt

Aptarnaujamos teritorijos

Avižienių seniūnija

Bezdonių seniūnija

Buivydžių seniūnija

Dūkštų seniūnija

Maišiagalos seniūnija

Nemenčinės miesto seniūnija

Nemenčinės seniūnija

Paberžės seniūnija

Riešės seniūnija

Sudervės seniūnija

Sužionių seniūnija

Zujūnų seniūnija

Juodšilių seniūnija

Kalvelių seniūnija

Lavoriškių seniūnija

Marijampolio seniūnija

Medininkų seniūnija

Mickūnų seniūnija

Nemėžio seniūnija

Pagirių seniūnija

Rudaminos seniūnija

Rukainių seniūnija

Šatrininkų seniūnija

 

Pakuočių rūšiavimo konteinerių komplektą sudaro:

  • 120 litrų talpos konteineris, skirtas stiklinei pakuotei;
  • 240 litrų talpos konteineris, skirtas pakuotiems iš popieriaus, plastiko ir metalo.

Rūšiavimo konteineriai naudojami atliekų rūšiavimui. Į skirtingų spalvų konteinerius metamos skirtingo tipo atliekos. Iš šių konteinerių surinktos medžiagos yra vežamos į rūšiavimo centrus. Vilniaus rajono savivaldybė skatindama gyventojus atliekas rūšiuoti atsakingai, individualių namų savininkams, individualius rūšiavimo konteinerių komplektus dalija nemokamai, o ir konteinerių aptarnavimo kaštai gyventojams papildomai nieko nekainuos.

Pakuočių atliekų surinkimo ir jų tolesnio tvarkymo išlaidos nėra įtraukiamos į gyventojų mokamą rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą. Konteinerių paruošimo, išdalijimo atliekų turėtojams ir aptarnavimo išlaidos yra dengiamos iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo, VšĮ „Žaliasis taškas“, VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijos“ ir VšĮ „Gamtos ateitis“ lėšų.

Primename, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. Vilniaus rajono savivaldybės taryba vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintais teisės aktais įvedė dvinarį rinkliavos mokestį už atliekų tvarkymą, kuris susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis skaičiuojama pagal nekilnojamojo turto paskirtį ir plotą. Kintamoji dalis individualių namų gyventojams skaičiuojama pagal susidariusį atliekų kiekį bei priklauso nuo naudojamo mišrių atliekų konteinerio (-ių) talpos ir išvežimo dažnumo.

Pabrėžtina ir tai, kad gyventojai, besinaudojantys rūšiavimo konteineriais ir tinkamai rūšiuojantys atliekas, mokės trečdaliu mažesnę kintamąją rinkliavos dalį.

Vilniaus rajono gyventojams, išrūšiuotos atliekos iš individualių namų valdų renkamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką. Pakuotei skirti konteineriai tuštinami 1 kartą per mėnesį, stiklinei pakuotei skirti konteineriai 1 kartą per 3 mėnesius. Ši paslauga yra teikiama nemokamai.

Taip pat pažymime, kad atliekų vežėjams pateikus informaciją, kad rūšiavimo konteineriai nenaudojami pagal paskirtį arba nustatomi keturi ir daugiau netinkamo pakuočių atliekų ir kitų antrinių žaliavų rūšiavimo atvejai per mokestinį laikotarpį, vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio kintamoji dalis bus skaičiuojama kaip nerūšiuojantiems už visą mokestinį laikotarpį, per kurį buvo nustatyti pažeidimai.

Vilniaus rajono savivaldybė kviečia ir ragina gyventojus rūšiuoti visas atliekas ir tokiu būdu užtikrinti, kad rajonas ir jo erdvės būtų švarios, o išlaidos už atliekų tvarkymą neaugtų. Keiskime įpročius ir užtikrinkime savo rajono švarą ir tvarką.

Pradėjus nuo rūšiavimo, svarbu susimąstyti ir apie kitus svarbius aspektus: sunaudojamų pakuočių mažinimą bei pakartotinį jų panaudojimą. Pirkime ekologiškas pakuotes, venkime nuodingų ir toksiškų medžiagų, kurios gali užteršti mūsų aplinką, skatinkime rūšiuoti aplinkinius – tai yra tiesus kelias į gražesnę ir švaresnę aplinką.

Pakuočių atliekų surinkimas ir pirminis rūšiavimas daugiausia priklauso nuo visuomenės narių geranoriškumo ir sąmoningumo. Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug 3 mln. tonų įvairių atliekų.

 Sąvartyne atliekos ilgai išlieka nesuirusios:

  • Popierius  2 metus;
  • Konservų dėžutės  90 metų;
  • Plastiko pakuotės  200 metų;
  • Stiklainiai, buteliai  900 metų.

Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur atliekos susidaro  namuose. Tai labai paprasta, tereikia įvairias atliekas išskirstyti į atitinkamus konteinerius: popieriui, plastmasei, stiklui ir bendrą.

Rūšiuodami atliekas mes:

  • išsaugosime aplinką;
  • sutaupysime gamtos išteklių ir energijos;
  • sumažinsime mišrių komunalinių atliekų tvarkymo išlaidas.

Antrinės žaliavos  perdirbti tinkamos atliekos. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų daug paprasčiau, pigiau, mažiau teršiama aplinka. Kuo daugiau naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma žemės turtų (gamtinių išteklių).

Primename, ką galima ir ko negalima mesti į rūšiavimo konteinerius:

Shadow up