kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose

Šiandien, spalio 5 d., prasidėjo balsavimas iš anksto Seimo rinkimuose. Siekiant sumažinti grėsmę koronaviruso (COVID-19) pandemijos plitimui, šiemet išankstinis balsavimas truks keturias dienas – spalio 5-8 d., nuo 7 iki 20 val. Balsuoti iš anksto, kaip įprasta, galima Vilniaus rajono savivaldybės (Rinktinės g. 50, Vilnius) pirmajame aukšte. Taip pat Vilniaus rajone gyventojai iš anksto galės balsuoti ir papildomose vietose: Nemenčinėje (Švenčionių g. 12), Rudaminoje (Vilniaus g. 2) ir Lavoriškėse (Liepos g. 9).


Rinkėjai, kurie ketina balsuoti iš anksto, atėję į rinkimų apylinkę, rinkimų komisijų nariams privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį-burną dengiančią apsaugos priemonę, turėti savo rašymo priemonę bei laikytis saugaus atstumo nuo kitų rinkėjų ir komisijos narių (bent 1-2 metrų).

Atkreipiame dėmesį, kad rinkėjams pranešimo apie rinkimus atsinešti nebūtina. Primename, kad Savivaldybės administracijos pastate arba kitose išankstinio balsavimo vietose galite balsuoti nepriklausomai nuo to, kur deklaruota jūsų gyvenamoji vieta.

 

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai raginami pildyti formas ir balsuoti namuose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), reaguodama į dėl COVID-19 pandemijos padidėjusį saviizoliacijoje esančių asmenų skaičių, ragina juos kreiptis, pildyti specialią formą ir registruotis balsuoti namuose.

Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą galite parsisiųsti čia. Asmenys, neturėdami galimybių atsispausdinti prašymo formą namuose, raginami parašyti elektroninį laišką adresu balsuok@vrk.lt ir nurodyti savo vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą, priežastį, dėl kurios esate saviizoliacijoje. Pildydamas šią formą, rinkėjas turės pateikti savo asmens duomenis ir sutikimą, kad neprieštarauja, jog rinkimų komisija gautų iš NVSC informaciją ir tvarkytų jo asmens duomenis namuose balsuojančių rinkėjų sąrašų sudarymo ir tikslinimo tikslais.

VRK, gavusi rinkėjų užpildytas formas arba elektroninius laiškus iš saviizoliacijoje esančių asmenų, dėl informacijos patikrinimo kreipsis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kuris informuos, ar prašymą pateikusiam rinkėjui diagnozuota COVID-19 liga, ar jis yra įtariamas, kad serga, ar yra turėjęs sąlytį su sergančiuoju taip pat – ar rinkėjas yra grįžęs iš užsienio valstybės ir dėl šios priežasties privalomai saviizoliuojasi namuose.

Priklausomai nuo šių požymių, VRK informuos balsavimą namuose vykdančius rinkimų komisijų narius, kad šie pasiruoštų dėvėti jiems skirtas asmens apsaugos priemones ir tinkamai bei saugiai galėtų atlikti balsavimo namuose pas saviizoliacijoje esantį asmenį, procesą.

Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą rinkėjai turėtų pateikti iki paskutinio trečiadienio einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 7 d. (imtinai) ir iki spalio 21 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą.

Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 6 d. (imtinai) ir iki spalio 20 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą.

VRK primena, kad saviizoliacijoje esantys rinkėjai labai kviečiami nedelsti iki paskutinės dienos, pildyti prašymo balsuoti namuose formą ir siųsti ją VRK arba skambinti trumpuoju numeriu 1855 ir registruoti prašymą telefonu.

Balsavimas rinkėjų namuose bus organizuojamas spalio 9 ir 10 dienomis.

Užpildytą ir pasirašytą prašymo formą saviizoliacijoje esantys rinkėjai turėtų siųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu balsuok@vrk.lt.

 

Seimo rinkimų debatų laidų įrašai

Rinkėjai su aktualia informacija apie artėjančius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus gali susipažinti svetainėje www.rinkejopuslapis.lt arba www.vrk.lt.

Taip pat VRK informuoja, kad yra paviešinti kandidatų į Lietuvos Respublikos Seimą debatų laidų transliacijų įrašai, kuriuos galima rasti čia: https://www.vrk.lt/diskusiju-laidu-vaizdo-irasai-portaluose ir https://www.vrk.lt/agitaciniu-laidu-vaizdo-irasai-2020

 


Shadow up