kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinės pamokėlės Vilniaus rajono mokiniams

Vos nutirpus sniegui ir atšilus orams gatvėse padaugėjo dviračių entuziastų ir mėgėjų, tačiau, per žiemą atpratę dviratininkai ir automobilių vairuotojai kelyje tiesiog nepastebi vieni kitų. Kad būtų galima saugiai mėgautis pasivažinėjimu, verta pasikartoti esmines Kelių eismo taisykles, reglamentuojančias dviratininkų elgesį.


Balandžio 16 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai lankėsi Eitminiškių gimnazijoje. Apsilankymo metu buvo pravestos dvi paskaitos 1-5 ir 6-8 gimnazijos klasių mokiniams.

Tikslas – priminti mokiniams saugaus elgesio kelyje taisyklės ir paskatinti jų laikytis, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviračių vairuotojai, skaičių, ugdyti mokinių saugaus važiavimo dviračiu įgūdžius, bei vykdyti prevencinį projektą „Stop naujoms tragedijoms keliuose“.

Pareigūnai mokiniams papasakojo, kaip saugiai pereiti gatvę, akcentavo tinkamą dviratininkų važiuojamosios kelio dalies kirtimą pėsčiųjų perėjose, atskleidė gatvėje bei keliuose tykančius pavojus ir pamokė, kaip jų išvengti laikantis kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat pareigūnai priminė pagrindines atšvaitų nešiojimo taisykles.

Gimnazijos kieme vyko praktiniai mokymai, ypatingas dėmesys buvo skirtas pėsčiųjų ir dviratininkų pareigoms. Policijos pareigūnai paaiškino, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas ir paruoštas naudojimui dviratis, akcentavo, kad dviratininkams kaip ir visiems eismo dalyviams, galioja pagrindinės eismo taisyklės. Paaiškinta, kad visi eismo dalyviai privalo elgtis taip, kad niekam nekiltų pavojaus, kad kiti eismo dalyviai galėtų judėti saugiai ir laisvai. Policijos pareigūnai įspėjo, kad prieš važiuojant dviračiu rekomenduojama vizualiai pasitikrinti, ar dviratis tvarkingas: ar neatsisukę ratų, švaitų varžtai, ar prisuktas vairas ir sėdynės balnelis, ar teisingai stovi stabdžių kaladėlės, ar pakankamai padangose yra oro ir pan. Dviratininkui į gatvę leidžiama važiuoti tik tada, kai dviratis atitinka numatytus reikalavimus: veikiančius stabdžius, garsinį signalą, atšvaitus.

Susitikimo metu vaikams pademonstruoti mokomojo pobūdžio filmukai, kartu su vaikais aptartos filmuko situacijos, vyko aktyvi diskusija, visi noriai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Pareigūnai, atsidėkodami vaikams už nuoširdų bendravimą ir užtvirtindami įsisavintas žinias, įteikė atšvaitų ir liemenių su „Amsiaus“ atvaizdu. Vaikai džiaugėsi gavę dovanų ir pasivažinėjimu policijos dviračiu.

Jolanta Lukaševič
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato I-ojo veiklos skyriaus
vyresnioji tyrėja

Shadow up