kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Smulkiosioms elektros ir elektroninės įrangos atliekoms – 1000 konteinerių tinklas ir jų šalinimą skatinančios akcijos

UAB „EMP recycling“ (EMP) sukūrė 1000-čio specialių konteinerių, skirtų smulkiosios elektros bei elektroninės įrangos atliekoms (EEĮA) šalinti, tinklą.  www.mesk-i-konteineri.lt tinklas  sukurtas   įgyvendinant su LR Aplinkos ministerija pasirašytą sutartį ir apima visą Lietuvos teritoriją. Įvairiose įstaigose, organizacijose stovi išvaizdūs, spalvoti, specialiai šiam projektui  kurti ir visiems lankytojams, klientams, darbuotojams prieinami  konteineriai.  Juos   galima rasti ir didžiųjų miestų, ir mažosiose savivaldybėse – ieškant konteineriams vietų  buvo laikomasi proporcingumo principo.


Tad  nuo šiol nebenaudojamus  smulkius  elektros ir baterijų  bei elektros  energija maitinamus prietaisus: lygintuvus, plaukų džiovintuvus, telefonus, skrudintuvus, ausines ir t.t. galima patogiai  ir tinkamai  išmesti tiesiog vykstant į darbą, paskaitas, mokyklą, tvarkant  asmeninius ar šeimos reikalus.  Visas vietas su įvardintu adresu, smulkiai nurodyta konteinerio stovėjimo vieta galima rasti www.mesk-i-konteineri.lt/vietos arba nuskaičius specialųjį kodą išmaniaisiais įrenginiais.
Nors EEĮA draudžiama  mesti  į  bendrąsias  šiukšliadėžes, kasmet Lietuvoje į sąvartynus patenka dar ne mažiau kaip 2000 t šių atliekų.  Paskelbus kvietimą dalyvauti projekte, daugybė ir privataus (didžiosios įmonės, verslo centrai, pastatų administratoriai ir t.t.), ir viešojo sektoriaus organizacijų (ministerijos,  savivaldybės ir joms pavaldžios įstaigos,  ugdymo, kultūros, sveikatinimo institucijos) noriai jungėsi prie projekto ir siūlė tinkamiausias vietas. Jas parenkant buvo aktyviai bendradarbiaujama  su Regioniniais atliekų tvarkymo centrais ir savivaldybių ekologais.  Dėl šio bendradarbiavimo prie tinklo prisijungė 231 seniūnija,  konteineriai atsirado ir  14-os  savivaldybių  administracijų  pastatuose.

Daugiausia tinkamų vietų konteineriams savo kuruojamose patalpose  surado UAB „Namų priežiūros centras“ (37), KTU „Žaliasis universitetas“ (26) , Vilniaus Universitetas (17),  Vytauto Didžiojo universitetas (11), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (10).

Kad atsisveikinimas su prietaisais būtų ne tik naudingas aplinkai, bet ir  įdomus, EMP įmonėms – projekto dalyvėms ir smulkiųjų EEĮA  turėtojams siūlo dalyvauti  akcijose.

 „Sugedo? Mesk į konteinerį ir laimėk“ loterijoje gali dalyvauti visi, kurie turi bent 3 kg smulkiųjų EEIA.  Prieš išmetant atliekas į vieną iš 1000 konteinerių, tereikia užeiti į www.mesk-i-konteineri.lt akcijų skiltį ir išsirinkti kurį iš partnerių  www.prasom.lt , UAB „Švyturys-Utenos alus“, UAB „KF/SIK Vilko takas“ , UAB „ACME Europe“ ir pasirinkti, kieno įsteigtą prizą norite laimėti.

Konteinerius turinčioms organizacijoms  siūloma kaupti taškus, kuriuos  bus galima išmainyti  į  UAB „Excursus“ įsteigtą kelionę, UAB „KF/SIK Vilko takas“ sukarinto renginio organizavimą,  dalyvavimą   VšĮ  „Irklakojis“ buriavimo sausumoje čempionate,   www.ecodriving.lt taupaus vairavimo pamokas, VšĮ knygynas „KEISTA“ knygas,  kanceliarinių prekių rinkinius, laisvalaikio ir poilsio reikmenis,  kitus ne mažiau vertingus  prizus, kuriuos organizatoriai skatina panaudoti  gerumo  akcijoms – pavyzdžiui,  pradžiuginti jais savo aplinkos žmones, stokojančius pinigų pramogoms ar kitoms laisvalaikio veikloms.

 

Daugiau informacijos:

Justė Stumbrytė
UAB „EMP recycling“ www.mesk-i-konteineri.lt projekto  vadovė
Mob. 8 657 15 587

E. p. juste.stumbryte@emp.lt
www.emp.lt

Shadow up